تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال: بررسی چند معیار آن چین، عملکرد بیت کوین و آلت کوین‌ها

توسط مبین حسینی
|
17 تیر 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال: بررسی چند معیار آن چین، عملکرد بیت کوین و آلت کوین‌ها

در هفته گذشته بازار ارزهای دیجیتال نوسانات ناچیزی را تجربه کرد. قیمت بیت کوین بار دیگر به مقاومت خود در 31,400 دلار حمله کرد؛ اما با واکنش خرس‌ها مواجه شد و در دو روز گذشته تا زیر 30,000 دلار نیز نفوذ کرد. روند صعودی همچنان به قوت خود باقیست و نبرد خریداران و فروشندگان وارد هفته سوم شده است. بحث داغ بازار کریپتو همچنان در مورد ETF بیت کوین است و افراد مختلف نقل‌قول‌های زیادی داشته‌اند.

از لری فینک مدیرعامل بلک راک که گفته بود «بیت کوین طلای دیجیتال است» تا مشارکت کوین بیس برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین و احتمال ملاقات مقامات SEC و نمایندگان کمپانی‌هایی که برای ETF اسپات درخواست داده‌اند. در همین حین روز پنجشنبه غول بانکی جی پی مورگان نیز در گزارشی نوشت که راه‌اندازی یک ETF بیت کوین تاثیر قابل توجهی بر قیمت نخواهد داشت. هرچند که تحلیلگران مخالف این ادعا بودند و برای مقایسه، راه‌اندازی ETF طلا و رشد قیمت آن را مطرح کردند.

تحلیل تکنیکال

در ادامه در ویدیویی کوتاه به بررسی نمودار تکنیکال خواهیم پرداخت.

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  تحلیل آن چین

  معیار Realized Price-UTXO Age Bands برای دسته‌های سنی 1هفته-1 ماه و 1 ماه-3 ماه نشان می‌دهد که سطح حمایتی مهمی در حوالی 28 هزار دلار شکل گرفته است که این با سطح تکنیکالی که در ویدیو به آن اشاره شد، مطابقت دارد. این معیار میانگین قیمت خرید (آخرین جابجایی) دسته‌های مختلف سنی را نمایش می‌دهد. دسته سنی 12-18 ماه را نیز می‌توان به عنوان مقاومت در نظر گرفت که در حوالی 34 هزار دلار قرار گرفته است و حرکتی نزولی دارد و ممکن است در روزهای آینده به سطوح پایین‌تر نیز برسد.

  معیار Bitcoin Realized Price - UTXO age bands

  معیار Bitcoin Realized Price – UTXO age bands

  میانگین قیمت خرید هولدرهای کوتاه مدت در قیمت 27,500 دلار است که مجدد بر اهمیت این سطح اضافه می‌کند. شاخص STH Realized Price در روندهای گذشته بازار نقش حمایت و مقاومتی داشته و در اصلاح اخیر نیز بیت کوین با رسیدن به سطح روندی صعودی را در پیش گرفته است.

  معیار Short term holder Realized Price

  معیار Short term holder Realized Price

  آلت کوین‌های برتر هفته

  در هفت روز گذشته آلت‌کوین‌هایی نظیر BONE، SOL و MKR بیشترین سود را کسب کرده‌اند. ارزهای دیجیتال همچون GRT، AAVE و FLOW نیز در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند. لیست آلت کوین های برتر ارز دیجیتال BONE در نمودار روزانه خود به مقاومت داینامیکی نزدیک شده که پیش از این در ماه آوریل از آن ریجکت شده است. اگر قیمت بتواند از این مقاومت عبور کند احتمال رشد تا حوالی 1.6 دلار را نیز دارد. در یک سناریوی نزولی این ارز دیجیتال می‌تواند تا 1.14 دلار کاهش یابد که این را می‌توان پولبکی به سطح شکسته شده در نظر گرفت.

  5/5 - (5 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر