تحلیل هفتگی بیت کوین و ارزهای دیجیتال: گاوها با مانع سختی روبرو هستند

توسط مبین حسینی
|
1 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
تحلیل هفتگی بیت کوین و ارزهای دیجیتال: گاوها با مانع سختی روبرو هستند

بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، در 10 روز گذشته روزهای پرنوسانی رو پشت سر گذاشتند. علی‌رغم اینکه بسیاری منتظر رسیدن به زیر سطح 25,000 دلار بودند؛ اما گاوها مجدد از آن حمایت کردند و قیمت را تا حوالی 27,500 دلار در این هفته همراهی کردند.

نکته قابل توجه این است که بیت کوین در حال حاضر به مانع سختی رسیده که حاصل تلاقی چندین مقاومت مختلف است – و در این تحلیل به بررسی این مقاومت‌ها خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه بهترین آلت کوین‌های هفته را معرفی خواهیم کرد و سپس رویدادهای کلان اقتصادی را نگاهی خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل آن چین بیت کوین

شاخص Realized Price – UTXO Age Bands نیز اهمیت مقاومت تکنیکالی که در بالا ذکر شد را تایید می‌کند. میانگین قیمت خرید (آخرین جابجایی) کوین‌های 12 تا 18 ماهه و 3 تا 6 ماهه در حوالی 28,000 دلار قرار دارد و این نشان می‌دهد که داده‌های آن چین نیز با شاخص‌های تکنیکال همراستا هستند و همگی بر این موضوع تاکید دارند که شکستن سطح 28,000 دلار از اهمیت زیادی برخوردار است.

Realized Price – UTXO Age Bands

Realized Price – UTXO Age Bands

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  بهترین آلت کوین‌های هفته گذشته

  داده‌های به دست آمده از CMC نشان می‌دهد که آلت‌کوین‌هایی نظیر IMX، LINK، CRV، TON و AAVE در 7 روز گذشته بهترین عملکرد را داشتند و حتی دو مورد اول، سودهای دو رقمی را ثبت کردند.

  بهترین آلت کوین‌های هفته گذشته

  تحلیل تکنیکال IMX

  نمودار تکنیکال ارز دیجیتال IMX نشان می‌دهد که این رمزارز در حال حاضر درگیر مقاومت استاتیک خود در 0.76 دلار است که اولین حمله به این سطح با واکنش خرس‌ها مواجه شد و قیمت را تا 0.6 دلار به پایین هل داد.

  اگر گاوها بتوانند از حمایت در 0.6 دلار دفاع کنند و اجازه ندهند قیمت به زیر این سطح نفوذ کند، انتظار می‌رود که مقاومت 0.76 مجدد تست شود. در غیر این صورت انتظار کاهش قیمت تا حوالی 0.5 دلار دور از ذهن نیست.

  تحلیل تکنیکال IMX

  رویدادهای کلان اقتصادی

  روز جمعه، دفتر تجزیه و تحلیل اقتصادی (BEA) آخرین شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) را منتشر خواهد کرد – معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو – برای ماه آگوست.

  پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌ها در ماه گذشته 0.5 درصد افزایش داشته باشد که نسبت به رشد 0.2 درصدی جولای رشد داشته است. این شاخص احتمالاً 3.5 درصد به صورت سالانه افزایش داشته که از 3.2 درصد در جولای بیشتر است.

  شاخص PCE معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است؛ زیرا تصمیمات واقعی مصرف‌کنندگان را در مقایسه با شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) با دقت بیشتری دنبال می‌کند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. محسن
   محسن | 2 مهر 1402

   فکر نمیکنم اینجوری بشه

  2. مهدی آخرت دوست
   مهدی آخرت دوست | 2 مهر 1402

   دیدم خیلی پاینه