3 ارزدیجیتال پرپتانسیل برای رشد در واچ لیست هفتگی بیت پین!

تاریخ: 10 تیر 1403
زمان مطالعه:  9 دقیقه
واچ‌لیست هفتگی بیت پین

در بازار ارزهای دیجیتال بسیاری از رمزارزها رشدهای قابل‌توجهی می‌کنند که اگر ازشان مطلع باشید، می‌توانید سودهای کلانی از این ارزها کسب کنید. البته، نحوه شناسایی این نوع ارزها در بازار رمزارز کار بسیار دشواری است.

گروه تحلیلی بیت پین با ترکیب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، رمزارزهایی که می‌توانند رشدهای قابل‌توجهی داشته باشند و سود مناسبی برای شما محقق کنند را شناسایی کرده و با اطلاعاتی که به شما ارائه می‌دهند، شما را در مسیر تصمیم‌گیری راهنمایی می‌کنند.

تحلیل 3 ارز دیجیتال با پتانسیل افزایش قیمت

در واچ‌لیست این هفته به معرفی و تحلیل 3 رمزارز با پتانسیل افزایش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازیم که می‌توانند سودهای مناسبی برای سبد سرمایه‌گذاری شما محقق کنند.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  تحلیل فاندامنتال رمزارز بایننس کوین | BNB

  بایننس کوین

  بایننس کوین

  پروژه BNB در کدام حوزه بلاک چین کار می‌کند؟

  BNB، مهم‌ترین رگ حیاتی اکوسیستم بایننس است که در ابتدا روی اتریوم راه‌اندازی شد، اما اکنون در بلاک چین بایننس اسمارت چین فعالیت می‌کند. به دلیل زنجیره هوشمند بایننس، سرعت تراکنش‌ها بسیار بالا و کارمزدشان پایین است. همچنین می‌توان مقیاس‌پذیری را یکی از ویژگی‌های این بلاک چین دانست که آن را از بقیه بلاک چین‌ها متمایز می‌کند.

  بایننس کوین در کدام شبکه‌های بلاک چین مبادله می‌شود؟

  BNB را می‌توان در شبکه بایننس اسمارت چین (BEP20) مبادله کرد.

  بررسی جامعه بایننس کوین

  یک پروژه معتبر باید یک جامعهٔ فعال و با دنبال‌کنندهٔ مناسب داشته باشد تا بتواند ارزش رمزارز خود را افزایش دهد. جامعه BNB در شبکه اجتماعی توییتر با 3 میلیون و 400 هزار نفر دنبال کننده و 16900 پست، دارای یک جامعهٔ فعال و پرشور است. این جامعه باعث جذب سرمایه‌گذار و افزایش ارزش ارز دیجیتال بایننس می‌شود.

  توییتر بی‌ان‌بی

  توییتر بی‌ان‌بی

  بررسی نمودار معامله‌گران لیکویید شده

  در این بخش، سطح‌های قیمت نشانگر تعداد سفارش‌های معامله‌گران طبق نرخ‌های ثبت شده است که احتمال دارد روی قیمت تأثیرگذار باشند.

  در تصویر زیر، محدوده 540 الی 553 دلار به عنوان یک محدوده حمایتی تلقی می‌شود که سفارشات نسبتا زیادی در این قیمت ثبت شده است و ممکن است از افت قیمت جلوگیری کند. همچنین، محدوده 536 الی 538 دلار سطح حمایتی دیگر است که اعتبار کمتری دارد ولی می‌تواند مانع ریزش قیمت شود. البته قیمت 519 الی 525 دلار به عنوان سطح مقاومت تلقی می‌شود که معتبر است و می‌تواند از افزایش قیمت ممانعت کند.

  تحلیل فاندامنتال

  تحلیل فاندامنتال

  بتا و همبستگی BNB

  در تحلیل فاندامنتال همواره دو مفهوم زیر را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  • بتا (BETA): بتا ضریبی است که نشان می‌دهد یک ارز نسبت به شاخص کل (بیت‌ کوین) چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با 1 به منظور ریسک هم سو با شاخص کل، ضریب بتای بزرگ‌تر از 1 به منظور پرریسک‌تر از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از 1 به منظور کم ریسک‌تر از شاخص کل است. علاوه‌براین، ضریب بتای منفی، بازده معکوس نسبت به شاخص کل را نشان می‌دهد.
  • همبستگی: همبستگی رابطه متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت همبستگی یک شاخص تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. اگر قیمت دو دارایی در یک مرحله افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند که با همبستگی 1 گزارش می‌شود. برعکس همبستگی مثبت، همبستگی 1- است، که یک رابطه معکوس را نشان می‌دهد.

   

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.67 0.69 بیت‌کوین (BTC)
  0.70 0.67 توتال 2(TOTAL2)
  • همبستگی: این کوین نسبت به دو شاخص تعریف شده، همبستگی نسبتاً بالا دارد که ریسک پرتفوی را متعادل می‌کند. این موضوع می‌تواند در بازار افزایشی، ریسک سبد سرمایه‌گذاری را متوسط نگه دارد و همچنین سود خوبی نصیب سرمایه‌گذار کند.
  • بتا: بتای BNB کمتر از 1 بوده و ریسک پرتفوی را کاهش می‌دهد. همچنین این کوین در جهت سرمایه گذاری برای افراد کم ریسک کاملا مناسب است. به دلیل بتای پایین، بازدهی کمتری نسبت به بیت کوین دارد.

  تحلیل تکنیکال بایننس کوین | BNB

  با بررسی و تحلیل نمودار در تایم فریم 12ساعته، می‌توان مشاهده کرد که بایننس کوین پس از حرکت افزایشی و تلاش برای خروج از فشردگی، دوباره با افزایش عرضه مواجه شد و در حال حاضر در نزدیکی کف فشردگی خود در حال معامله است. درصورتی‌که بایننس کوین موفق به حفظ کف این الگو شود، می‌توان انتظار داشت با افزایش تقاضا همراه باشد و به سمت محدوده‌ مقاومت و عرضه مشخص شده در نمودار حرکت خود را ادامه دهد.

  خرید بایننس کوین

  تحلیل تکنیکال BNB

  تحلیل تکنیکال BNB

  در حال حاضر می‌توان سه ناحیه مهم را به‌عنوان نواحی حمایت و مقاومت در میان‌مدت برای بایننس کوین در نظر داشت. این نواحی مهم عبارت‌اند از:

  • ناحیه اول حمایت و تقاضا در قیمت 534.6 الی 512.0 دلار
  • ناحیه دوم حمایت و تقاضا در قیمت 382.4 الی 398.3 دلار
  • محدوده مقاومت و عرضه در قیمت 646.5 الی 618.6 دلار

  تحلیل فاندامنتال داگ ویف هت | WIF

  میم کوین داگ ویف هت

  میم کوین داگ ویف هت

  میم‌ کوین داگ ویف هت در کدام قسمت از بلاک‌ چین فعالیت می‌کند؟

  داگ ویف هت در دسته میم کوین‌ها قرار دارد و روی بلاک چین سولانا ایجاد شده است. این ارز دیجیتال بر اساس تصویر یک سگ با کلاه لبه‌دار ساخته شده که طبق شوخی یا میم اینترنتی بوده و در حال حاضر یک ارز دیجیتال است.

  WIF روی کدام شبکه‌های بلاک‌ چین معامله کرد؟

  داگ ویف هت را می‌توان روی شبکه‌ سولانا معامله نمود.

  بررسی جامعه داگ ویف هت توکن

  میم کوین داگ ویف هت با 91 هزار دنبال‌کننده و 3607 پست دارای جامعه فعال ولی نسبتاً معتبر است. همچنین، این جامعه‌ اعتبار پروژه را بالا می‌برد و نشانگر فعال‌بودن تیم پروژه بوده و باعث جذب سرمایه‌گذار به ارز دیجیتال داگ ویف هت می‌شود.

  شبکه اجتماعی WIF

  شبکه اجتماعی WIF

  بررسی نمودار معامله‌گران لیکویید شده

  مطابق تصویر زیر، محدوده 1.8 الی 1.9 دلار به عنوان سطح مهم قیمت تلقی می‌شود که از اعتبار بالایی برخوردار است و می‌تواند از کاهش قیمت جلوگیری کند. همچنین، قیمت 2.65 الی 2.73 دلار محدوده مقاومتی است که اعتبار بالایی دارد و می‌تواند به عنوان سد مقاومتی عمل کرده و مانع افزایش قیمت شود. در نهایت سطح مهم 1.49 الی 1.53 دلار دیگر محدوده حمایتی است که می‌تواند مانع افت بیشتر قیمت شود.

  فاندامنتال WIF

  فاندامنتال WIF

  بررسی همبستگی و بتا داگ ویف هت

  ضریب همبستگی و بتای WIF را به شرح زیر است:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.57 1.95 بیت‌کوین (BTC)
  0.70 2.22 توتال 2(TOTAL2)
  • همبستگی: همبستگی این کوین نسبت به بیت‌کوین و توتال 2، پایین است که باعث کاهش ریسک برای سرمایه گذاران می‌شود.
  • بتا: این کوین با بتای بالای 2، نوسانات بالایی دارد و در شرایط مناسب بازار بازده بیشتری از شاخص بازار رمزارز (بیت کوین) می‌دهد. همچنین ریسک پرتفوی را افزایش داده ولی سود زیادی برای سرمایه گذار محقق می‌کند.

  تحلیل تکنیکال داگ ویف هت | WIF

  با بررسی نمودار در تایم فریم ۴ساعته و باتوجه‌به تصویر، می‌بینیم که قیمت پس از برخورد به مقاومت داینامیک مشخص شده (خط آبی‌رنگ)، اصلاح قیمت را تجربه کرد و نتوانست از این مقاومت مهم عبور کند. باید به این نکته توحه داشت، درصوتی‌که قیمت توانایی عبور از این ناحیه را داشته باشد، می‌تواند به سمت نواحی مقاومتی که در نمودار قابل مشاهده است حرکت صعودی‌اش را ادامه دهد و روندی صعودی در میان‌مدت داشته باشد.

  خرید ویف داگ هت

  نمودار WIF

  نمودار WIF

  باتوجه‌به نمودار، چند محدوده مهم به‌عنوان نواحی عرضه و تقاضا برای این رمزارز وجود دارد. این نواحی عبارت‌اند از:

  • نواحی حمایت و تقاضا در قیمت ۱.۷۷ و ۱.۱۶ دلار
  • مناطق مهم عرضه و مقاومت واقع در ۲.۷۷ و ۳.۲ دلار

  همچنین سایر سطوح مهمی که می‌توانیم برای این رمزارز زیر نظر داشته باشیم در تصویر نمودار مشخص شده است.

  تحلیل فاندامنتال ریپل | XRP

  ریپل توکن

  ریپل توکن

  رمزارز ریپل چگونه فعالیتی در حوزه بلاک چین دارد؟

  پروژه ریپل، شرکت فناوری است که روی ارائه سیستم‌های پرداخت بین دو بانک یا مؤسسات مالی در جهت انتقال وجوه و اوراق‌ بهادار و شبکه‌های انتقال وجوه بین افراد یا مؤسسات مالی تمرکز دارد. پیشنهاد اصلی ریپل پروتکل پرداخت دیجیتال و ارز دیجیتال آن است که به نام XRP شناخته می‌شود. هدف این شرکت آسان‌کردن انجام تراکنش‌های مالی جهانی به‌صورت امن، فوری و تقریباً رایگان در هر اندازه‌ای بدون بازپرداخت وجه است.

  بررسی جامعه ریپل توکن

  ریپل توکن، جامعه 2 میلیون و 700 هزار نفری دارد که نشانگر معتبر بودن این پروژه است. همچنین با 8900 پست بیانگر فعال بودن تیم پروژه است که ارز دیجیتال ریپل را کاملا معتبر و باارزش می‌کند.

  توییتر ریپل

  توییتر ریپل

  ریپل روی کدام شبکه‌های بلاک چین مبادله می‌شود؟

  XRP را در شبکه‌های BEP20 و Klaytn تبادل می‌کنند.

  بررسی اندیکاتور Exchange Depositing address

  این اندیکاتور به بررسی آدرس‌هایی که ارزهایشان را از کیف پول خود به صرافی‌های متمرکز در جهت فروش واریز می‌کنند، می‌پردازد.

  واریزی به صرافی توسط آدرس‌ها، 16 روز صعودی بوده ولی از 23 ژوئن یک روند نزولی را شروع کرده که احتمال میدهیم این داده همچنان در سطوح پایین ثابت و در حال رنج بماند و رشد قابل توجهی نداشته باشد. به همین دلیل می‌توان احتمال داد قیمت ریپل توکن افزایش یابد.

  تحلیل آن چین ریپل

  تحلیل آن چین ریپل

  بررسی همبستگی و بتا XRP در تایم فریم روزانه

  ضریب همبستگی و بتای ریپل توکن به شرح زیر است:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.68 0.73 بیت‌کوین (BTC)
  0.79 0.80 توتال 2(TOTAL2)
  • همبستگی: این توکن همبستگی بالایی دارد. همچنین واکنش زیادی در موقع نوسانات به قیمت بیت کوین نشان داده که موجب افزایش ریسک پرتفوی می‌شود.
  • بتا: ریپل توکن با بتای پایین‌تر از 1 دارای نوسانات کمتر از بیت کوین است که موجب کاهش ریسک پرتفوی در زمان نوسانات بازار می‌شود.

  تحلیل تکنیکال ریپل | XRP

  با مشاهده نمودار ریپل در تایم فریم ۳روزه، خواهیم دید که قیمت در حال حرکت در الگوی فشردگی بلندمدت خود است. قیمت ریپل اکنون در محدوده حمایت داینامیک و کف الگو قرار گرفته است. می‌توانیم انتظار داشته باشیم ریپل پس از تامین نقدینگی از نواحی حمایتی مشخص شده، با افزایش تقاضا همراه باشد و به سمت اهداف و نواحی مقاومتی مشخص شده حرکت کند.

  خرید ریپل

  تکنیکال ریپل

  تکنیکال ریپل

  می‌توانیم چند محدوده مهم عرضه و تقاضا را برای این ارز در نظر داشته باشیم. نواحی مهم قیمت برای ریپل عبارت‌اند از:

  • محدوده مهم حمایت و تقاضا در قیمت 0.4688 الی 0.4220 دلار
  • ناحیه مقاومت و هدف بلندمدت در قیمت 1.3902 الی 1.2146 دلار

  همچنین سایر سطوح مهم عرضه و تقاضا در تصویر نمودار مشخص شده است.

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین به ارائه تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال از بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازد و با استفاده از داده‌ها و اطلاعات به‌روز، تلاش می‌کند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری را شناسایی و ریسک‌ها را مدیریت کند. هدف این تیم کمک به سرمایه‌گذاران برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و سودآور در دنیای ارزهای دیجیتال است.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل ترون (TRX)؛ بررسی بهترین نواحی حمایتی – ۳۱ تیر (۲۱ جولای)

  ارز دیجیتال ترون (TRX)، رتبه 11 را از نظر ارزش بازار دارد و ...

  3 رمزارز برتر واچ لیست هفته که باید زیرنظر داشت! (۳۱ تیر ۱۴۰۳)

  آیا برای شما هم سوال است که این هفته روی چه رمزارزهایی سرمای ...

  دیدگاه‌ها 6 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. عبیداحمدی‌نیاز
   عبیداحمدی‌نیاز | 12 تیر 1403

   خیلی‌خوب‌وبامعنابود.کامل‌وپرخاصیت

   • محمدجواد جعفری
    محمدجواد جعفری | 15 تیر 1403

    ممنونیم از نظر خوبتان

  2. مرتضی سالاری
   مرتضی سالاری | 11 تیر 1403

   مشکلم می‌زنم شماره می‌زنه این شماره قبلاً ثبت نام شده است لطفاً راهنمایی کنید

   • عارفه رهبری
    عارفه رهبری | 16 تیر 1403

    سلام دوست عزیز
    اگر منظورتون ثبت نام توی صرافی بیت پین هست، از طریق چت آنلاین میتونین به پشتیبانی پیام بدین.

  3. سعیدسلیمانی
   سعیدسلیمانی | 10 تیر 1403

   باسلام دیدگاه عالی بود

   • محمدجواد جعفری
    محمدجواد جعفری | 15 تیر 1403

    تشکر، نظر لطفتان است.