۳ رمزارز مستعد رشد در آینده کدام‌اند؟ (27 خرداد)

تاریخ: 27 خرداد 1403
زمان مطالعه:  8 دقیقه
۳ رمزارزی که می‌توانند در آینده رشد خوبی را تجربه کنند (27 خرداد)

تا حالا برایتان پیش آمده که افراد در بازار ارزهای دیجیتال سودهای کلان کنند ولی شما از این سودها جا بمانید؟ دلیل این موضوع به خاطر پویایی دنیای ارزهای دیجیتال و دشواری شناسایی یک ارز دیجیتال با بازدهی بالاست؛ ولی نگران نباشید. ما در این مقاله با تلفیقی از تحلیل بنیادی و تکنیکال، به بررسی موشکافانه ارزهای دیجیتال می‌پردازیم و واچ لیستی از کوین‌هایی که به نظر می‌رسد پتانسیل افزایش قیمت دارند، به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید با تصمیم‌گیری آگاهانه سرمایه‌گذاری کنید.

بررسی 3 ارز مستعد رشد

در واچ لیست این هفته به معرفی و تحلیل 3 رمزارز با پتانسیل صعود در دنیای ارزهای دیجیتال می‌پردازیم که می‌توانند بازدهی خوبی برای سبد سرمایه‌گذاری شما داشته باشند.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  بررسی فاندامنتال ارز دیجیتال کاردانو | ADA

  رمزارز ADA در چه حوزه‌ای از بلاک چین کار می‌کند؟

  کاردانو، پلتفرمی مبتنی بر بلاک ‌چین است که باهدف تمرکززدایی، امنیت و مقیاس‌پذیری در دنیای بلاک ‌چین و ایجاد بستری برای تحولات مثبت در سطح جهانی طراحی شده است. همچنین این پلتفرم روی امنیت بلاک چین خود، قابلیت مقیاس‌پذیری برای تراکنش‌های سریع و کارآمد، پشتیبانی از برنامه‌های دیگر روی بلاک چین و امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز و سازگاری با سایر بلاک ‌چین‌ها برای تبادل داده و دارایی‌ها، به‌طورجدی فعالیت می‌کند. از جمله مزایای آن می‌توان به امنیت کافی برای ذخیره‌سازی دارایی‌ها و هزینه‌های پایین تراکنش‌ها اشاره کرد.

  کاردانو کوین روی چه شبکه‌های بلاک چینی تبادل می‌شود؟

  کاردانو را می‌توان در بایننس اسمارت چین و کاردانو تبادل نمود.

  بررسی جامعه کاردانو

  در دنیای پرشتاب و پویای ارزهای دیجیتال، جامعه نقش کلیدی در موفقیت و پیشرفت یک پروژه ایفا می‌کند. کاردانو کوین دارای جامعه‌ای با 1 میلیون و 300 هزار دنبال کننده و 7185 پست است که جامعه فعال و معتبری محسوب می‌شود و می‌تواند باعث جذب سرمایه‌گذار به کاردانو شود.

  شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) کاردانو

  شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) کاردانو

  بررسی نمودار معامله‌گران لیکویید شده

  در این بخش، محدوده‌های قیمتی نشان‌دهنده تعداد سفارشات معامله‌گران بر اساس قیمت‌های مشخص شده است که می‌توانند روی قیمت تاثیرگذار باشند. خطوط زردرنگ در نمودار نشان‌دهنده اهمیت محدوده‌ها هستند.

  در تصویر زیر، محدوده 0.394 الی 0.397 دلار به عنوان محدوده حمایتی تلقی می‌شود که سفارشات نسبتا زیادی در این قیمت ثبت شده و ممکن است از افت قیمت جلوگیری کند. همچنین، محدوده 0.437 الی 0.441 دلار محدوده مقاومتی است که اعتبار بالایی دارد و می‌تواند به عنوان یک سد مقاومتی عمل کرده و از ادامه‌ی افزایش قیمت جلوگیری کند.

  نقشه معامله گران لیکویید شده آدا

  نقشه معامله گران لیکویید شده کاردانو

  بررسی همبستگی و بتا بی‌ان‌بی در تایم فریم روزانه

  در تحلیل فاندامنتال همواره دو مفهوم زیر را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.79 0.99 بیت‌کوین (BTC)
  0.90 1.08 توتال 2(TOTAL2)

  بررسی ضرایب همبستگی و بتای کاردانو:

  • همبستگی: این کوین با همبستگی بالا نسبت به دو شاخص تعریف شده، دارای ریسک بالایی است. یعنی ADA میزان واکنش زیادی نسبت قیمت بیت کوین دارد. همچنین موجب افزایش ریسک پرتفوی می‌شود.
  • بتا: این توکن با بتای بیش از 1، بازدهی بیشتر از دوشاخص تعریف شده دارد که دارای ریسک و بازدهی بالا است و برای افراد ریسک پذیر می‌تواند مناسب باشد.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو | ADA

  با مشاهده نمودار کاردانو در تایم فریم روزانه، خواهیم دید که قیمت در روندی اصلاحی قرار دارد و در حال حاضر در نزدیکی اولین محدوده حمایتی‌اش قرار گرفته است. کاردانو می‌تواند پس از تأمین نقدینگی لازم، با افزایش تقاضا همراه باشد. درصورتی‌که کاردانو موفق به حفظ محدوده حمایتی که اکنون روی آن قرار دارد نشود، انتظار می‌رود حرکت اصلاحی‌اش را تا ناحیه دوم حمایتی ادامه دهد و در این محدوده با افزایش تقاضا روبرو شود.

  خرید کاردانو

  تکنیکال کاردانو

  باتوجه‌به نمودار و با بررسی‌های انجام شده، رمزارز کاردانو چند محدوده مهم به‌عنوان نواحی عرضه و تقاضا دارد. این نواحی عبارت‌اند از:

  • سطح استاتیک مقاومت و عرضه در قیمت 0.5711 دلار
  • ناحیه حمایت و تقاضا در قیمت 0.3442 الی 0.4037 دلار
  • ناحیه حمایت دوم در قیمت 0.2483 الی 0.2802 دلار

  بررسی فاندامنتال ارز پولکادات | DOT

  ارز دیجیتال پولکادات در چه حوزه‌ای از بلاک‌ چین فعالیت می‌کند؟

  پولکادات، یک پروتکل متن‌باز و چند زنجیره‌ای، باهدف انقلاب در دنیای بلاک ‌چین پا به عرصه گذاشته است. این پروتکل نوآور، با اتصال و ایمن‌سازی شبکه‌ای از بلاک ‌چین‌های تخصصی، انتقال هر نوع داده و دارایی را بین آنها هموار می‌کند. پولکادات به‌عنوان زیربنای اینترنت غیرمتمرکز بلاک‌ چین‌ها (وب ۳) شناخته می‌شود. این زیربنای اینترنت بلاک چین‌های آینده، با تعریف قالب شبکه‌ای از بلاک چین‌های لایه ۱ به نام پاراچين‌ها، بستری ایده‌آل برای ایجاد و توسعه برنامه‌های کاربردی، نهادها و خدمات جدید ارائه می‌دهد. همچنین زنجیره رلی (سیستم اجماع)، پاراچین‌ها (زنجیره ٔمستقلی دارای توکن)، پاراتردها (مشابه پاراچین‌ها ولی با انعطاف‌پذیری بالا) و پل‌ها، 4 مولفه اصلی این پروتکل هستند.

  پولکادات روی چه شبکه‌های بلاک ‌چین تبادل می‌شود؟

  پولکادات توکن در شبکه‌های بایننس اسمارت چین، هکو و اسمویسیس تبادل می‌شود.

  تحلیل جامعه پالکادات

  پروژه پولکادات، با بیش از 1.4 میلیون دنبال‌کننده و بیش از 8720 پست در شبکه اجتماعی توییتر، جامعه بسیار بزرگ، قابل‌اعتماد و فعالی دارد. انتظار می‌رود که جامعه پولکادات در آینده بزرگ‌تر و فعال‌تر شود.

  توییتر پولکادات

  توییتر پولکادات

   بررسی ضرایب همبستگی و بتا DOT

  ضریب همبستگی و بتای DOT طبق داده‌های زیر است:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.72 1 بیت‌کوین (BTC)
  0.87 1.47 توتال 2 (TOTAL2)
  • همبستگی: پالکادات توکن نسبت به بیت کوین و توتال 2 دارای همبستگی بالا است. یعنی زمانی که قیمت بیت کوین دچار نوسانات شود، قیمت این توکن هم نسبت به بیت کوین واکنش زیادی نشان می‌دهد. به همین دلیل موجب افزایش ریسک پرتفوی می‌شود.
  • بتا: این توکن با بتای بیش از 1 نسبت به بیت کوین دارای بازدهی بیشتر از دوشاخص است. همچنین ریسک بیشتری دارد و البته سود بیشتری هم نصیب سرمایه‌گذاران خود می‌کند.

  بررسی ضریب آلفا پولکادات در تایم فریم روزانه

  ضریب آلفا (ALPHA): ضریبی وجود دارد که عملکرد یک ارز را با شاخص کل (معمولاً بیت‌کوین) مقایسه می‌کند. این ضریب به‌عنوان آلفا شناخته می‌شود و می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی نشان‌دهنده عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار است، درحالی‌که آلفای مثبت نشان‌دهنده عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است. همچنین، آلفای صفر نشانگر بازدهی صندوقی است که با ریسک آن متناسب است. به‌طورکلی، هر چقدر مقدار آلفا بیشتر باشد، ارز عملکرد بهتری داشته است.

  آلفا نام شاخص
  0.01- پولکادات (DOT)
  • آلفا: شاخص آلفا پالکادات منفی است که نشانگر بازدهی کمتر نسبت به بیت کوین است. DOT توکن، یکی از رمزارزها با بازدهی نسبتاً خوب اما با ریسک بالا برای سرمایه‌گذاری است.

  تحلیل تکنیکال پولکادات | DOT

  با نگاهی به نمودار پولکادات در تایم فریم ۱۲ساعته، می‌‌توانیم ببینیم که قیمت پس از خروج از فشردگی، حرکت اصلاحی به سمت حمایت خود داشت. پولکادات اکنون روس حمایتی مهم قرار گرفته است که در صورت حفظ ناحیه حمایتی، می‌تواند حرکت افزایشی‌اش را آغاز کند. همچنین باید به این نکته توجه داشت، درصورتی‌که قیمت پولکادات موفق به حفظ ناحیه مهم حمایتی در قیمت 5 دلار شود، روند این رمزارز در بلندمدت همواره صعودی است.

  خرید پولکادات

  تکنیکال DOT

  در حال حاضر محدوده‌های مهم عرضه و تقاضا برای پولکادات عبارت‌اند از:

  • سطوح عرضه و مقاومت مهم واقع در 6.801، 8.138 و 11.898 دلار
  • محدوده تقاضا و حمایت واقع در قیمت 5.734 الی 6.078 دلار
  • سطح استاتیک حمایت و تقاضا در قیمت 5.395 دلاری

  بررسی فاندامنتال ارز دیجیتال ترون | TRX

  رمزارز ترون چه کاری در بلاک چین انجام می‌دهد؟

  ترون، پلتفرمی مبتنی بر بلاک‌ چین، باهدف تمرکززدایی و تحول در صنعت محتوای دیجیتال پا به عرصه گذاشته است. این پلتفرم نوآور، با اعطای مالکیت کامل آثار به خالقان محتوا، به دنبال ایجاد بستری عادلانه و شفاف برای تولید و انتشار محتوا است. همچنین این پلتفرم از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند و یک مدل تراکنش مشابه بیت‌ کوین به نام UTXO دارد که باعث افزایش سرعت و امنیت تراکنش‌ها و کارمزدها می‌شود. در آخر یک دفترکل عمومی دارد و تمام تراکنش‌ها به‌صورت شفاف، امنیت بالا و بدون تقلب ثبت می‌شود.

  تحلیل کامیونیتی ترون

  ترون با ارسال 15800 پست و جامعه‌ای به اندازه 2 میلیون نفر، توانسته است جامعه بزرگ و پویایی را ایجاد کند. تیم پروژه با فعالیت فراوان در شبکه اجتماعی توییتر، موفق شده‌اند این جامعه بزرگ را پیش ببرند و به خود سرمایه‌گذاران را جذب کنند.

  شبکه اجتماعی ترون

  شبکه اجتماعی ترون

  ترون روی چه شبکه‌های بلاک‌چین تبادل می‌شود؟

  امکان تبادل ترون بر روی شبکه‌های بایننس اسمارت چین، اتریوم و ترون وجود دارد.

  بررسی خالص جریان در صرافی‌ها

  خالص جریان در صرافی برای TRX کوین در سه ماه گذشته در حال نوسان در یک محدوده مشخص بوده و در حال حاضر همچنان زیر صفر به سر می‌برد. همچنین این شاخص در دو ماه گذشته سقف‌های پایین‌تر زده و به همین دلیل احتمال می‌دهیم در روزهای آینده شاخص خالص جریان در صرافی‌ها برای ترون در زیر صفر معامله شود و شاهد افزایش قیمت ترون باشیم.

  فاندامنتال ترون

  فاندامنتال ترون

  بررسی همبستگی و بتا ترون کوین در تایم فریم روزانه

  ضریب همبستگی و بتای متیک کوین به شرح زیر است:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.60 0.42 بیت‌کوین (BTC)
  0.64 0.43 توتال 2(TOTAL2)

   

  • همبستگی: این کوین نسبت به بیت‌کوین و توتال 2 متوسط است که باعث کاهش ریسک برای سرمایه‌گذاران می‌شود. این کوین نسبت به بیت‌کوین تغییر قیمت کمتری دارد و به همین دلیل ریسک پرتفوی را متعادل می‌کند.
  • بتا: این کوین با بتای کمتر از 1، نوسانات کمتری دارد و در شرایط خوب بازار بازده کمتری نسبت به شاخص بازار رمزارز (بیت کوین) دارد. در شرایط صعودی بازار، این کوین می‌تواند سودمند برای سرمایه‌گذاران خود باشد.

   تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ترون | TRX

  با بررسی و تحلیل نمودار ترون در تایم فریم روزانه می‌توان مشاهده کرد که قیمت در حال حرکت در یک الگوی فشردگی است. باتوجه‌به تصویر، می‌توان دید که قیمت اکنون در میانه این فشردگی قرار دارد. می‌توان انتظار داشت ترون برای تامین نقدینگی، حرکت خود را به سمت حمایت مشخص شده ادامه دهد و پس از رسیدن به این نواحی حمایتی، با افزایش تقاضا همراه باشد و حرکت صعودی‌اش را آغاز کند.

  خرید ترون

  تکنیکال TRX

  می‌توانیم چند ناحیه مهم را به‌عنوان نواحی حمایت و مقاومت در نظر داشت که قیمت ترون می‌تواند پس از خروج از فشردگی به سمت آنها حرکت خود را ادامه دهد. این نواحی مهم عبارت‌اند از:

  • محدوده حمایت و تقاضا در قیمت 0.10391 الی 0.10885 دلار
  • محدوده حمایت دوم در قیمت 0.08465 الی 0.08867 دلار
  • ناحیه عرضه و مقاومت مهم در 0.13845 الی 0.14523 دلار
  • همچنین سایر مناطق مهم قیمت در تصویر نمودار مشخص شده است.
  تیم تحلیل آکادمی بیت پین

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین به ارائه تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال از بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازد و با استفاده از داده‌ها و اطلاعات به‌روز، تلاش می‌کند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری را شناسایی و ریسک‌ها را مدیریت کند. هدف این تیم کمک به سرمایه‌گذاران برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و سودآور در دنیای ارزهای دیجیتال است.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ تلاش برای صعود – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  بیت کوین پس از افزایش تقاضایی که در هفته‌های اخیر داشت، توان ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ افزایش قدرت خریداران – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  پپه، یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است که تو ...

  تحلیل نیر پروتکل (NEAR)؛ هدف بعدی کجاست؟ – ۲ مرداد (۲۳ جولای)

  نیر پروتکل در هفته اخیر درگیر روند نزولی و اصلاحی بود و قیمت ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر