آیا از ربات تریدر ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

ربات تریدر یا Trader Bot چیست؟
توسط کارن آهنگری
|
29 مهر 1400
|
زمان مطالعه:  5 دقیقه
ربات تریدر یا ربات معامله‌گر چیست؟

 ربات تریدر ارز دیجیتال: ارزهای دیجیتال به دلیل بی ثباتی بسیار مشهور هستند و قیمت‌ها حتی در عرض چند دقیقه به شدت متغیر است. سرمایه‌گذاران این فرصت را دارند که در معاملات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان و در هر زمان از روز، شرکت کنند.

تأثیر ترکیبی این عوامل، تأثیر معاملات ارزهای دیجیتال انسان را به طرق مختلف محدود می‌کند. در بسیاری از موارد، سرمایه‌گذاران قادر به واکنش سریع به تغییرات قیمت برای دستیابی به معاملات مطلوب نیستند.

سرمایه‌گذاران نمی‌توانند زمان لازم را برای دستیابی به بهترین معاملات در بازار ارزهای دیجیتال اختصاص دهند. این امر مستلزم نظارت شبانه‌روزی بر مبادلات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان است.

اینجاست که ربات‌های معاملاتی رمزنگاری وارد میدان می‌‌شوند. آن‌ها چیزی جز ابزارهای خودکار نیستند که معاملات را انجام می‌دهند و از طرف سرمایه‌گذاران انسانی معاملات را انجام می‌دهند. در این مقاله همراه با ما باشید تا ربات ارزهای دیجیتال را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

ربات‌ تریدر ارز دیجیتال (Trader Bot) چیست؟

ربات‌های معاملاتی رمزنگاری مجموعه ای از برنامه ها هستند که برای خودکارسازی معاملات ارزهای دیجیتال از طرف شما طراحی شده‌اند.

به طور معمول ، سرمایه گذار یا معامله‌گر باید به آمار بازار توجه کند که نقش مهمی در انجام معاملات دارد و سپس انتخاب کند که کدام ارز دیجیتال را در چه زمانی بخر یا بفروشد.

ربات‌های تریدر ارزهای دیجیتال می‌توانند به راحتی تجزیه و تحلیل و تفسیر آمار بازار را به طور خودکار انجام دهند.

آن‌ها می‌توانند داده‌های بازار را جمع‌آوری کنند، آن را تفسیر کنند، ریسک احتمالی بازار را محاسبه کنند و خرید یا فروش دارایی‌های ارز دیجیتال را اجرا کنند.

این امر مانند استخدام یک متخصص برای انجام معاملات رمزنگاری برای شما است در حالی که می‌توانید بنشینید و شاهد افزایش سود باشید.

به عنوان مثال، می‌توانید یک ربات معاملاتی رمزنگاری راه‌اندازی کنید تا زمانی که قیمت از حد خاصی کمتر می‌شود، بیت کوین بیشتری خریداری کنید. ربات‌های معاملاتی رمزنگاری اغلب می‌توانند زمان زیادی را برای شما ذخیره کنند و مقرون به صرفه‌تر از استخدام متخصصان انسانی هستند.

ربات تریدر یا ربات معامله‌گر چیست؟

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  نحوه کار ربات‌های تریدر

  سرمایه‌گذاران به دنبال ربات‌های معاملاتی رمزنگاری هستند که برای آن‌ها مفیدتر باشد و سپس کد را از توسعه‌دهندگان بارگیری کنند. بسیاری از ربات‌ها هزینه کاربر دارند، برخی از آن‌ها می‌توانند بسیار تند باشند. هر ربات از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیازهای متفاوتی دارد. برای به حداکثر رساندن تأثیر یک ربات، سرمایه‌گذار باید بداند چگونه از این ابزار به بهترین نحو استفاده کند.

  به عنوان مثال، سرمایه‌گذاران باید حساب‌های مناسبی را در مبادلات ارزهای دیجیتالی تنظیم کرده و آن حساب‌ها را با دارایی‌های ارز دیجیتال ذخیره کنند.

  در بسیاری از موارد، آن‌ها هنوز باید تصمیمات سرمایه‌گذاری مانند زمان خرید یا فروش را داشته باشند. چیزی که یک ربات رمزنگاری تمایلی به آن ندارد، راه حل سریع ثروتمند شدن برای سرمایه‌گذار است که به دنبال وقت و تلاش لازم برای موفقیت نیست.

  به طور کلی، بیشتر ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال دارای اجزای اصلی زیر هستند:

  • تجزیه و تحلیل داده‌های بازار

  این ماژول داده‌های خام بازار را از منابع مختلف ذخیره می‌کند، آن‌ها را تفسیر می‌کند و تصمیم می‌گیرد که آیا یک دارایی رمزنگاری شده خاص را بخرد یا بفروشد. اکثر ربات‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا نوع داده‌هایی را که در بخش تولید سیگنال قرار می‌گیرند سفارشی کنند تا نتایج بهتری دریافت کنند.

  • پیش‌بینی ریسک بازار

  این ماژول یکی از جنبه‌های مهم یک ربات معاملات رمزنگاری است. مانند مورد قبلی، این مورد نیز از داده‌های بازار برای محاسبه ریسک احتمالی در بازار استفاده می‌کند. بر اساس این اطلاعات، ربات تصمیم می‌گیرد که چقدر سرمایه‌گذاری یا تجارت کند.

  • خرید یا فروش دارایی‌ها

  این ماژول ربات معاملاتی رمزنگاری از API‌ها برای خرید یا فروش دارایی‌های رمزنگاری شده به صورت استراتژیک استفاده می‌کند. گاهی اوقات‌، ممکن است بخواهید از خرید عمده توکن‌ها اجتناب کنید. در شرایط خاص، خریدهای فوری می‌تواند بهترین انتخاب باشد. ماژول اجرا به چنین جنبه‌هایی رسیدگی می‌کند.

  انواع ربات‌های معامله‌گر

  انواع مختلفی از ربات‌های معاملاتی رمزنگاری وجود دارد. یکی از محبوب‌ترین آن‌ها ربات آربیتراژ است. ربات‌های معاملاتی Arbitrage Crypto ابزارهایی هستند که قیمت ها را در بورس‌ها بررسی می‌کنند و بر این اساس معاملات را انجام می‌دهند تا از تغییرات استفاده کنند.

  از آنجا که قیمت ارزهای دیجیتال از مبادله به مبادله ارزهای دیجیتال و از داده‌های قیمت تاریخی برای آزمایش استراتژی‌های معاملاتی استفاده می‌کنند، از نظر تئوری به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند.

  هنوز ربات‌های معاملاتی رمزنگاری دیگری وجود دارد که برای انجام معاملات با سیگنال‌های خاصی مانند حجم معاملات یا قیمت برنامه‌ریزی شده‌اند.

  مزایای ربات‌های تریدر ارزهای دیجیتال

  در زیر برخی از ویژگی‌های اصلی و مزایای ربات ارزهای دیجیتال در دنیای معاملات رمزنگاری شده شرح داده شده است:

  قوی‌تر

  محدودیت خاصی برای میزان داده‌هایی که یک معامله گر انسانی می‌تواند در یک زمان پردازش کند وجود دارد.

  حتی اگر همه داده‌ها پردازش شوند، جستجو بر اساس آن داده‌ها دشوار است. ربات‌های معاملاتی رمزنگاری شده می‌توانند حجم زیادی از داده‌ها را به راحتی مدیریت کرده و به نتایج قابل قبولی برسند.

  کارآمدی

  تجارت ارزهای دیجیتال با استفاده از ربات معاملاتی رمزنگاری همیشه کارآمدتر تلقی می‌شود. نیازی نیست نگران تاخیرها و از همه مهم‌تر خطاهای انسانی باشید.

  تا زمانی که ربات داده‌های صحیح را دریافت کرده و روی الگوریتم‌های مناسب کار می‌کند، می‌تواند دارایی‌ها را با شانس بیشتری برای سود معامله کند.

  مزیت دیگر این ربات است که این ربات‌ها می‌تواننددر هفت روز هفته و به صورت شبانه‌روزی کار کنند.

  بی احساس

  یک ر ربات تریدر ارز دیجیتال هر تصمیمی را بر اساس درک منطقی می‌گیرد. برخلاف انسان‌ها، ترس از دست دادن یا حرص سود را ندارد.

  معامله‌گران باتجربه ممکن است با غلبه بر احساسات خود تصمیمات منطقی بگیرند، اما ممکن است همیشه در مورد همه افراد، به ویژه مبتدیان صادق نباشد. از طرف دیگر، ربات معاملاتی رمزنگاری، همیشه احساسات را از معادله خارج می‌کند.

  معایب ربات‌های تریدر ارزهای دیجیتال

  معایب ربات‌های تریدر ارزهای دیجیتال

  معایب ربات‌های تریدر ارزهای دیجیتال

  ربات‌های معاملاتی کریپتو هنگام برخورد با یک بازار بسیار غیرقابل پیش‌بینی، کاملاً بی نقص نیستند. شرایطی مانند همه‌گیری بیماری ویروسی کووید -19 می‌تواند تأثیر غیرمنتظره‌ای بر بازار داشته باشد.

  درنتیجه شما همیشه نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که این رویدادها چگونه بر اقتصاد تأثیر می‌گذارد. شما به استراتژی بهتر و روان‌شناختی بازار جهت ادامه سود نیاز دارید. چنین چیزی در ربات‌ها وجود ندارد.

  از آنجایی که ربات‌های معاملاتی رمزنگار توانایی انجام این کار را ندارند، این منطقه‌ای است که باید به غرایز خود اعتماد کنید. خطاهای برنامه نویسی نیز می‌تواند بر کارایی ربات‌های معاملاتی رمزنگاری تاثیر بگذارد.

  همچنین هنگام تعیین شرایط ربات تریدر ارز دیجیتال و اقدامات آن، به ویژه هنگام برنامه نویسی ربات تجاری رمزنگاری شده از ابتدا، باید بسیار مراقب باشید.

  چنین معایبی سبب شده است استفاده از ربات‌های ارزهای دیجیتال، برای همیشه سودمند نباشد و در شرایطی که بازار در حالت عادی خود به سر می‌برد، استفاده از این ربات‌ها سودمند است.

  باید به خاطر داشته باشید که ربات‌های معاملاتی رمزنگاری در درجه اول تنها در ارائه بازدهی نهایی کمک می‌کنند. داشتن دانش عمیق از بازارهای ارزهای دیجیتال و برنامه سرمایه‌گذاری عالی برای استفاده موفقیت‌آمیز از ربات تجاری رمزنگاری بسیار مهم است.

  برای برخی از سرمایه‌گذاران، ربات تریدر ارز دیجیتال می‌تواند ابزاری مفید برای کمک به تجارت ارزهای دیجیتال آن‌ها باشد.

  درنتیجه برای دیگران، زمانی که کار خود را برای آماده‌سازی خود جهت استفاده کافی از ربات تجاری رمزنگاری انجام داده‌اند، ممکن است دیگر به خدمات آن نیازی نداشته باشند.

  گفتار پایانی!

  امروزه ربات‌های تریدر ارز دیجیتال می‌توانند بر اساس برنامه‌نویسی که شده‌اند، خرید یا فروش را به صورت خودکار انجام دهند.

  چنین موردی مزیت‌های بسیاری مانند منطقی بودن، سریع بودن و شناسایی شبانه‌روزی بازار را دارد.

  اما استفاده از این ربات‌ها همیشه با سود همراه نیست و در شرایطی که بازار در وضعیت غیرعادی به سر می‌برد و قابل پیش‌بینی نیست، نمی‌تواند مفید باشد.

  درنیتجه در استفاده از این ربات‌ها باید دقت لازم را به خرج داد و همیشه برای سرمایه‌گذار سودمند نمی‌باشد. زمانی می‌توان از ربات تریدر ارز دیجیتال بهترین استفاده را کرد که بازار در شرایط عادی به سر ببرد.

  همچنین بینش و درک عمیق شما از بازار به استفاده بهتر از این ربات‌ها کمک می‌کند و سود شما را دوچندان می‌کند. استفاده از این ربات‌ها برای افراد مبتدی در صورتی که از بازار درک عمیق پیدا کرده‌اند، توصیه می‌شود.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. امین
   امین | 2 اسفند 1400

   خب میشه یه ربات تریدر اتوماتیک قابل اعتماد برای بیت پین معرفی کنید
   با تشکر

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 3 اسفند 1400

    سلام
    در این مورد اطلاعات خاصی نداریم.