3 رویداد کلیدی که می‌تواند در این هفته بر بازار کریپتو تاثیر بگذارد

تاریخ: 21 خرداد 1403
زمان مطالعه:  2 دقیقه
رویدادی کلیدی بازار کریپتو

هفته شلوغی در تقویم اقتصادی ایالات متحده در پیش داریم و تصمیم کلیدی در مورد نرخ بهره فدرال رزرو می‌تواند بازارهای ارزهای دیجیتال را متزلزل کند.

همه نگاه‌ها به چهارشنبه 12 ژوئن است که تاریخ تصمیم گیری سیاست بانک مرکزی ایالات متحده در مورد نرخ بهره است.

با این حال، پس از آمارهای قوی مشاغل در ماه می، فدرال رزرو احتمالاً نرخ‌های بهره را در این هفته بدون تغییر نگه می‌دارد. سیاست‌گذاران تقریباً مطمئن هستند که نرخ‌ها را برای هفتمین جلسه متوالی در محدوده 5.25٪ تا 5.5٪ نگه می‌دارند. آنها همچنین می‌توانند تعداد کاهش‌های برنامه‌ریزی‌شده برای امسال را نیز کاهش دهند.

تقویم اقتصادی 10-14 ژوئن

12 ژوئن روز بسیار شلوغی خواهد بود و گزارش Core CPI (شاخص قیمت مصرف کننده) منتشر می‌شود. این داده یک معیار کلیدی برای سنجش تورم در اقتصاد است و تأثیر قابل توجهی بر تصمیمات سیاست پولی فدرال رزرو از جمله تعدیل نرخ بهره دارد.

رشد شاخص CPI نشان‌دهنده افزایش تورم است که معمولاً فدرال رزرو را تحت فشار قرار می‌دهد تا نرخ‌های بهره را افزایش دهد یا آنها را ثابت نگه دارد. به نظر می‌رسد که رقم سالانه CPI در 3.4 درصد ثابت بماند که نشان می‌دهد بانک مرکزی در این هفته نرخ‌ها را تغییر نخواهد داد.

همبستگی قوی بین قیمت بیت کوین و داده‌های CPI در سال جاری وجود داشته است. CPI بالاتر از حد انتظار برای بازار ارزهای دیجیتال سیگنالی نزولی بوده است، در حالی که CPI پایین‌تر از حد انتظار احساسات صعودی را تقویت می‌کند.

کوبیسی رویدادهای کلیدی این هفته را در 9 ژوئن به شرح زیر اعلام کرد:

 • گزارش ماهانه اوپک – سه‌شنبه
 • داده های تورم CPI ماه می – چهارشنبه
 • تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره – چهارشنبه
 • کنفرانس مطبوعاتی فدرال رزرو – چهارشنبه
 • داده‌های تورم می PPI – پنجشنبه
 • داده‌های احساسات مصرف کننده MI – جمعه

پنجشنبه، 13 ژوئن، شاهد انتشار گزارش‌های Core PPI (شاخص قیمت تولیدکننده) خواهیم بود. این شاخص قیمت‌های فروش دریافتی توسط تولیدکنندگان داخلی کالا و خدمات را اندازه‌گیری می‌کند و یک شاخص ارزشمند است که توسط سیاست‌گذاران FOMC استفاده می‌شود.

رایان سویت، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در آکسفورد اکونومیکس، گفت: «فدرال رزرو منتظر مجموعه‌ای از داده‌ها است که این اطمینان را تقویت کند که تورم در مسیری پایدار به سوی هدف 2 درصدی خود قرار دارد.»

تحلیلگران انتظار دارند اولین کاهش نرخ بهره در نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی در سپتامبر، در آخرین گردهمایی آن قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری پنجم نوامبر اتفاق بیفتد.

اقتصاددانان بانک آمریکا در یادداشتی برای سرمایه‌گذاران که روز جمعه منتشر شد، نوشتند: «فدرال رزرو باید دو کاهش نرخ بهره را در سال جاری و یک چرخه کاهش را که از سپتامبر آغاز می‌شود، پیش‌بینی کند.»

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  تاثیر بر بازار ارزهای دیجیتال

  تصمیم فدرال رزرو احتمالاً از قبل در بازارهای ارزهای دیجیتال لحاظ شده است؛ زیرا تقریباً مشخص است که نرخ بهره بدون تغییر باقی می‌ماند.

  ممکن است در اواسط هفته نوسانات کمی وجود داشته باشد، اما حرکت رنج احتمالاً ادامه خواهد داشت. با این حال، آلت کوین‌ها ممکن است روندی نزولی را انتخاب کنند، زیرا دامیننس بیت کوین همچنان بالاست و فعلاً آلت سیزن منتفی است.

  دامیننس بیت کوین

  عارفه رهبری

  عارفه رهبری

  تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  کد مورس همستر ۲ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

  با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

  کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

  با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

  کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

  در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر