نرخ بیکاری ایالات متحده متفاوت اعلام شد: چه تاثیری روی بیت کوین گذاشت؟

تاریخ: 19 خرداد 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
نرخ بیکاری ایالات متحده متفاوت اعلام شد: چه تاثیری روی بیت کوین گذاشت؟

در 7 ژوئن (18خرداد) نرخ بیکاری و تغییرات اشتغال غیرکشاورزی بیش از انتظارات اعلام شد. پس از اعلام نرخ‌های جدید اشتغال، تحلیلگران احتمال کاهش نرخ بهره در ماه‌های آینده را کاهش دادند که به همین دلیل قیمت بیت کوین تا 68500 دلار کاهش یافت.

اعلام نرخ اشتغال و کاهش قیمت بیت کوین

اعلام نرخ اشتغال و کاهش قیمت بیت کوین

نرخ بیکاری

این شاخص نشان‌دهنده تعداد افراد بیکار است. تحلیلگران انتظار داشتند که این نرخ در 3.9 درصد ثابت بماند ولی این نرخ به 4 درصد افزایش یافت که نشانگر افزایش رکود و سرد شدن بازار کار است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  نرخ اشتغال

  این شاخص، تعداد مشاغل ایجاد شده یا ازدست‌رفته در اقتصاد آمریکا را در یک ماه قبل اندازه‌گیری می‌کند. تحلیلگران انتظار داشتند که نرخ تغییرات اشتغال غیرکشاورزی اندکی افزایش یابد؛ ولی این نرخ از 175 هزار به 272 هزار افزایش یافت که نشانگر افزایش شغل‌های ایجاد شده است.

  توضیح درباره کاهش قیمت بیت کوین

  همانطور که گفتیم، اخیراً نرخ اشتغال و بیکاری افزایش داشتند که درواقع نرخ بیکاری با نرخ اشتغال در تضاد است. این تضاد به دلیل محاسباتی است که در نرخ تغییرات اشتغال غیرکشاورزی اعمال می‌شود و افرادی که چندشغله هستند، چند بار در نظر گرفته خواهند شد؛ ولی در نرخ بیکاری یک‌بار در نظر گرفته می‌شوند. در نرخ اشتغال افرادی که تعدیل شده‌اند و حقوق می‌گیرند محاسبه خواهند شد.

  از طرفی، نرخ تغییرات اشتغال غیرکشاورزی بیانگر تورم زیاد است که افراد ناچار هستند چندین شغل داشته باشند تا خرج و مخارج زندگی خود را مدیریت کنند. همچنین افزایش نرخ بیکاری و نرخ اشتغال که بیانگر تعدیل‌نیرو و کاهش تقاضا برای نیروی کار بوده، نشان می‌دهد نرخ بهره تأثیر خود را روی اقتصاد آمریکا گذاشته است. به دلیل تورم بالا در موضوع چندشغله، تحلیلگران احتمال دادند که فدرال رزرو همچنان اقتصاد آمریکا را در انقباض نگه دارد و نرخ بهره را در طولانی‌مدت جهت کاهش و کنترل نرخ تورم ثابت نگه دارد که همین امر موجب شد نرخ بهره، کاهش داشته باشد و به دنبال آن قیمت بیت کوین هم کاهش یابد.

  سخن پایانی

  افزایش نرخ‌های اشتغال نشان می‌دهند که نرخ تورم بالا روی زندگی مردم تأثیر گذاشته و باعث شده افراد چند شغل برای گذراندن زندگی خود داشته باشند. از طرفی نرخ بهره روی بازار کار تأثیر گذاشته و باعث تعدیل‌نیرو شده است که سیگنال رکود تورمی (افزایش تورم و کاهش تقاضا) را به معامله‌گران می‌دهد. تحلیلگران احتمال می‌دهند که فدرال رزرو برای کنترل نرخ تورم، نرخ بهره را در طولانی‌مدت در سطح 5.5 درصد ثابت نگه دارد.

  محمدجواد جعفری

  محمدجواد جعفری

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  نرخ تورم ایالات متحده اعلام شد؛ بیت کوین در گرداب تورم

  طبق داده‌های سایت Forexfoctory، در 12 ژوئن (23خرداد) نرخ قیم ...

  دونالد ترامپ: می‌خواهم بیت کوین‌های باقی مانده در ایالات متحده استخراج شود

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، علناً حمایت خود را از ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر