تحلیل هفتگی (۲۵خرداد)

0 300

هر هفته خبر های متنوعی در بازار پخش می‌شود که شما می‌توانید مهم‌ترین خبر ها را هر هفته از بخش گزارش هفتگی مشاهده کنید.

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر گرفت

طی چند روز گذشته، قیمت بیت‌کوین (BTC) همچنان در بازه محدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در نوسان بود، ولی این لزوماً یک سیگنال نزولی نمی‌ب
به طور کلی، پس از یک سقوط شارپی، با انتقال دارایی از دست سرمایه گذاران ضعیف به دست سرمایه گذاران قوی تر، قیمت تمایل به تحکیم شدن پیدا می کند. پس از پایان این روند انتقال، آن دارایی با یک شکست مقاومتی، روند صعودی جدیدی را آغاز می کند. معمولاً هرچه مدت زمان تحکیم قیمت در یک محدوده بیشتر باشد، حرکت رونددار بعدی قویتر خواهد بود.

مایک مک گلوون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) روز شنبه گفت که کاهش عرضه بیت کوین یک نشانه مثبت بوده است که در صورت حفظ شدن الگوهای گذشته، می تواند به عنوان یک “امتیاز صعودی” برای حرکت به سمت سطوح بالاتر عمل کند.

یونی آسیا (Yoni Assia)، مدیرعامل eToro ، نیز در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفته است که بیت کوین می تواند “طی سه تا پنج سال آینده شاهد افزایشی چشمگیر باشد، زیرا هنوز ۵ میلیارد نفر در سراسر جهان هستند که اساساً از داشتن یک ارز محلی خوب بی بهره اند”. بنابراین ، سرمایه گذاران نباید از حرکات خاموش قیمت در کوتاه مدت دلسرد شوند. شاخص های فاندامنتال بیت کوین همچنان قدرتمند هستند و همین می تواند در آینده منجر به آغاز یک روند صعودی جدید شود.

در ادامه این مطلب، به بررسی نمودارهای ۵ ارز رمزپایه برتری خواهیم پرداخت که ممکن است طی چند روز آینده عملکرد بهتری نسبت به بقیه ارزها داشته باشند.

BTC/USDT

روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) قیمت بیت کوین از خط مقاومت مثلث نزولی کاهش یافت و زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۶۵۸۶ دلار) شکست. این اتفاق نشان داد خرس ها با قدرت از این خط مقاومت دفاع می کنند.

هرچه قیمت برای مدت زمان بیشتری پایین تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، احتمال سقوط آن به سطوح پایین تر هم بیشتر خواهد شد. اگر خرس ها موفق شوند قیمت را به زیر سطح ۳۴۶۰۰ دلار بکشانند، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا ۳۳۴۰۰ دلار و سپس تا ۳۱۰۰۰ دلار سقوط کند.

شکست و بسته شدن قیمت زیر تراز ۳۱۰۰۰ دلار یک الگوی مثلث نزولی را کامل می کند، که هدف آن سطح ۱۹۵۴۹ دلار می باشد. با این حال، بعید است که شاهد افت مستقیم قیمت تا این سطوح باشیم زیرا گاوها تلاش خواهند کرد که روند کاهش قیمت را در منطقه حمایتی ۳۱۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلاری متوقف کنند.

در صورت ادامه حرکت افزایشی فعلی و عبور قیمت از خط مقاومت مثلث، این دیدگاه منفی اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی می تواند دروازه های صعود به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۴۷۰۹ دلار) را به روی بیت کوین باز کند. این تراز احتمالاً دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل خواهد کرد.

شکسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه نشان می دهد که احتمالاً روند اصلاح قیمت به پایان رسیده و گاوها کم کم سعی می کنند حرکت صعودی جدیدی را شروع کنند.

 

در نمودار ۴ ساعته، میانگین های متحرک از یکدیگر عبور کرده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) دقیقاً بالاتر از نقطه میانی قرار دارد. این وضعیت نشان می دهد که گاوها سعی دارند بار دیگر به میدان وارد شوند.

شکست و بسته شدن قیمت بالای خط مقاومت مثلث، نشان دهنده بیشتر بودن تقاضا نسبت به عرضه است. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای مثلث نگه دارند، حرکت صعودی جدید آغاز می شود.

در مقابل، اگر قیمت از این خط مقاومت پایین آمده و به زیر ۳۴۰۰۰ دلار برسد، تاحدودی شرایط به نفع خرس ها تغییر می کند. این اتفاق می تواند قیمت را تا رسیدن به حمایت مهم ۳۱۰۰۰ دلار کاهش دهد. بازگشت از این حمایت نیز نشانگر انباشت این دارایی در سطوح پایین تر بوده و می تواند این جفت ارز را برای مدت بیشتری در داخل مثلث نگه دارد.

AAVE/USDT

طی چند ماه گذشته ، آوه (Aave) در محدوده وسیعی بین ۲۸۰ تا ۵۸۱٫۶۷ دلار معامله شده است. گاوها پنج بار توانستند با موفقیت از حمایت این دامنه قیمت دفاع کنند، به همین خاطر احتمال می رود خریداران یک بار دیگر با افت قیمت برای خرید اقدام کنند.

اگر قیمت با قدرت از سطح فعلی بازگردد، نشان می دهد که گاوها همچنان هنگام افت قیمت به خرید روی می آورند. پس از آن، این خریداران سعی می کنند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۴۴ دلار) برسانند. در صورت موفقیت، جفت ارز AAVE/USDT می تواند میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۱۴ دلار) را لمس کند که احتمالاً به عنوان یک مانع سخت عمل خواهد کرد.

اگر قیمت از SMA-50 کاهش یابد، این جفت ارز می تواند برای چند روز در بازه ای بین ۲۸۰ تا ۴۱۴ دلار تحکیم شود. برعکس، شکست قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه مسیر حرکت به سمت ۵۸۱٫۶۷ دلار را هموار می کند.

در صورت کاهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ریزش تا حمایت ۲۸۰ دلاری، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. این باعث خرسندی خرس هایی خواهد شد که سعی می کنند قیمت را تا مرز ۲۰۸٫۰۹ دلار و سپس ۱۶۰ دلار کاهش دهند.نمودار ۴ ساعته این جفت ارز نشان می دهد که خرس ها قیمت را به زیر ۲۸۰ دلار کشانده اند اما برای حفظ سطوح پایین تر همچنان تلاش می کنند. با این حال، میانگین های متحرک در حال کاهش هستند و RSI در منطقه منفی قرار دارد و این نشان دهنده برتری خرس ها می باشد.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۲۶۶٫۶۸ دلار برسد، این جفت ارز می تواند سفر خود به سمت سطوح پایین تر را آغاز کند. در مقابل، اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، این نمای منفی اعتبار خود را از دست می دهد. چنین حرکتی نشان دهنده پایان روند اصلاح قیمت بوده و این جفت ارز می تواند تا مرز ۵۰۰ دلار افزایش یابد.

KSM/USDT

در چند روز گذشته، ارز رمزپایه کوزاما (KSM) شاهد حرکات ناپایداری بوده است. اگرچه گاوها روز نهم ژوئن (۱۹ خرداد) قیمت را به بالای مقاومت بالاسری در تراز ۴۸۰ دلار هدایت کردند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند و روز ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) قیمت به زیر این سطح سقوط کرد. این اتفاق نشان داد خرس ها با هر بار افزایش قیمت دارایی های خود را می فروشند.

با این حال، خریداران اجازه نداده اند قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸۸ دلار) شکسته شود. این نشان می دهد که وقتی گاوها همزمان با سقوط قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مشغول خرید می شوند، احساسات حاکم بر بازار مثبت می شود.

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن RSI در نزدیکی نقطه میانی نشان دهنده برتری جزئی گاوها نسبت به خرس ها می باشد. اکنون، خریداران بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بالای ۴۸۰ دلار برسانند. در صورت موفقیت آنها، جفت ارز KSM/USD می تواند تا مرز ۵۳۷ دلار افزایش یافته و پس از آن بالاترین سطح قیمت خود در تراز ۶۲۵ دلار را بار دیگر لمس کند.

اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری کاهش یابد و به زیر ۳۶۰ دلار برسد، این دیدگاه مثبت بی اعتبار می شود. این اتفاق می تواند قیمت را تا مرز ۲۸۰ دلار کاهش دهد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند از حمایت خط روند دفاع کنند. هرچند، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش بوده و RSI در منطقه منفی قرار دارد و این نشان دهنده برتری خرس ها می باشد.

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر سطح ۳۸۰ دلار برسانند، این جفت ارز احتمالاً تا سطح ۳۴۲ دلار کاهش پیدا می کند. شکست قیمت زیر این حمایت می تواند به افت قیمت تا سطح ۲۸۰ دلار بیانجامد.

از سوی دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۴۲۹ دلار برسانند، این دیدگاه منفی فاقد اعتبار می شود. این اتفاق احتمالاً با افزایش فشار خرید و حرکت این جفت ارز به سمت ۴۸۰ دلار همراه می شود.

ALGO/USDT

روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد)، قیمت الگوراند (ALGO) از خط روند عبور کرده و تا سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۹۷ دلار) افزایش یافت. این اتفاق نشان داد گاوها هنگام کاهش قیمت برای خرید اقدام می کنند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح بوده و RSI نزدیک نقطه میانی قرار گرفته است. این وضعیت نشان می دهد که فشار فروش کاهش یافته است.

پرایس اکشن مشاهده شده طی چند روز گذشته، یک الگوی مثلث صعودی را تشکیل داده است که با شکست مقاومتی و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۱٫۱۵ دلار کامل می شود. اگر گاوها موفق شوند قیمت را بالاتر از سطح ۱٫۱۵ دلار نگه دارند، جفت ارز ALGO/USDT می تواند تا رسیدن به هدف ۱٫۶۳ دلاری افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح ۱٫۱۵ دلار کاهش یابد، ممکن است این جفت ارز برای چند روز دیگر در داخل مثلث باقی بماند. شکست و بسته شدن قیمت زیر خط روند، این روند صعودی را خنثی کرده و راه را برای افت قیمت تا مرز ۰٫۸۰ دلار و سپس ۰٫۶۷ دلار باز می کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند قیمت را به سمت سطوح بالای خط روند نزولی سوق دهند. اگر آنها موفق به حفظ این شکست مقاومتی بشوند، جفت ارز ALGO/USDT می تواند تا تراز ۱٫۱۵ دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و پایین تر از میانگین های متحرک قرار بگیرد، خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را به زیر خط روند نزولی بکشانند. در صورت موفقیت آنها، می توان منتظر اصلاح عمیق تر قیمت بود.

TFUEL/USDT

روز ۹ ژوئن (۱۹ خرداد)، ارز رمزپایه TFUEL با لمس تراز ۰٫۶۷۹ دلار به بالاترین سطح تاریخی خود رسید اما همانطور که از فیتیله بلند روی کندل استیک این روز پیداست، گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این حرکت با بازگشت شدید به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۴۱ دلار) در روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) دنبال شد.

بازگشت شدید به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت است و معامله گران همزمان با کاهش قیمت ها، برای خرید اقدام می کنند. اکنون گاوها سعی خواهند کرد قیمت را تا بالاترین سطح ممکن افزایش دهند در این مرحله، احتمالاً آنها با مقاومت شدید خرس ها روبرو می شوند.

اگر قیمت از بالاترین سطح تاریخی خود کاهش یابد، خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، شروع روند اصلاح عمیق تر قیمت محتمل خواهد بود.

در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالاترین سطح آن برسانند، جفت ارز TFUEL/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و سطوح ۰٫۸۵ دلار و سپس ۱ دلار را به عنوان هدف های بعدی تعیین کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز به شدت از حمایت ۰٫۴۰ دلاری بازگشته است، که نشان دهنده انباشت این دارایی در سطوح پایین تر قیمت می باشد. با این حال، روند صعودی بعدی درست زیر سطح اصلاحی  ۶۱٫۸٪ فیبوناچی در تراز ۰٫۵۷ دلار با مقاومتی شدید روبرو می شود.

این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و با هر بار افزایش قیمت دارایی های خود را می فروشند. اگر قیمت تا زیر ۲۰-EMA کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد قیمت را به ۰٫۴۰ دلار برسانند. در صورت تحقق چنین وضعیتی، این جفت ارز برای چند روز بین این دو سطح تحکیم خواهد شد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از ۲۰-EMA بازگردد، نشان دهنده مثبت بودن احساسات بازار بوده و  تایید می کند که گاوها برای خرید منتظر سقوط بیشتر قیمت نمی مانند. این اتفاق، احتمال شکست قیمت بالای ۰٫۵۷ دلار را افزایش می دهد. پس از آن، احتمالاً این جفت ارز افزایش یافته و به بالاترین حد خود خواهد رسید.

پولکادات (DOT) در صرافی کوین بیس لیست می شود

صرافی بزرگ آمریکایی کوین بیس (Coinbase ) به تازگی اعلام کرده است که ​ ارز رمزنگاری شده بومی بلاکچین پولکادات، یعنی DOT ، را در این پلتفرم لیست خواهد کرد.

طبق این اطلاعیه، کاربران این صرافی می توانند از روز دوشنبه، ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) واریز این ارز را انجام دهند. درصورتیکه نقدینگی کافی باشد، راس ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ، ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) به وقت اقیانوس آرام، قابلیت ترید آن نیز برای کاربران فعال می شود.

کاربران می توانند DOT را با ارزهای مختلف فیات از جمله دلار، یورو و پوند استرلینگ و ارزهای رمزپایه ای مثل بیت کوین و تتر ترید کنند.

پس از این اقدام، قرار است DOT در برنامه معاملات خرده فروشی کوین بیس نیز لیست شود ولی تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نیست.

پس از توئیت ایلان ماسک ، حجم معاملات اورانوس بیش از ۷۵۰۰۰ درصد رشد کرد

پس از توئیت ایلان ماسک در ارتباط با یک واقعیت جالب درباره اورانوس که هر ۸۴ سال یک بار به دور خورشید می چرخد ​​، قیمت ارز دیجیتال کوچکی به همین نام ، بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت.

ارز دیجیتال اورانوس (URAC) – که فقط در صرافی Bittrex و Bilaxy قابل معامله است ، رکورد ۷۵٫۲۲۴ درصد جهش در حجم معاملات را ثبت کرد.

در حال حاضر ارزش کل بازار آن به حدود ۶ میلیون دلار رسیده است.

توئیت اورانوس ماسک در میان طرفداران او شور و هیجان ایجاد کرد و در زمان نوشتن این مطلب نزدیک به ۱۵۰،۰۰۰ لایک دریافت کرده است.

در حالی که ماسک قادر است به راحتی قیمت بیت کوین ، دوج کوین و حتی ارز دیجیتال کام راکت را کنترل کند ، توییت های تصادفی وی همچنین می تواند ناخواسته ارزهای دیجیتال کوچک را پامپ کند.

ارز دیجیتال شیبا اینو (Shiba Inu) در زمانی که ناشناخته بود ، پس از آنکه ماسک اعلام کرد قصد دارد در ماه مارس(فروردین) یک سگ بخرد ، ۳۰۰ درصد پامپ شد.

ایلان ماسک تمامی خانه های خود را فروخت اما همچنان دارایی های بیت کوین خود را حفظ می کند

ایلان ماسک ، میلیاردر و مالک تسلا و اسپیس ایکس ، با انتشار توییتی عنوان کرد که درحال حاضرآخرین خانه باقی مانده خود را به فروش می رساند.

سال گذشته در ماه مه(اردیبهشت) ، آقای ماسک در توییت خود نوشت که همه خانه های خود را فروخته است ، به جز این یکی که اشاره به بیت کوین داشت.

در تاریخ ۹ ژوئن(۱۹ خرداد) ، مدیر عامل تسلا مجددا در توییتر نوشت که به غیر از خانه ای که در منطقه خلیج (Bay Area) اجاره داده است ، همه خانه های خود را به فروش رسانده است.

امروز ، وی به اشتراک گذاشت که قصد دارد آن را نیز بفروشد ، حتی اگر ارزش ویژه برای وی داشته باشد و این خانه باید به یک خانواده بزرگ که در آنجا زندگی می کنند ، فروخته شود.

در ماه مه ۲۰۱۵(اردیبهشت ۱۳۹۴) ، زمانی که نویسنده مجموعه کتاب های پرفروش هری پاتر ، جی.کی. رولینگ، علاقه خود را به بیت کوین ابزار کرد واز جامعه خواست که به سمت ارزهای دیجیتال پیش بروند ، ایلان ماسک یکی از افرادی بود که به اظهارات وی توجه کرد.

در آن زمان ، وی به صراحت اعلام کرد که ۰٫۲۵ BTC را که به عنوان هدیه دریافت کرده است ، در اختیار دارد. یک کاربر ناشناس در توییتر به آقای ماسک نوشت که خانه های خود را فروخته اما همچنان بیت کوین خود را حفظ کرده است.

8083 1 - ایلان ماسک تمامی خانه های خود را فروخت اما همچنان دارایی های بیت کوین خود را حفظ می کند
تصویر از طریق توییتر

از آن زمان ، اوضاع تغییر کرده است و امسال تسلا اعلام کرد که شیوه پرداخت با بیت کوین رابرای اتومبیل های الکترونیکی خود می پذیرد ، اما سپس با گذر زمان به دلیل انتشار CO2 ، از تصمیم خود عقب نشینی کرد.

تسلا همچنین مستقیما با بیت کوین سروکار داشته است. این شرکت به ارزش تقریبی ۱٫۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد. بعداً این شرکت ۱۰ درصد از دارایی های BTC خود را فروخت.

با این حال ، فعالان بازار به شدت معتقدند که ایلان ماسک همچنان دارایی بیت کوین و دوج کوین خود را هولد می کند.

وقتی صحبت از بیت کوین می شود ، ایلان ماسک همیشه به تسلا اشاره می کند ، اما انتظار میرود که وی نیز دارایی شخصی بیت کوین خود را در اختیار دارد.

روز یکشنبه ، ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) ، ماسک در اکانت توییتر خود نوشت که شرکتش تنها زمانی اقدام به ازسرگیری پذیرش پرداخت از طریق بیت کوین خواهد کرد که حدود ۵۰ درصد از مصرف انرژی استخراج آن از انرژی‌های تجدیدپذیر باشد.

بیت کوین برای اولین بار در دو هفته اخیر از مرز ۴۰ هزار دلار عبور کرد

بیت کوین یکبار دیگر سطح مقاومت اصلی ۴۰۰۰۰ دلار را در صرافی بیت استمپ لمس کرد. در ادامه با بالاترین سطح روزانه ۴۰،۵۰۰ دلار روبرو شد که بالاترین سطح  از ۲۶ می(۵ خرداد) است.

پل تودور جونز  (Paul Tudor Jones ) اعلام کرد که در نظر دارد پنج درصد از پرتفوی خود را به بیت کوین اختصاص دهد:

من بیت کوین را درست دوست دارم.  من ایده سرمایه گذاری در چیزی را می پسندم  که  قابل اعتماد ، سازگار ، صادقانه و ۱۰۰٪ مطمئن است.

از دیگر عوامل رشد بیت کوین میتوان انتشار توئیت ایلان ماسک مدیر عامل تسلا مبنی بر از سر گیری پذیرش بیت کوین و اعلام تامین استقراض ۵۰۰ میلیون دلاری مایکرو استراتژی برای خرید بیت کوین و رای گیری السالوادور برای تصویب پذیرش آن دانست .

با این وجود بیت کوین برای پایان دادن به روند نزولی باید قاطعانه سطح مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری را بشکند.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x