۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر گرفت!

توسط کارن آهنگری
|
1 تیر 1400
|
زمان مطالعه:  10 دقیقه

 

در بازار رمز ارزها هر هفته خبرهای متنوعی پخش می‌شود که شما می‌توانید مهم‌ترین خبرهای مارکت ارزهای دیجیتال را هر هفته از بخش گزارش هفتگی مشاهده کنید.

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر گرفت!

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر گرفت!

برنامه های فدرال رزرو ایالات متحده درجهت پیشبرد جدول زمانی افزایش نرخ‌بهره تا سال ۲۰۲۳، منجر شد موج تازه‌ای از اقدام برای رزرو دریافت سود در بازار سهام، طلا و بیت کوین (BTC) در ایالات متحده آغاز شود. پس از هشدار جیمز بولارد (James Bullard)، رئیس فدرال رزرو آمریکا در سنت‌لوئیس مبنی بر احتمال افزایش زودتر از انتظار نرخ‌بهره در سال ۲۰۲۲، روز ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) دومین ضربه سهمگین بر پیکره بازارها وارد شد.

اکنون تحلیلگران حوزه ارزهای رمزنگاری، در مورد حرکت بعدی بیت کوین اختلاف نظر دارند. جاش راجر (Josh Rager) معتقد است که بیت کوین می‌تواند بالاترین سطح چرخه خود را در تراز ۶۴۵۰۰ دلار لمس کند و رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب “پدر پولدار پدر فقیر” معتقد است که بیت کوین می تواند تا مرز ۲۴۰۰۰ دلار سقوط نماید.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  با این حال، پلن بی (PlanB)، خالق مدل پیش‌بینی قیمت بیت کوین بر اساس مدل انباشت به جریان، نظر صعودی خود در مورد بیت کوین را همچنان حفظ کرده است. بهترین سناریوی پلن B برای بیت کوین افزایش شدید قیمت تا مرز ۴۵۰۰۰۰ دلار و “بدترین حالت” آن نیز لمس هدف صعودی ۱۳۵۰۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۲۱ می باشد.

  تحلیلگران دیگر با استناد به تازه ترین داده های درون زنجیره‌ای، اشاره کرده‌اند که هولدرهای بلند مدت طی چند روز گذشته اقدام به خرید بیت کوین کرده اند. ولی آیا خرید توسط سرمایه‌گذاران بلند مدت می‌تواند فشار فروش ایجاد شده توسط دلالان را جبران کند؟ با توجه به نکات ذکر شده بر آن شدیم تا در ادامه این مطلب نمودارهای ۵ ارز رمزپایه برتر هفته را مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم.

  BTC/USDT 

  طی روزهای گذشته بیت کوین در بازه ای محدود میان ۳۱۰۰۰ تا ۴۲۴۵۱٫۶۷ دلار در نوسان بوده است. قیمت از ۴۱۳۳۰ دلار روز ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) کاهش یافت و خرس‌ها روز ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۷۴۳۹ دلار) رساندند.

  تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال تیرماه

  اکنون فروشندگان سعی می‌کنند قیمت را تا سطح حمایتی ۳۱۰۰۰ دلار کاهش دهند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به کاهش کرده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) زیر سطح ۴۱ قرار گرفته است. این وضعیت نشان‌دهنده برتری نسبی خرس‌ها می‌اشد.

  با این‌حال، جفت ارز BTC/USDT در دو جلسه قبلی در روزهای ۲۳ می (۲ خرداد) و ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) از تراز ۳۱۰۰۰ دلار برگشت، به‌همین خاطر گاوها بار دیگر سعی خواهند کرد از این سطح دفاع کنند. در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز می‌تواند اقامت خود درون این بازه محدود را برای چند روز دیگر تمدید نماید.

  برعکس، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۳۱۰۰۰ دلار ببرند، ممکن است این جفت ارز ابتدا تا ۲۸۰۰۰ دلار و سپس تا ۲۰۰۰۰ دلار کاهش پیدا کند. این حرکت منفی چنان تاثیری خواهد داشت که می‌تواند شروع مرحله بعدی روند صعودی را تا مدتی به تأخیر بیندازد.

  تحلیل هفتگی ارز دیجیتال - 2

  در نمودار ۴ ساعته می‌بینیم که قیمت به سطوحی پایین‌تر از حمایت ۳۴۶۰۰ دلاری رسیده است. اگر قیمت زیر همین سطح تثبیت شود، احتمالاً این جفت ارز تا حمایت ۳۱۰۰۰ دلاری سقوط کند. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن RSI در نزدیکی منطقه اشباع فروش نشان می دهد که وضعیت اکنون به نفع خرس های بازار می‌باشد.

  از طرفی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۳۶۵۰۰دلار برسد، نشان می‌دهد که تریدرها در سطوح پایین‌تر مشغول انباشت این دارایی هستند. پس از آن، این جفت ارز ممکن است به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ و سپس منطقه مقاومتی ۴۱۰۰۰ تا ۴۲۵۰۰ دلار حرکت نماید.

  ADA/USDT

  طی چند روز گذشته کاردانو (ADA) در محدوده‌ای بین ۱٫۳۳ تا ۱٫۹۴ دلار معامله شده است. روز ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد)، برگشت به این حمایت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱٫۵۲ دلار) کم کم متوقف شد که نشان دهنده منفی شدن احساسات حاکم بر بازار و فروش دارایی ها هنگام افزایش قیمت می باشد.

  تحلیل هفتگی ارز دیجیتال - 3

  اکنون خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت را به زیر منطقه حمایتی ۱٫۳۳ تا ۱٫۲۴ دلار ببرند. در صورتی که آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز ADA/USDT می‌تواند تا حمایت ۱ دلاری ریزش کند. کاهش میانگین متحرک ۲۰ روزه و قرارگیری RSI زیر سطح ۴۲ نشان دهده این است که خرس‌ها کنترل اوضاع را در دست گرفته‌اند.

  برعکس، اگر گاوها دوباره بتوانند از این منطقه حمایتی دفاع کنند، نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین‌تر خواهد بود. این اتفاق می‌تواند این جفت ارز را برای چند روز دیگر در همین بازه محدود نگه دارد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۱٫۹۴ دلار نشانگر بازگشت گاوها به میدان است.

  نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس‌ها دیروز قیمت را به زیر حمایت ۱٫۳۳ دلار رسانده اند اما موفق نشده اند سطوح پایین تر قیمت را حفظ کنند. این وضعیت نشان دهنده انباشت دارایی در هنگام افت قیمت می باشد. اکنون خریداران سعی می‌کنند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از خط روند نزولی افزایش دهند.

  در چنین شرایطی، این الگوی نزولی باطل خواهد گشت. چنین حرکتی می تواند خرس‌ها را دور کرده و منجر به ایجاد یک فشار کوتاه شود که احتمالاً قیمت را به ۱٫۷۰ دلار و سپس ۱٫۸۸ دلار خواهد رساند.

  در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱٫۳۳ دلار برسد، جفت ارز ADA/USDT الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند. هدف قیمت در این وضعیت نزولی، سطح ۰٫۷۸ دلار خواهد بود.

  THETA/USDT

  روز ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) رمزارز تتا (THETA) به سمت بالای خط مقاومت کانال نزولی سوق داده شد اما نتوانست از مانع موجود در تراز ۱۰٫۴۷ عبور کند. این نشان می دهد که خرس ها هنوز میدان را خالی نکرده و در تلاشند شکست‌های مقاومتی اخیر را جبران نمایند.

  قیمت تتا دیروز به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸٫۶۵ دلار) رسید. این نشان می دهد روند کوتاه مدت حاکم به نفع خرس‌ها است. با این حال بعید به نظر می‌رسد که‌ گاوها به راحتی تسلیم شوند چرا که آنها نیز سعی می کنند روند نزولی را در تراز ۷٫۳۳ دلار متوقف کنند.

  اگر قیمت از این حمایت بازگردد و از میانگین های متحرک بالاتر برود، نشان‌دهنده تقاضای شدید در سطوح پایین‌تر قیمت خواهد بود. پس از آن، خریداران یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا مانع ۱۰٫۴۷ دلار را پشت سر بگذارند.

  در صورت موفقیت آنها، جفت ارز THETA/USDT می‌تواند رالی تازه‌ای را به سمت تراز ۱۳٫۲۰ دلار آغاز کند. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۷٫۳۷ دلار بکشانند، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی کاهشی می‌تواند تا مرز ۶ دلار و سپس ۴٫۵۷ دلار  ادامه پیدا کند.

  نمودار ۴ ساعته شکل‌گیری یک الگوی سر و شانه را نشان می‌دهد. هدف این الگو، تراز ۷٫۰۲ دلار است.

  هرچند، گاوها سعی دارند قیمت را به بالای خط گردن برسانند. در صورت تحقق این فرضیه، ممکن است خرس‌هایی که با شکست خط گردن، پوزیشن‌های شورت باز کرده‌اند به دام بیفتند.

  این اتفاق می‌تواند منجر به یک پوشش کوتاه شود و این جفت ارز را به مرز ۹٫۱۹ دلار برساند. شکست قیمت بالاتر از این مقاومت ممکن است راه را برای رالی این ارز تا تراز ۱۰٫۱۰ دلار و سپس ۱۰٫۴۷ دلار باز نماید.

  XMR/USDT

  روز ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد)، مونرو (XMR) از خط روند نزولی رد شد و خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت را تا مرز ۲۲۵ دلار کاهش دهند. این تراز، حمایت مهمی است که باید به دقت مراقب آن بود زیرا گاوها طی چند روز گذشته بارها از این سطح دفاع نموده‌اند.

  اگر قیمت به ۲۲۵ دلار برگردد، خریداران یک بار دیگر تلاش می کنند که قیمت را به سمت سطوح بالای خط روند نزولی هدایت نمایند. در چنین شرایطی، جفت ارز XMR/USDT می تواند میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۱۲ دلار) را به چالش کشیده و سپس به ۳۴۷ دلار برسد.

  بر خلاف این فرضیه، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر حمایت ۲۲۵ دلار بکشانند، این جفت ارز یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل می‌کند. این وضعیت نزولی می‌تواند فشار فروش بیشتری را به دنبال داشته باشد و در نتیجه قیمت را تا ۱۷۵ دلار و سپس ۱۲۴٫۶۹ دلار کاهش یابد.

  نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها چندین بار تلاش کرده‌اند قیمت را به سمت سطوح بالاتر از مقاومت ۲۸۳ دلار هدایت کرده و در همان سطح نگه‌دارند، اما موفق به انجام این‌کار نشده‌اند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها با قدرت از این سطح دفاع می‌نمایند.

  دیروز فروشندگان قیمت را به زیر خط روند این مثلث صعودی کشاندند، اما نتوانستند سطوح پایین‌تر قیمت را حفظ نمایند. این واقعیت نشان‌دهنده خرید تهاجمی هنگام افت قیمت است. اکنون گاوها سعی خواهند کرد قیمت را به بالای میانگین‌های متحرک رسانده و مقاومت ۲۸۳ دلاری را به چالش بکشانند.

  اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این سطح برسانند، الگوی مثلث صعودی کامل شده و جفت ارز XMR/USDT می تواند ۳۱۶٫۲۳ دلار و سپس هدف الگوی ۳۴۱ دلار را تاچ کند.

  در مقابل، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر خط روند کشانده و در آن جا حفظ کنند، این دیدگاه مثبت بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند راه سقوط به سمت تراز ۲۲۵ دلار را هموار کند.

  AMP/USDT

  روز ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) قیمت ارز رمزپایه Amp بالاتر از مقاومت سخت موجود در  تراز ۰٫۰۷۶ دلار شکسته شد و پس از آن، روز ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) به بالاترین رقم تاریخی خود در ۰٫۱۲ دلار رسید. با این حال، افزایش رزرو دریافت سود در روز ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) باعث آغاز یک روند اصلاحی شدید شد که بازگشت تا سطح شکست ۰٫۰۷۶ دلاری را به همراه داشته است.

  اگر گاوها بتوانند مقاومت ۰٫۰۷۶ دلاری را به یک حمایت قوی تبدیل کنند، نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار همچنان مثبت باقی مانده و معامله‌گران هنگام نزول قیمت، مشغول انباشت این دارایی‌اند. پس از آن، خریداران سعی می‌کنند قیمت را به سمت ۰٫۱۲ دلار یعنی بالاترین سطح قیمت آن سوق دهند.

  شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت، از سرگیری روند صعودی را نشان می‌دهد. به این ترتیب، جفت ارز AMP/USDT می‌تواند به ۰٫۱۸۵ دلار هم برسد.

  برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۰٫۰۷۶ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۰۷ دلار) سقوط کند. در این حالت، احتمال دارد این سطح بار دیگر به عنوان یک حمایت قوی عمل کند. هرچند، در صورت شکسته شدن این حمایت، جفت ارز AMP/USDT می تواند تا مرز SMA-50 (0.05 دلار) کاهش یابد.

  روند اصلاح قیمت از بالاترین سطح آن در حمایت ۰٫۰۷۶ دلار متوقف شد زیرا گاوها با قدرت از این سطح دفاع کردند. با این حال، خریداران همچنان در تلاشند قیمت را به بالاتر از مقاومت ۰٫۰۹۵ دلار برسانند. این واقعیت نشان می دهد خرس ها در سطوح بالاتر قیمت، دارایی های خود را می فروشند.

  در حال حاضر گاوها سعی دارند از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه با قدرت دفاع نمایند و در کوتاه مدت یک کف قیمت بالاتر برای این ارز تشکیل دهند. در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز ممکن است به ۰٫۰۹۵ دلار برسد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت می تواند راه را برای آغاز یک رالی تازه تا رسیدن به آخرین رکورد ثبت شده هموار سازد. در صورت شکست و بسته شدن قیمت زیر ۰٫۰۷۶ دلار ، این دیدگاه مثبت اعتبار خود را از دست می‌دهد.

   

  چکیده اخبار بازار ارز دیجیتال در هفته‌ای که گذشت:

  • شاید مهمترین خبری که باعث واکنش بازار شد، توییت جدید ایلان ماسک بود. در این توییت ایلان ماسک اشاره کرد که اگر پنجاه درصد استخراج بیت کوین ها به وسیله انرژی سبز انجام شود تسلا پذیرش بیت کوین را از سر خواهد گرفت.این خبر باعث رشد ١٠ درصدی بیت کوین شد.
  • کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در سخنانی از پذیرش بیتکوین توسط السالوادور انتقاد کرد و آن را یک مسئله بغرنج حقوقی میداند.
  • جی پی مورگان اعلام کرد که ورود به بیت کوین بسیار خطرناک است و در حال حاضر تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی در آن کم است.
  • یکی از مهمترین اتفاقاتی که در این هفته برای بیت کوین رقم خورد اولین ارتقای آن طی چهار سال به‌روزرسانی، از ماه نوامبر اجرایی خواهد بود. اخیر بود در این بروزرسانی حریم خصوصی و کارایی معاملات افزایش چشمگیری پیدا کرد این به روزرسانی از ماه نوامبر اجرایی خواهد بود.
  • مایک مک گلون کارشناس و تحلیلگر بلومبرگ در توییت تازه خود عنوان کرد که هنوز شواهد قوی وجود دارد که بیت کوین میتواند به ١٠٠ هزار دلار برسد.
  • آفریقای جنوبی که درهفت سال اخیر اعلام کرده بود مردم می‌توانند رمزارز معامله کنند ولی باید ریسک آن را به عهده بگیرند اعلام کرد که قصد دارد نظارت‌ها بر معاملات رمز ارزها را افزایش دهد.
  • ایتالیا نیز اعلام کرد که به دنبال تصویب قوانین نظارتی شدید بر رمز ارزهاست.
  • پل تودور جونز میلیاردر معروف آمریکایی و مدیر صندوق پوشش ریسک تودور اعلام کرد که پنج درصد از پرتفوی سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین اختصاص داده است.
  • شرکت مایکروسافت اعلام کرد که توانست ۵٠٠ میلیون دلار دیگر برای خرید بیت کوین با تکمیل شدن فروش اوراق سرمایه جذب کند.
  • رئیس جمهور تانزانیا از بانک مرکزی خواست تا برای پذیرش بیت کوین آماده شود.
  • فایننشال تایمز در پیش‌بینی خود اعلام کرد در پنج سال آینده صندوق‌های پوشش ریسک ٧ درصد دارایی خود را به رمز ارزها اختصاص می‌دهند. در این نظرسنجی ١٠٠ مدیر صندوق پوشش ریسک از سراسر جهان شرکت کردند.
  • در حالیکه گلدمن ساکس در حال راه‌اندازی معاملات آپشن و فیوچرز برای اتریوم هست تحلیلگران آن اعلام کردند که رمز ارزها سرمایه‌گذاری بادوامی نیستند.
  • گری اسکیل در طول هفته دو میلیارد دلار بیت کوین و سایر رمز ارزها را خریداری کرد. این شرکت در توییتی عنوان کرد که به دارایی رمز ارز خود اضافه کرده و در حال حاضر ٣۵ میلیارد دلار رمزارز دارد.
  • صندوق سرمایه بیت وایز ٧٠ میلیون دلار سرمایه برای خرید رمز ارزها جذب کرده است.
  • جیانگ زویر مدیرعامل استخر استخراج بیت کوین TOP BTC در توییتر اعلام کرد مصرف انرژی پاک استخراج‌کنندگان بیت کوین به بیش از ۵٠ درصد رسیده است.
  • بزرگترین صرافی ارز دیجیتال چین اهرم معاملات خود را کاهش داد. علت این اقدام نگرانی تیم مدیریتی در مورد سیاست تنظیم‌گری چین است.
  • روز چهارشنبه بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را تغییر نداد و خرید دارایی‌ها را به مقدار ١٢٠ میلیارد دلار ثابت نگه‌داشت این خبر باعث ایجاد نوسانات شدید در بیت کوین شد.
  • جواد آذری جهرمی ایده تبدیل شدن جزیره کیش به مرکز معاملات بین المللی رمز ارزها را به دولت ارائه کرد.
  • علی بابا کلود ادعا کرده است که به زودی ارائه خدمات به شرکت های رمز ارزچینی را متوقف می‌کند. است و بسیاری از فارم‌های بزرگ در سراسر دنیا را اداره می‌کند.
  • گلدمن ساکس با دیجیتال گلکسی برای معاملات بیت کوین همکاری میکند.
  • بر اساس تحلیل اخیر تیم Santiment آدرس‌های با موجودی ١٠٠٠ بیت کوین و با موجودی ١٠٠ تا ١٠٠٠ بیت کوین در حال انباشت موجودی خود هستند.
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر