تاثیرات پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا بر صنعت کریپتو

تاریخ: 16 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
 تاثیرات پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا بر صنعت کریپتو

در مقاله‌ای که اخیراً منتشر شده است، MetaLawMan، وکیل متمرکز بر ارزهای دیجیتال، سؤال جالبی در مورد آینده گری گنسلر، رئیس فعلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در صورت پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2024 مطرح کرد.

از لحاظ تاریخی، روسای SEC بلافاصله پس از انتخابات ریاست‌جمهوری که منجر به تغییر حزب می‌شود، استعفای خود را اعلام می‌کنند.

این سنت توسط جی کلیتون، که پس از انتخابات نوامبر 2020، هم به عنوان رئیس و هم از سمت کمیسر کمیسیون مستقل انتخابات استعفا داد، ادامه یافت.

استعفای کلیتون به بایدن، رئیس‌جمهور منتخب، اجازه داد تا رئیس کمیسیون مستقل انتخابات خود را منصوب کند، و اکثریت سنتی 3-2 کمیسیونرها را به نفع حزبی که ریاست را برعهده دارد، حفظ کند.

دوره 5 ساله گری گنسلر به عنوان رئیس SEC به طور طبیعی در سال 2026 به پایان می‌رسد.

اما اگر یک نامزد جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 پیروز شود، این سوال مطرح می‌شود:

آیا گنسلر از سنت دیرینه SEC پیروی می‌کند و بلافاصله استعفای خود را ارائه می‌دهد؟

به گفته این وکیل، اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، ممکن است در برابر هنجارهای رفتاری مقامات منصوبی مانند گنسلر مقاومت شود.

هیچ سابقه‌ای وجود ندارد که در آن یک رئیس‌جمهور مجبور شده باشد رئیس SEC را «با دلیل» در سناریوی تغییر مدیریت، برکنار کند.

به گفته MetaLawMan، تغییر بالقوه در رهبری می‌تواند پیامدهای مهمی برای صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود که در پایان سال جاری، هنوز حجم قابل توجهی از دعاوی حقوقی علیه شرکت‌های ارز دیجیتال وجود داشته باشد.

رئیس‌جمهور جدید با اکثریت 3-2 جمهوری‌خواه می‌تواند موضعی را که SEC در مورد پرونده‌های کرپیتویی اتخاذ می‌کند، تغییر دهد. این می‌تواند شامل حل و فصل سریع پرونده‌ها با شرایط معقول و رد پرونده‌هایی باشد که در آن SEC، تحت‌نظر گنسلر، موضعی اتخاذ می‌کند که با قوانین اوراق بهادار موجود در تضاد است.

اگر هستر پیرس، عضو SEC به عنوان رئیس موقت انتخاب شود، از قبل تسلط کامل بر همه این موارد خواهد داشت و می‌تواند اصلاحاتی نسبتاً سریع را انجام دهد.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر