پایان پشتیبانی کمپانی سیرکل از USDC بر بستر ترون

تاریخ انتشار: 2 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 5 اسفند 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
پایان پشتیبانی کمپانی سیرکل از USDC بر بستر ترون

سیرکل (Circle) ناشر استیبل کوین USDC به دلیل نگرانی‌هایی که در چارچوب مدیریت ریسک خود دارد، پشتیبانی از این استیبل کوین را در بلاک چین ترون متوقف می‌کند.

بر اساس بیانیه 21 فوریه، این تصمیم ریشه در تعهد شرکت به اطمینان از اینکه USDC برای پایگاه کاربر خود «معتمد، شفاف و ایمن» باقی می‌ماند، دارد. این شرکت اضافه کرد که این حرکت بخشی از «رویکرد گسترده سازمانی» است که بخش‌های مختلف از جمله سازمان‌دهی تجاری و انطباق را در بر می‌گیرد. با این حال، جزئیات بخش‌ها یا دلیل آن فاش نشد. به همین منظور، سیرکل دیگر توکن‌های USDC را در بلاک چین ترون پشتیبانی نمی‌کند.

در حالی که سیرکل به کاربران Circle Mint خود در انتقال USDC خود به شبکه‌های بلاک چین جایگزین تا فوریه 2025 کمک می‌کند، مشتریان می‌توانند دارایی USDC خود را برای فیات مستقیماً از طریق صادرکننده، بازخرید کنند.

برای دارندگان خرد USDC و بسیاری از کمپانی‌های خدماتی مانند صرافی‌ها و کارگزاری‌ها، می‌توانند USDC را بین بلاک چین‌ها انتقال دهند یا USDC را به ارز فیات تبدیل کنند.

پاسخ ترون

در 21 فوریه، سان گفت که به انتخاب‌های هر توسعه دهنده احترام می‌گذارد و اشاره کرد که شبکه بلاک چین او ساختار غیرمتمرکز مشابه بیت کوین و اتریوم دارد. او اضافه کرد:

ما به تصمیمات توسعه‌دهندگان احترام می‌گذاریم و از آن حمایت می‌کنیم و امیدواریم که آنها را تشویق کنیم تا در ترون عملیات توسعه خود را دنبال کنند. در نهایت، چشم‌انداز TRON تبدیل شدن به بزرگ‌ترین و پررونق‌ترین پروتکل مالی غیرمتمرکز در جهان است.

ترون به عنوان یکی از سریع‌ترین شبکه‌های در حال رشد برای تراکنش‌های استیبل کوین ظاهر شده است. با توجه به داده‌های DeFillama، این شبکه به عنوان دومین شبکه بزرگ برای استیبل‌کوین‌ها، با حدود 52 میلیارد دلار از این دارایی‌ها، رتبه‌بندی می‌شود. USDC Circle در حال حاضر با 313 میلیون دلار دارایی در مقایسه با 49 میلیارد دلار USDT در جایگاه چهارم پس از USDT، TUSD و USDD در Tron قرار دارد.

با این حال، گزارش‌های اخیر از سوی نهادهای بین‌المللی برجسته مانند سازمان ملل، نگرانی‌هایی را درباره دخالت ادعایی بلاک چین در فعالیت‌های مالی غیرقانونی ایجاد کرده است – اتهامی که سان به شدت آن را رد می‌کند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

به‌روزرسانی بتا شبکه اصلی در سولانا برای حل مشکلات ازدحام شبکه

توسعه‌دهندگان سولانا برای مقابله با ازدحام مداوم شبکه در بلا ...

ورود ریپل به صنعت دیفای و راه‌اندازی پروتکل وام‌دهی

ریپل ابتکاری جدید را برای تقویت قابلیت‌های مالی غیرمتمرکز XR ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر