دولت ایالات متحده 1.8 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد

تاریخ: 28 خرداد 1402
زمان مطالعه:  کمتر از 1 دقیقه
دولت ایالات متحده 1.8 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد

دولت ایالات متحده به طور رسمی بیش از هر کشور دیگری در جهان دارای بیت کوین است. پس از توقیف و حراج کوین‌های خود، دولت، با قیمت فعلی، هنوز تقریباً 1.8 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد که به حدود 69,000 کوین می‌رسد.

به گفته فوربس، ایالات متحده دارایی‌های دیجیتال خود، به ویژه بیت کوین را که به صورت عمده از طریق توقیف دارایی در اختیار گرفته، حفظ کرده است. این کشور در حراجی‌هایی شرکت کرده است تا مقداری از موجودی خود را بفروشد، با این حال، ایالات متحده هنوز اکثر دارایی‌های اولیه بیت کوین خود را در اختیار دارد.

دکتر ساچین جیتلی، یکی از شرکای سرمایه‌گذاری مورگان کریک کپیتال، می‌گوید:

با افزایش عرضه پول و با افزایش ترس از تورم، پذیرش بیت کوین در سطح حاکمیتی نیز افزایش می‌یابد. این احتمال وجود دارد که به دلیل بحران تورمی که کشورها را گرفتار کرده است، دولت ایالات متحده مجبور شده است در مورد دارایی‌های بیت کوین خود به نوعی دیگر عمل کند.

اولین حمله برای ضبط بیت کوین توسط دولت ایالات متحده به ژوئن 2020 برمی‌گردد. وزارت دادگستری 69,370 بیت کوین را از یک دارک وب ناشناس کشف و ضبط کرد. در آن زمان ارزش آن‌ها 1.4 میلیارد دلار بود.

از آن زمان، دولت چندین توقیف دیگر مربوط به ارزهای دیجیتال داشته و مقدار قابل توجهی از بیت کوین بازیابی شده را حفظ کرده است. وزارت دادگستری ایالات متحده در گذشته بیت کوین را برای سرمایه‌گذاران به حراج گذاشته است. دولت مدتی است که حراج بیت کوین قابل توجهی نداشته است؛ بنابراین، مشخص نیست که دوره بعدی چه زمانی برگزار می‌شود.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

سقوط بازار NFTها در 90 روز روند نزولی: داده‌ها چه می‌گویند؟

بر اساس آمار سه ماه گذشته، مجموعه‌های NFT شامل Cryptopunks و ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر