بهبود ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها؛ آیا روندی صعودی برای رمزارزها در پیش است؟

توسط مبین حسینی
|
16 بهمن 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
بهبود ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها؛ آیا روندی صعودی برای رمزارزها در پیش است؟

ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها، نشانه‌هایی از بهبود را نشان می‌دهد و احیای مجدد آن می‌تواند نقش مهمی در شروع مجدد روند صعودی ارزهای دیجیتال داشته باشد. در این بین، ارزش بازار تتر (USDT) نیز افزایش یافته است – عده‌ای عقیده دارند که افزایش ارزش بازار تتر، به طور قابل توجهی به رشد کلی بازار کمک کرده است.

داده‌های IntoTheBlock نشان می‌دهد که ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها پس از کاهش قابل توجه در سال‌های 2022 و 2023 در حال بهبود است. داده‌ها کاهش قابل توجهی را در ارزش بازار در طول سال 2022 نشان می‌دهد که تا اکتبر 2023 ادامه داشت. با این حال، از اکتبر، احیای قابل توجهی وجود داشته است: افزایش بیش از 9 میلیارد دلاری.

عده‌ای از تحلیلگران بر این باور هستند که این افزایش در ارزش بازار، می‌تواند نشان‌دهنده شروع روند صعودی باشد که یادآور بولران سال 2021 است. علاوه بر این، تتر نقش مهمی در گسترش بیشتر ارزش بازار ایفا کرد. همراه با افزایش کلی ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها، ارزش بازار تتر نیز افزایش قابل توجهی را تجربه کرد.

معامله تتر

ارزش بازار این دارایی به نقطه تاریخی 94 میلیارد دلار رسیده است، و در زمان نگارش این مقاله، از این نقطه عطف عبور، و به بیش از 96 میلیارد دلار صعود کرد. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل عرضه تتر در صرافی‌ها از نوامبر 2023 افزایش ثابتی را نشان می‌دهد. در پایان نوامبر 2023، کل عرضه در صرافی‌ها حدود 9.4 میلیارد دلار بود.

موجودی عرضه تتر

در زمان نگارش این مقاله، عرضه در صرافی‌ها بالغ بر 13 میلیارد دلار است که می‌تواند حاکی از افزایش حدود 4 میلیارد دلاری باشد. این افزایش عرضه نشان می‌دهد که فعالیت و تقاضای رو به رشد برای USDT در بازار وجود دارد.

هجوم قابل توجه استیبل‌کوین‌ها به بازار نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران آماده سرمایه‌گذاری مجدد هستند و همچنین نشان‌دهنده افزایش احساسات مثبت است. این علاقه و اعتماد مجدد به بازار می‌تواند عوامل اساسی در بهبود مداوم ارزش کل بازار باشد.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر