ضرب‌العجل برای ماینرها؛ مهلتی ۲۵ روزه برای ثبت در سامانه جامع تجارت

تاریخ: 20 آذر 1402
زمان مطالعه:  کمتر از 1 دقیقه
ضرب‌العجل برای ماینرها؛ مهلتی ۳۵ روزه برای ثبت در سامانه جامع تجارت

وزارت صمت اعلام کرد که ماینرها تا ۱۵ دی ۱۴۰۲ فرصت خواهند داشت تا برای دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال خود در سامانه جامع تجارت، شناسه رهگیری دریافت کنند.

طبق اعلام وزارت صمت، دارندگان دستگاه‌های ماینر در سراسر کشور موظف هستند تا در مهلتی ۱۵ روزه از ابتدای ماه دی سال ۱۴۰۲، شناسه رهگیری دریافت کنند؛ این الزام دستگاه‌های ماینر بهره‌برداری نشده را نیز شامل می‌شود.

وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد که پس از تاریخ اعلام شده، مسئولیت عواقب ناشی از نادیده گرفتن این ضرب‌العجل به طور مستقیم بر عهده خود دارندگان دستگاه‌های ماینر خواهد بود.

طبق تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تمام کالاهایی که برخلاف ضوابط خرید، فروش، حمل یا نگهداری می‌شوند، اعم از کالاهای تولید داخل و وارداتی، حکم کالای قاچاق را داشته و تمامی افراد ذی‌نفع از آن‌ها مشمول این ماده قانونی می‌شوند.

تاریخ ۱۵ دی، آخرین مهلت برای دریافت شناسه رهگیری برای دستگاه‌های ماینر خواهد بود و لازم است تا دارندگان این دستگاه‌ها هر چه زودتر اقدامات لازم را انجام دهند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر