3 رمزارز پیشنهادی برای واچ‌ لیست هفته کدام‌اند؟

تاریخ: 3 تیر 1403
زمان مطالعه:  8 دقیقه
واچ لیست هفتگی بیت پین

روزبه‌روز تعداد رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال که یک بازاری پرشتاب و پویا است بیشتر می‌شود؛ در این میان، این موضوع سرمایه‌گذاران را با چالشی بزرگ روبه‌رو می‌کند که چگونه رمزارزهای مستعد رشد را شناسایی کنند. در این مقاله، تیم تحلیل بیت پین با ترکیب تحلیل فاندامنتال و تکنیکال، به بررسی ارزها می‌پردازند و اطلاعاتی را به شما ارائه می‌دهند تا بتوانید به بهترین شکل برای سرمایه‌گذاری روی رمزارزهای مستعد رشد تصمیم‌ بگیرید.

فهرست مطالب

بررسی 3 ارز با پتانسیل صعود

این هفته در واچ‌لیست هفتگی به معرفی و بررسی 3 رمزارز با پتانسیل رشد در بازار رمزارزها می‌پردازیم که می‌توانند بازدهی خوبی برای پرتفوی شما داشته باشند.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال دوج کوین | DOGE

  ارز دیجیتال دوج در چه حوزه‌ای از بازار رمزارز کار می‌کند؟

  دوج کوین، یک رمزارز متن‌باز (Open Source) است که بر اساس میم اینترنتی به نام DOGE و با تصویری از یک سگ با نژاد شیبا اینو روی لوگوی خود، ایجاد شده است. این ارز دیجیتال در سال 2013 توسط بیلی مارکوس از پورتلند و افراد دیگر با الگوگرفتن از لایت ‌کوین ساخته شد. به گفته سازنده‌های این رمزارز، دوج کوین یک ارز دیجیتال سرگرم‌کننده و بامزه است که با الهام از یک میم بامزه با تصویری از سگ، جذابیت زیادی خواهد داشت.

  دوج توکن روی چه شبکه‌های بلاک چینی تبادل می‌شود؟

  دوج توکن را می‌توان در بایننس اسمارت چین، تبادل نمود.

  تحلیل جامعه DOGE

  در دنیای پرشتاب و پویای رمزارزها، جامعه نقش مهمی در محقق کردن هدف‌ها و رشد یک پروژه ایفا می‌کند. دوج دارای جامعه‌ای با 3 میلیون و 900 هزار دنبال‌کننده و 1027 پست است که یک جامعه نسبتاً فعال ولی معتبر به دلیل دنبال‌کننده زیاد محسوب می‌شود. همچنین جامعه معتبر می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذارها را جلب کند تا جذب دوج کوین شوند.

  پیج توییتر دوج کوین

  پیج توییتر دوج کوین

  بررسی نمودار معامله‌گران لیکویید شده

  این نمودار، محدوده‌های گرانبها براساس تعداد سفارش‌های معامله‌گران طبق قیمت‌های مشخص شده را نشان می‌دهد و ممکن است بر قیمت تاثیرگذار باشند. خطوط زردرنگ در نمودار نشان‌دهنده اهمیت محدوده‌ها هستند.

  در عکس زیر، سطح 0.119 الی 0.12 دلار به عنوان یک سطح حمایتی مهم تلقی می‌شود که سفارشات عمده ای در این قیمت وجود دارد و ممکن است از کاهش قیمت جلوگیری کند. همچنین، محدوده 0.1265 الی 0.1272 دلار محدوده مقاومتی معتبر است که احتمال دارد از افزایش قیمت جلوگیری کند.

  فاندامنتال دوج کوین

  فاندامنتال دوج کوین

  بررسی همبستگی و بتا دوج توکن در تایم فریم روزانه

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.79 1.60 بیت‌ کوین (BTC)
  0.8 1.49 توتال 2(TOTAL2)

  حالا برویم سراغ بررسی ضرایب همبستگی و بتای دوج کوین:

  • همبستگی: همبستگی این توکن نسبت به دو شاخص، بالا است. یعنی این رمزارز میزان واکنش زیادی نسبت به قیمت بیت کوین دارد. همچنین موجب افزایش ریسک پرتفوی می‌شود.
  • بتا: این توکن با بتای بیشتر از 1، عملکرد بهتری نسبت به دوشاخص تعریف شده دارد. البته دارای ریسک و بازدهی بالا است و برای افراد ریسک‌پذیر می‌تواند مناسب باشد.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دوج کوین | DOGE

  با بررسی نمودار رمزارز دوج کوین در تایم فریم روزانه، می‌توان دید که قیمت نتوانسته از مقاومت مهم واقع در ناحیه ۰.۱۷ دلاری عبور کند و در حال حاضر در روندی نزولی قرار دارد. درصورتی‌که دوج کوین توانایی تامین نقدینگی از محدوده تقاضای مشخص شده را داشته باشد، می‌توانیم پس از مشاهده الگوهای صعودی، انتظار رشد و افزایش تقاضا برای دوج کوین داشته باشیم و شاهد حرکت صعودی جدیدی برای این رمزارز باشیم.

  خرید دوج کوین

  تکنیکال دوج کوین

  همان‌طور که در نمودار قابل مشاهده است، چند ناحیه مهم عرضه و تقاضا برای دوج کوین وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • اولین ناحیه تقاضا و بیس حمایت واقع در قیمت 0.11088 الی 0.11919 دلار
  • دومین محدوده تقاضا و حمایت واقع در قیمت 0.07570 الی 0.08430 دلار
  • محدوده مقاومت و عرضه مهم واقع در 0.16613 الی 0.17519 دلار

  تحلیل فاندامنتال ارز کازماس | ATOM

  رمزارز ATOM در چه حوزه‌ای از بلاک‌ چین فعالیت می‌کند؟

  کازماس، پروژه‌ای است باهدف رفع معایب پروتکل‌های اثبات کار (مانند بیت کوین) که کند، گران، غیرقابل‌توسعه و مضر هستند، پا به عرصه بلاک ‌چین گذاشته است. همچنین هدف‌های دیگر آن مرتبط با حل مشکل مقیاس‌پذیری، قابلیت همکاری و پایداری است. این پروژه از چهار اجزای اصلی تشکیل شده که به شرح زیر است:

  1. زنجیره‌های منطقه‌ای: یک بلاک چین مجزا هستند که هر زنجیره می‌تواند قوانین و ویژگی خاص خود را داشته باشد، زنجیره‌های منطقه‌ای به بلاک چین هاب کازماس (بلاک چین کازماس) متصل هستند.
  2. پروتکل ارتباط بین بلاک‌ چین (IBC): این پروتکل به زنجیره‌های منطقه‌ای مجوز می‌دهد تا با امنیت بالا با یکدیگر امنیت برقرار کنند.
  3. تندر مینت (Tendermint): تندر مینت، موتور اجماع قدرتمند است که به تأمین امنیت و مقیاس‌پذیری زنجیره‌های منطقه‌ای کمک می‌کند.
  4. کازماس SDK: یک چارچوب توسعه نرم‌افزار است که توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌آسانی زنجیره‌های منطقه‌ای خود را ایجاد کنند.

  کازماس روی چه شبکه‌های بلاک ‌چین مبادله می‌شود؟

  ATOM در شبکه‌های بایننس اسمارت چین، اتریوم، پالیگان، CRONOS، CANTO، INJECTIVE و OSMOSIS مبادله می‌شود.

  بررسی جامعه کازماس کوین

  جامعه کازماس کوین در شبکه‌اجتماعی توییتر با دنبال‌کنندهٔ 560 هزار نفری و 4700 پست، می‌توان آن را یک جامعهٔ نسبتا فعال و مناسب در نظر گرفت.

  پیج شبکه اجتماعی ایکس کازماس کوین

  پیج شبکه اجتماعی ایکس کازماس کوین

   بررسی ضرایب همبستگی و بتا ATOM

  ضریب همبستگی و بتای ATOM به شرح زیر است:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.68 0.86 بیت‌ کوین (BTC)
  0.85 1.33 توتال 2(TOTAL2)
  • همبستگی: کازماس کوین دارای همبستگی بالا است. این کوین واکنش بالایی به قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که باعث افزایش ریسک پرتفوی می‌شود.
  • بتا: این توکن با بتای نزدیک به ۱، نسبت به بیت کوین دارای اندکی بازدهی کمتر است. البته با بتای بیشتر از ۱ نسبت به توتال ۲، بازدهی بیشتر دارد که بیانگر یک بازدهی متوسط روبه‌بالا خواهد بود. همچنین ریسک متوسط برای پرتفوی دارد و برای سرمایه‌گذاری با ریسک مناسب است.

  بررسی ضریب آلفا کازماس در تایم فریم روزانه

  ضریب آلفا (ALPHA): ضریبی وجود دارد که عملکرد یک ارز را با شاخص کل (معمولاً بیت کوین) مقایسه می‌کند. آلفای مثبت نشانگر بازدهی مثبت نسبت به شاخص، آلفای منفی نشانگر عملکرد منفی نسبت به شاخص و آلفای صفر بیانگر عملکرد یکسان نسبت به شاخص است.

  آلفا نام شاخص
  0.03- بیت کوین (BTC)

   آلفا: شاخص آلفا کازماس کوین، منفی است که نشانگر بازدهی کمتر نسبت به بیت کوین است. این رمزارز، یکی از ارزهای دیجیتال با بازدهی نسبتاً مناسب اما با ریسک زیاد برای سرمایه‌گذاری است.

  تحلیل تکنیکال ارز کازماس | ATOM

  با توجه به نمودار کازماس در تایم فریم ۳روزه، می‌بینیم که قیمت در حال حرکت در یک کانال تریدینگ رنج است. قیمت اکنون در نزدیکی حمایت و کف کانال رنج قرار گرفته است. می‌توان انتظار داشت با حرکت به سمت محدوده حمایتی‌ (در تصویر با رنگ سبز مشخص شده است) و با تامین نقدینگی کافی، کازماس روند اصلاحی‌اش را پایان دهد و با رشد و افزایش قیمت همراه شود. همچنین قیمت پس از شکست ناحیه مقاومتی مشخص شده (محدوده قرمزرنگ)، می‌تواند به طرف مقاومت‌های مشخص شده و قیمت‌های بالاتر حرکت کند.

  خرید کازماس تکنیکال ATOM

  مهم‌ترین محدوده‌های عرضه و تقاضا برای رمزارز کازماس عبارت‌اند از:

  • ناحیه مقاومت و حمایت (سقف و کف کانال رنج)، به ترتیب در قیمت‌های 15.212 و 6.262 دلار
  • ناحیه مهم عرضه و مقاومت در قیمت‌ 10.713 الی 12.345 دلار
  • ناحیه تقاضا و حمایت مهم در قیمت 4.264 الی 5.006 دلار

  تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال آربیتروم  | ARB

  رمزارز آربیتروم چه راه‌حلی برای مشکل بلاک چین ارائه کرده است؟

  آربیتروم، یک راه‌حل لایه دوم مبتنی بر رول‌آپ خوش‌بینانه برای حل‌کردن مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم است. پروژه آربیتروم دارای بلاک چین و شبکه اختصاصی بوده و با استفاده از زنجیره جانبی و رول‌آپ توانسته مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم را به حداقل برساند.

  فناوری زنجیره جانبی به این صورت است که تراکنش‌ها درون یک زنجیره جداگانه و مجزا پردازش می‌شوند تا فشار از بلاک چین اتریوم برداشته شود و باعث افزایش سرعت پردازش و کاهش کارمزد می‌شود. همچنین بلاک چین آربیتروم از الگوریتم اجماع اثبات سهام (POS) و اثبات اعتبار (POW) استفاده می‌کند.

  تحلیل کامیونیتی آربیتروم

  آربیتروم کوین دارای جامعه با 1 میلیون دنبال‌کننده و 5963 پست، توانسته یک جامعه نسبتاً گسترده و معتبر بسازد. آربیتروم با جامعه معتبر و نسبتاً فعالش، می‌تواند سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کند.

  توییتر آربیتروم کوین

  توییتر آربیتروم کوین

  آربیتروم روی چه شبکه‌های بلاک ‌چین تبادل می‌شود؟

  امکان تبادل آربیتروم کوین روی شبکه‌های آربیتروم، آربیتروم نوا، اتریوم و Osmosis وجود دارد.

  بررسی آدرس‌های فعال روزانه در شبکه

  آدرس‌های فعال روزانه در شبکه، یعنی آدرس‌هایی که روزانه به‌صورت فعال در شبکه فعالیت می‌کنند.

  همان‌طور در عکس زیر مشاهده می‌کنید، زمانی که آدرس‌های فعال روزانه افزایشی می‌شوند همراه آن قیمت آربیتروم هم‌افزایشی می‌شود. در حال حاضر آدرس‌های فعال به کف 6 ماه اخیر خود رسیده و روزبه‌روز کف‌های بالاتری می‌زند، به همین دلیل احتمال می‌دهیم آدرس‌های فعال روزانه در چند روز آینده صعودی شوند و به همراه آن تقاضا و قیمت آربیتروم افزایش یابد.

  فاندامنتال آربیتروم کوین

  فاندامنتال آربیتروم کوین

  بررسی همبستگی و بتا آربیتروم کوین در تایم فریم روزانه

  ضریب همبستگی و بتای آربیتروم کوین:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.66 1.25 بیت کوین (BTC)
  0.89 1.53 توتال 2(TOTAL2)
  • همبستگی: این کوین با همبستگی بالا نسبت به دو شاخص تعریف شده، دارای ریسک بالایی است. یعنی آربیتروم کوین میزان واکنش زیادی نسبت به قیمت بیت کوین دارد. همچنین موجب افزایش ریسک سبد سرمایه‌گذاری می‌شود.
  • بتا: این توکن با بتای بیش از 1، بازدهی بیشتر از دو شاخص تعریف شده دارد که دارای ریسک و بازدهی بالا است و سود بیشتری نسبت به بیت کوین برای سرمایه‌گذارانش محقق می‌کند.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آربیتروم  | ARB

  با مشاهده نمودار آربیتروم در تایم فریم روزانه، می‌بینیم که قیمت درگیر روند ریزشی است و در حال حاضر بالای محدوده مهم حمایتی‌اش قرار گرفته است. آربیتروم می‌تواند پس از تأمین نقدینگی لازم از این ناحیه، با افزایش تقاضا همراه باشد. درصورتی‌که آربیتروم موفق به حفظ محدوده حمایتی مشخص شده نشود، انتظار می‌رود حرکت اصلاحی‌اش را تا سطح حمایتی 0.56 دلاری ادامه دهد.

  خرید آربیتروم

  تکنیکال آربیتروم

  می‌توان چند محدوده مهم عرضه و تقاضا برای آربیتروم در نظر داشت که قیمت می‌تواند به آنها واکنش‌های خوبی نشان دهد. این نواحی عبارت‌اند از:

  • محدوده تقاضا و حمایت واقع در قیمت 0.6891 الی 0.7663 دلار
  • سطح استاتیک مقاومت و عرضه در قیمت 0.9243 دلاری
  • ناحیه عرضه و مقاومت مهم در 1.1711 الی 1.2633 دلار
  تیم تحلیل آکادمی بیت پین

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین به ارائه تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال از بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازد و با استفاده از داده‌ها و اطلاعات به‌روز، تلاش می‌کند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری را شناسایی و ریسک‌ها را مدیریت کند. هدف این تیم کمک به سرمایه‌گذاران برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و سودآور در دنیای ارزهای دیجیتال است.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ تلاش برای صعود – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  بیت کوین پس از افزایش تقاضایی که در هفته‌های اخیر داشت، توان ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ افزایش قدرت خریداران – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  پپه، یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است که تو ...

  تحلیل نیر پروتکل (NEAR)؛ هدف بعدی کجاست؟ – ۲ مرداد (۲۳ جولای)

  نیر پروتکل در هفته اخیر درگیر روند نزولی و اصلاحی بود و قیمت ...

  دیدگاه‌ها 3 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. محمد حاجی حسینی
   محمد حاجی حسینی | 8 تیر 1403

   سلام
   خسته نباشید ب پرسنل بیت پین
   من ۳ سال کاربر بیت پین هستم
   از کار کردن با این صرافی راضی هستم
   میخواستم درخواست کنم ارزهای
   مثل ارز پاپ کت سول و برت و توربو
   تو بازار بیت پین لیست کنید
   چرا باید کاربرای بیت پین از رشد این ارزها
   جا بمونن. مثلا صرافی تبدیل همه این ارزها رو
   .حتی تو بازار حرفه ایش معامله میشه
   ولی باز بشخصه میترسم ب غیراز بیت پین
   تو صرافی دیگه ایی سرمایه گذاری کنم

   آیا امکان لیست شدن این ارزها تو آینده نزدیک هست . .؟

   ممنون از پاسخ شما

   • عارفه رهبری
    عارفه رهبری | 16 تیر 1403

    سلام دوست عزیز
    به محض اینکه زیرساخت‌های مناسب این رمزارزها فراهم بشه، در بیت پین لیست خواهند شد.

  2. فاتحیت
   فاتحیت | 7 تیر 1403

   بعد انتخابات گران میشه