انتظار می‌رود که گزارش تورم این هفته‌ی ایالات متحده، بازار کریپتو را تکان دهد

تاریخ: 24 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
انتظار می‌رود که گزارش تورم این هفته‌ی ایالات متحده، بازار کریپتو را تکان دهد

انتشار داده‌های کلیدی تورم در کنار تعدادی از سخنرانی‌های فدرال رزرو در این هفته، که می‌تواند نشان‌دهنده جهت‌گیری سیاست‌های پولی در آینده باشد، این پتانسیل را دارد که نوسانات قابل توجهی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

روز سه‌شنبه شاهد انتشار گزارش Core PPI (شاخص قیمت تولیدکننده) خواهیم بود که قیمت‌های ورودی را برای تولیدکنندگان و سازندگان منعکس می‌کند، هزینه تولید کالاهای مصرفی را اندازه‌گیری می‌کند و مستقیماً بر قیمت‌گذاری خرده‌فروشی تأثیر می‌گذارد. این شاخص به عنوان یک پیش شاخص فشارهای تورمی در نظر گرفته می‌شود و آن را به یک شاخص اصلی برای گزارش CPI (شاخص قیمت مصرف‌کننده) ماه بعد تبدیل می‌کند.

گزارش Core CPI آوریل روز چهارشنبه منتشر شد. این یکی از دو شاخص کلیدی است که برای اندازه‌گیری تورم استفاده می‌شود. دومین شاخص، هزینه‌های مصرف شخصی یا PCE است.

CPI مستقیماً روندهای قیمت در اقتصاد، هزینه‌های مصرف‌کننده و چشم‌انداز کسب‌وکار را شکل می‌دهد. همچنین مستقیماً بر تصمیمات نرخ سیاستی فدرال رزرو تأثیر می‌گذارد. اگر تورم CPI در این هفته دوباره افزایش یابد، سومین افزایش ماهانه متوالی خواهد بود. همچنین در مجموع 12 رویداد سخنرانی فدرال رزرو در این هفته برگزار می‌شود، از جمله رئیس این نهاد، جروم پاول در روز سه شنبه.

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته در هفته گذشته، اکثر مدیران عامل ایالات متحده انتظار دارند که فدرال رزرو در سال جاری تنها یک بار نرخ بهره را کاهش دهد. همچنین از 136 مدیر عامل مورد بررسی، 31 درصد گفتند که انتظار کاهش نرخ در سال جاری را ندارند.

جالب اینجاست که ایلان ماسک در آخر هفته به فدرال رزرو حمله کرد و آن را با بازی مونوپولی مقایسه کرد. او به طور خاص به بخشی از قوانین مربوط به بانک درون بازی اشاره کرد که می‌گوید بانک هرگز ورشکست نمی‌شود و می‌تواند در صورت نیاز، پول جدید چاپ کند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر