شکست مقاومت بلندمدت توسط شیبا؛ حرکت بعدی چیست؟

تاریخ انتشار: 13 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 13 اسفند 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
شکست مقاومت بلندمدت توسط شیبا؛ حرکت بعدی چیست؟

قیمت شیبا اینو (SHIB) سرانجام از خط روند مقاومت نزولی 560 روزه خود خارج شد و در تلاش است تا کندلی بالاتر از آن ببندد. علیرغم شکست روند بلندمدت، شیبا در تایم فریم‌های پایین‌تر با مقاومت مواجه است. تحلیل تکنیکال بازه زمانی هفتگی نشان می‌دهد که قیمت SHIB خط روند مقاومت نزولی خود را شکسته است. این خط روند به مدت 560 روز همراه قیمت بود و با موفقیت سه بار قیمت شیبا را ریجکت کرد.

در 20 فوریه، شیبا توانست از چنین منطقه مقاومت سختی عبور کند و قبل از سقوط اندکی، به بالاترین رقم 0.00000147 دلار برسد. این بالاترین قیمت از فوریه 2023 بود و شیبا هنوز به بستن یک هفتگی بالاتر از آن نرسیده است.

شکست مقاومت بلندمدت توسط شیبا

شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) از این شکست حمایت می‌کند. هنگام ارزیابی شرایط بازار، معامله‌گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای تعیین اینکه آیا بازار به اشباع خرید یا فروش رسیده است، استفاده می‌کنند. اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان دست بالاتر را دارند، اما اگر زیر 50 باشد، برعکس است. این اندیکاتور در طول شکست اخیر، به بالای 70 (نماد سبز) حرکت کرد که نشان دهنده روند صعودی است.

پیش‌بینی قیمت شیبا: آیا شکست تایید شده است؟

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه نشان می‌دهد که با وجود شکست روند بلند مدت شیبا، قیمت هنوز از کانال موازی صعودی بلندمدت خود خارج نشده است.

دیروز قیمت به سقف این کانال رسید و ریجکت شد و سایه بالایی بلندی ایجاد کرد. این کانال از ژوئن 2023 وجود داشته است و این دومین تماس با سقف آن است. حتی با وجود اینکه قیمت این مقاومت را از سر راه برنداشته، از زمانی که اندیکاتور به بالای 70 حرکت کرده، RSI روزانه صعودی شده است. اگر SHIB موفق به عبور از این سد شود، می‌تواند با 35 درصد رشد به مقاومت بعدی در 0.0000180 دلار افزایش یابد.

شکست مقاومت بلندمدت توسط شیبا

با وجود پیش‌بینی صعودی قیمت SHIB، ریجکت شدن از خط روند می‌تواند باعث افت 15 درصدی تا خط میانی کانال در 0.0000110 دلار شود.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

شیبا را در بیت پین به سبکی نو معامله کنید!

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر