فاد جدید تتر: نگهداری اوراق بهادار چینی در ذخایر

توسط مبین حسینی
|
27 خرداد 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
فاد جدید تتر: نگهداری اوراق بهادار چینی در ذخایر

اسناد منتشر شده توسط دادستان کل نیویورک نشان می‌دهد که کمپانی تتر، ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان، اوراق بهادار صادر شده توسط شرکت‌های چینی را در سبد ذخایر خود گنجانده است. این افشاگری تاییدی است بر آنچه که بسیاری برای سال‌ها به عنوان حدس و گمان مطرح کردند، اما برخی جزئیات کلیدی هنوز مشخص نشده است.

پورتفوی ذخیره مجموعه دارایی‌هایی هستند که به عنوان پشتوانه یک استیبل کوین در نظر گرفته می‌شوند. هدف ذخایر حفظ ارزش 1:1 با دارایی پایه است. در مورد تتر (USDT)، دارایی ثابت دلار آمریکا است.

افزایش فاد پیرامون تتر

بر اساس گزارش بلومبرگ در روز جمعه، اسناد ارائه شده توسط لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک نشان می‌دهد که تتر دارای اوراق بهادار از شرکت‌های برجسته دولتی چین است. اوراق بهادار مورد بحث در سال 2020 یا 2021 سررسید شدند. با این حال، بازه زمانی نگهداری تتر هنوز مشخص نیست.

در پاسخ به گزارش‌های گسترده، تتر بیانیه‌ای صادر کرد که این موضوع را محکوم کرد:

بلومبرگ، کوین‌دسک یا هر رسانه دیگری برای ارائه این اطلاعات به خوانندگانش احتمالاً با عجله و بدون توجه اندک به رویدادها یا حقایق جاری عمل کردند. ما این رفتار را نمی‌پذیریم.

این شرکت معتقد است که در اختیار داشتن اوراق چینی عمدتاً در بخش بانکی بوده است و تمام دارایی‌ها نقدشونده بوده و توسط ناشران معتبر بین‌المللی منتشر شده‌اند.

تتر همچنین تاکید کرد که دارایی‌های اوراق تجاری خود را در سال گذشته به صفر رسانده و هیچ ضرری در این اوراق نداشته است.

تتر مدت‌هاست که در حال مبارزه با شایعات و گمانه‌زنی‌ها در مورد ذخایر خود است. تقریباً یک سال پیش، تتر پست دیگری را منتشر و این شایعات را محکوم کرد.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  از دست برابری با یک دلار

  در اوایل هفته، تتر پگ یک دلاری خود را از دست داد. مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو، اظهارات قاطعانه‌ای ارائه و ادعا کرد که این شرکت قربانی حمله‌ای شده که پیش از این برنامه‌ریزی شده است.

  آردوینو به دارندگان استیبل کوین اطمینان داد که تتر در برابر حملات منعطف است و قوی‌تر از قبل ظاهر خواهد شد. این از دست دادن برابری یا دلار یا به اصطلاح دی‌پگ شدن ناشی از عدم تعادل در استخر Curve است.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر