با افزایش ارزش بازار به 95 میلیارد دلار، تسلط تتر به 71 درصد رسید

توسط مبین حسینی
|
26 دی 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
با افزایش ارزش بازار به 95 میلیارد دلار، تسلط تتر به 71 درصد رسید

بر اساس داده‌های گلسنود، تتر (USDT) تسلط خود را بر بازار استیبل‌کوین‌ها از 50٪ به 71٪ در طول سال 2023 افزایش داده است.

در همین حال، طبق گزارش سازمان ملل که روز دوشنبه منتشر شد، رشد بازار تتر توانسته است بازیگران بدی مانند مجرمان، پولشویی‌ها و کلاهبرداران در جنوب شرقی آسیا را جذب کند.

در عصر 12 ژانویه، این شرکت یک میلیارد دلار USDT تولید کرد که ارزش بازار تتر را به 95 میلیارد دلار افزایش داد.

بر خلاف رشد تصاعدی تتر، نزدیک‌ترین رقیب آن، Circle، مسئول استیبل کوین USDC، اخیراً برای عرضه اولیه عمومی (IPO) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست داده است.

با وجود این حرکت، Circle تنها 27 میلیارد توکن در گردش دارد که از سال 2023 با مجموع 48 میلیارد USDC شروع می‌شود که به طور قابل توجهی کمتر از موقعیت غالب تتر در بازار است.

علاوه بر این، موفقیت مالی تتر فراتر از استیبل‌کوین‌ها است، به‌طوری‌که سبد سرمایه‌گذاری بیت کوین آن تا 4 ژانویه 2024 تقریباً 3 میلیارد دلار ارزش داشت و نشان داد که منبع سود قابل توجهی است.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری (CTO)، در پایان سال گذشته نقش مدیرعاملی را به عهده گرفت و جانشین ژان لوئیس شد. آردوینو از زمان برعهده گرفتن این نقش جدید، به طور فعال روابط خود را با سازمان‌های مجری قانون ایالات متحده تقویت کرده است.

نمونه این اقدام تلاش‌های مشترکی است که منجر به مسدود کردن کیف پول‌های مرتبط با فهرست تحریم‌های اداره کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده (OFAC) می‌شود که منجر به ضبط بیش از 435 میلیون دلار از وجوه غیرقانونی شد.

استفاده از تتر (USDT) در میان بازیگران بد

در همین حال، برخی گزارش‌ها ادعا می‌کنند که استفاده گسترده از تتر در حجم فزاینده کلاهبرداری سایبری، پولشویی و پرونده‌های بانکی زیرزمینی در آسیا آشکار شده است.

در حالی که گروه‌های جنایی در آسیا به طور فزاینده‌ای از USDT استفاده می‌کنند، تتر تمایل خود را برای همکاری با مجریان قانون و مقامات نظارتی ایالات متحده نشان داده است. طبق داده‌های Dune Analytics، تتر با ممنوع کردن بیش از 1,260 آدرس مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی، اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام داده است. مجموع USDT در این کیف پول‌های ممنوعه از 875 میلیون دلار فراتر رفته است.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر