چگونه در معاملات، تارگت (هدف) مشخص کنیم؟

تاریخ انتشار: 8 آذر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 11 تیر 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
چگونه در معاملات، تارگت (هدف) مشخص کنیم؟

آیا شما تا به حال به این موضوع توجه کرده و اندیشیده‌اید که خرید بیت کوین و یا هر ارز دیجیتالی،‌ می‌باید تا بر اساس برنامه ریزی‌های حرفه‌ای صورت گرفته و کاملاً آینده نگرانه باشد؟ صحبت از مشخص کردن تارگت و هدف است. بنابراین، این پرسش مطرح می‌شود که چگونه در معاملات خود، تارگت (هدف) مشخص کنیم؟

چگونه می‌توان با برنامه ریزی مناسب جهت خرید ارز دیجیتال، سودهای در خور توجهی کسب کرده و مانند حرفه ای‌ها عمل نماییم. لذا، با توجه به اهمیت این موضوع، ما به شما سرفصل‌هایی را ارائه کرده و آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

پیشرفت دور از انتظار بازار ارزهای دیجیتال

این روزها، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، از اقبال و بازار فوق العاده‌ای برخوردار شده‌اند. روزی نیست که از این بازار و نوسانات آن، خبر جدیدی به گوش نرسد. بیت کوین توانسته به عنوان یک ارز دیجیتال که از ویژگی‌های معنوی هم سود می‌برد، توجه میلیون‌ها انسان را در کشورهای مختلف جهان به سمت خود جلب کند و همه دوست دارند تا با استفاده از شیوه‌های مختلف و البته قانونی، این ارز دیجیتال را خریداری نمایند.

همین چند سال پیش بود که کسی به بیت کوین و ارزهای دیجیتال، توجه چندانی مبذول نمی‌داشت؛ اما اکنون شرایط این ارزها بسیار خاص و استثنائی شده است.

قیمت بیت کوین در چندسال اخیر، چندبرابر شده است.

قیمت بیت کوین در چندسال اخیر، چندبرابر شده است.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  چرا مشخص کردن تارگت (هدف) در معاملات ارز دیجیتال مهم است؟

  قبل از هرگونه راهنمایی در خصوص ارز دیجیتال، بیت کوین، برنامه ریزی و… باید به این پرسش در چند جمله پاسخ دهیم. چرا مشخص کردن تارگت و هدف در معاملات ارز دیجیتال، از اهمیت به‌سزایی برخوردار است؟ خیلی از علاقمندان و خریداران ارزهای دیجیتال، با اشتیاق و هیجان فراوانی به این حوزه وارد شده و مایل هستند تا در کوتاه مدت، به سودهای قابل توجهی دست یابند. اما با توجه به گستردگی دنیای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، با حجم زیادی از اطلاعات روبرو‌ می‌شوند.

  در این بین، شاید راهنمایی‌هایی که از سوی اشخاص و صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال، در خصوص خرید بیت کوین و مواردی از این دست ارائه می‌گردد، کافی نباشد. زیرا در چنین مقطع و مرحله ای، مدیریت تمامی امور از جمله زمان، هزینه و برنامه ریزی برای ارزهای دیجیتال، بسیار مهم و حیاتی است. لذا، اگر این موارد انجام نشوند، شما دچار اشتباهات مداومی خواهید شد که ممکن است به از دست دادن سرمایه شما منجر شود و در ادامه، احساس خوبی نخواهید داشت و اعتماد به نفستان، ضعیف می‌شود به احتمال فراوان، دچار تصمیم گیری‌های غیر منطقی شوید. یادمان باشد که نقطه و زمان ورود به معاملات، یکی از مهمترین بخش‌های خرید ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

  ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در معاملات خود، تارگت و هدف مشخص نمایید تا ضمن افزایش اطمینان و اعتماد به نفس، با استفاده از هدف تعیین شده، استراتژی و سرفصل‌های آتی بیزنیس خود در زمینه ارزهای دیجیتال را پایه ریزی نمایید. اما چگونه در معاملات خود، تارگت مشخص کنیم؟ در بخش بعدی، برای شما چند مرحله و روش را برای انجام این کار توضیح خواهیم داد.

  تعیین تارگت یکی از فعالیت‌های اصلی یک تریدر است.

  تعیین تارگت یکی از فعالیت‌های اصلی یک تریدر است.

  چگونه در معاملات، تارگت (هدف) مشخص کنیم؟

  • نسبت ثابت سود به زیان را در نظر بگیرید: اگر‌ می‌خواهید تا استراتژی خود را به صورت دائم و ثابت انجام دهید، باید نسبت سود به زیان را ثابت در نظر بگیرید. این شیوه، به نوعی راحت‌ترین در نوع خود محسوب می‌شود. شما باید این نکته را در نظر بگیرید که اگر سود نسبت به زیان بالا باشد، همیشه موثرتر نبوده و احتمال اینکه برد کمتر باشد، بیشتر خواهد شد. در اینجا، ما توصیه می‌کنیم که تازه واردان که مایل هستند تا تجربه و علم ارزهای دیجیتال را فرا بگیرند، هدف کوچک‌تری را انتخاب کنند که نسبت سود به زیان آن کمتر باشد. زیرا با این کار، به دو مورد دست‌ می‌یابند: اعتماد به نفس مورد نیاز برای معاملات و افزایش احتمال بُرد.
  • تازه‌ترین و به‌روزترین سطوح حمایت و مقاومت: استفاده از سطوح تازه حمایت و مقاومت، به نوعی ازجمله محبوب‌ترین استراتژی‌های هدف محسوب می‌شود. در حرکات قیمت، سطوح حمایت و مقاومت، موارد بازدارنده مهمی هستند. به همین دلیل، منطق حکم می‌کند که شما با انتخاب مناسب هدف، قیمت را مجبور نکنید تا از سطح مورد بحث عبور کند. زیرا این مورد می‌تواند رسیدن قیمت به هدف را با کاهش روبرو نماید. شما می‌توانید جدیدترین سطوح حمایت و مقاومت را که بسیار مهم هستند، پیدا کرده و هدف خود را در چند نقطه بالاتر یا پایین‌تر از آن، ایجاد کنید.
  • انعکاس الگو: انعکاس یا بازتاب الگو (Pattern Projection) جهت تعیین رشد قیمت پس از پروسه شکست مقاومت است. این مورد، به حرکات محاسبه شده (Measured Moves) نیز شهرت دارد. در صورت به کار بردن این استراتژی، شما می‌توانید تا به صورت کاملاً دقیقی، فاصله پایین‌ترین و بالاترین نقطه را اندازه گیری کرده و به میزان صحیح و درستی از فاصله، دست یابید. در خور نگرش است که برخی از افراد معامله گر، با به‌دست آوردن ارتفاع الگو، آن را در اعداد مختلفی مانند 75/0، 25/1، 5/1 و 2 ضرب می‌کنند. شما می‌باید تا به این نکته آگاه باشید که هرچه هدف دورتر باشد، برخورد قیمت با آن احتمال کمی خواهد داشت. ضمن اینکه، محافظه کاری برای اهداف را در هر استراتژی جدید، نباید فراموش کرد.
  • میانگین متحرک در یک بازه زمانی: از این روش، بیشتر در معاملات بازار فارکس استفاده می‌شود. دلیل کاربرد آن هم در این بازار این است که بدون در نظر گرفتن میزان نوسانات، قیمت‌ها به مرور به میانگین نزدیک می‌گردند.
  • سطوح فیبوناچی گسترشی: این سطوح بسط و گسترش یافته، در موارد متعددی از معاملات استفاده می‌شود. ضمن اینکه، می‌توان آن‌ها را جهت تعیین هدف معاملات هم به کار برد. سیستم فیبوناچی بدین صورت عمل می‌کند که پس از شکست مقاومت و تعیین نقاط A-B-C، ابزار فیبوناچی، می‌باید تا از سمت پایین تا بالا، یعنی بخشی که در آن شکست رخ داده است، ترسیم شود. هنگامی که سطح فیبوناچی اصلاحی C پیدا شد، این امکان وجود دارد تا یکی از سطوح فیبوناچی بسط داده شده را به عنوان هدف خود انتخاب کنید. سطوح فیبوناچی 38/1 و 61/1 به عنوان نزدیک‌ترین سطوح در نظر گرفته‌ می‌شوند؛ بنابراین، از بیشترین میزان انتخاب به عنوان یک هدف، برخوردار هستند.
  • اهداف مبتنی بر زمان: اهدافی که بر اساس زمان شکل گرفته‌اند، این قابلیت را دارند تا با استراتژی‌های هدف ترکیب شوند. افراد معامله‌گر، به صورت روزانه از این نوع استراتژی در انتهای روز یا همان بازه معاملاتی استفاده کرده و برای اینکه از احتمال رخ دادن ضرر در شب جلوگیری شود، در پایان روز معاملاتی، از کلیه موقعیت‌های باز خارج می‌گردند. گروهی نیز، از نوسانات هفتگی بازار برای انجام معامله استفاده می‌کنند. این گروه، از استراتژی هدف آخر هفته استفاده کرده و قبل از اتمام هفته و شروع تعطیلات، از کلیه معاملات خود خارج می‌گردند تا در زمان تعطیلات و شرایطی که بر کارهای خود نظارتی ندارند، دچار ضرر نشوند.
  • حد ضرر شناور: این گزینه، مشابه اهداف مبتنی بر زمان است. هدف استفاده از این روش، دریافت حداکثر میزان سود از انجام معاملات است و استراتژی آن‌ها، هدف با پایان باز است. به عبارتی دیگر، هدفی مشخص نمی‌شود و با پیگیری نوسانات قیمتی، میزان ضرر را تنظیم می‌کنند.

  سوالات متداول

  1. چرا مشخص کردن تارگت و هدف در معاملات ارز دیجیتال، از اهمیت به‌سزایی برخوردار است؟

  گستردگی اطلاعات در دنیای ارزهای دیجیتال، باعث می‌شود تا افراد پس از مدتی نتوانند امور مربوطه را کنترل و مدیریت کنند؛ به همین علت، آن‌ها باید با هدف و تارگت پیش بروند.

  1. در صورت عدم برخورداری از تارگت و هدف، چه عواقبی در انتظار افراد تازه کار خواهد بود؟

  این افراد، دچار اشتباهات مداوم‌ می‌شوند که احتمالاً سرمایه خود را از دست داده و اعتماد به نفس خود را در اثر اشتباهات و تصمیم گیری‌های غیر منطقی، از دست می‌دهند.

  1. مهمترین بخش‌های خرید ارز دیجیتال، کدامند؟

  نقطه و زمان ورود به معاملات که بر اساس تارگت مناسبی انجام می‌شود، مهمترین بخش‌های خرید ارز دیجیتال هستند.

  1. چرا افراد تازه کار، باید هدف کوچک‌تری را انتخاب کنند؟

  با این کار، نسبت سود و زیان کمتر خواهد بود و در ادامه، اعتماد به نفس برای کار و احتمال افزایش برد، نصیب تازه کاران خواهد شد.

  1. در اهداف مبتنی بر زمان، چند نوع استراتژی توسط افراد اتخاذ شده است؟ هدف از اتخاذ آن‌ها چیست؟

  دو نوع شیوه کار در اهداف مبتنی بر زمان تعریف و ایجاد شده است: یکی استفاده از استراتژی‌ها در پایان روز و دیگری در اواخر هفته است؛ هدف از انجام این استراتژی‌ها، جلوگیری از ضرر در معاملات است.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  آموزش جامع انتقال و خرید و فروش ارز پیکسل ورس

  تب‌وتاب بازی‌های تلگرامی در ماه‌های گذشته بسیار داغ شده است. ...

  پری مارکت چیست؟ چگونه معاملات Pre-Market انجام دهیم؟

  اصطلاح پری مارکت (Pre-Market)، پس از خبر لیست‌شدن برخی از تو ...

  آموزش اتصال همستر کامبت به کیف پول

  ربات تلگرامی همستر کامبت، امروزه توجه بسیاری از فعالان حوزه ...

  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. محمد طاهری
   محمد طاهری | 10 خرداد 1401

   سلام ممنون بابت سایت خیلی خوبتون.
   یه نکته که مهمه برای یادگیری، اینه که مطالب برای آموزش به کسانی که میخوان تازه به این بازار وارد بشن، بصورت دسته بندی شده و پشت سر هم باشه.
   من تازه دارم از طریق وب سایتتون با تریدینگ آشنا میشم و میخوام یاد بگیرم ولی برام مشخص نیست که کدوم مطلب رو اول بخونم و بعد کدوم مطلب رو.
   توی این متنی که قرار دادید، اصطلاحات مقاومت و حمایت و خیلی چیزهای دیگه هست که من باید توی سایتتون دنبالشون بگردم ولی شاید گشت و گذار بیش از حد، من رو از مسیر دور کنه.
   کاش صفحات دارای کلیدهای “قبل” و “بعد” بود که افراد مبتدی رو در مسیر درست هدایت میکرد.

   باز هم جای تشکر داره بابت سایت و مطالب مفیدش

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 14 خرداد 1401

    سلام محمد عزیز
    از نظرات و انتقادات شما عزیزانِ بیت پین استفاده میکنیم.
    ممنونیم از همراهیِ شما دوست عزیز.