دلیل سقوط 11 درصدی بیت کوین بعد از هاوینگ چیست؟

تاریخ: 12 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
کاهش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ

قیمت بیت کوین از زمان هاوینگ چهارم، که در 20 آوریل، رخ داد، 11 درصد کاهش یافته است.

در روز هاوینگ، بیت کوین حدود 64,000 دلار معامله می‌شد. بلافاصله پس از هاوینگ، بیت کوین شاهد رشد کوتاهی بود که در 22 آوریل به بالای 67,000 دلار رسید. اما بر اساس داده‌های CoinGecko از آن زمان، پادشاه ارزهای دیجیتال به تدریج در حال نزول بوده و در 1 می به زیر 57,000 دلار سقوط کرد.

کاهش شدید قیمت بیت کوین پس از هاوینگ ممکن است عده زیادی را متعجب و بعضاً نگران کرده باشد که انتظار داشتند این رمزارز پس از هاوینگ، مطابق با برخی از چرخه‌های قبلی مرتبط با این رویداد، شروع به افزایش کند.

همانطور که قبلاً ذکر شد، هاوینگ بیت کوین از نظر تاریخی با رالی‌های پس از آن همراه بوده است که معمولاً در حدود یک سال یا بیشتر اتفاق می‌افتد. برای مثال، بیت کوین پس از هاوینگ در سال 2016، در عرض 17 ماه حدود 3,000 درصد افزایش یافت و در دسامبر 2017 به نقطه عطف 20,000 دلار رسید.

بیت کوین در دسامبر 2017

با این حال، چرخه جاری از نظر ویژگی‌های هاوینگ بیت کوین، با گذشته بسیار متفاوت بوده است. یکی از این تفاوت‌ها این است که بیت‌کوین قبل از هاوینگ چهارم یک روند صعودی خارق‌العاده را تجربه کرد و درست قبل از این رویداد تاریخی به سقف تاریخی جدیدی رسید. چنین خط سیر قیمتی قبلاً در تاریخ بیت کوین دیده نشده بود.

بنیانگذار کوانتوم اکونومیکس به کوین تلگراف گفت: آنچه در مورد آخرین هاوینگ بیت کوین منحصربه‌فرد است، روند صعودی قیمت و رسیدن به سقف تاریخ جدید است. حتی با در نظر گرفتن این عقب‌نشینی اخیر، بیت کوین از ابتدای سال تاکنون 35 درصد رشد داشته است.

گرینسپن با اشاره به اینکه کاهش فعلی قیمت بیت کوین در شرایط افت بازار سهام و شرایط اقتصادی تا حدودی قابل انتظار بود، اظهار داشت: با توجه به انتظارات از فدرال رزرو و آنچه در بازار سهام در حال رخ دادن است، تحرکات فعلی قیمت بیت کوین تعجب‌آور نیست.

برخی از تحلیلگران کریپتو پیش از این پیش‌بینی کرده بودند که بیت کوین پس از هاوینگ چهارم سقوط خواهد کرد. در مارس 2024، تحلیلگران بیت کوین از JPMorgan پیش‌بینی کردند که بیت کوین پس از هاوینگ ممکن است به 42,000 دلار کاهش یابد.

به گفته مارکوس تیلن، مدیر عامل و تحلیلگر ارشد 10x Research، بیت کوین ممکن است به دنبال هاوینگ به 52,000 دلار سقوط کند. این تحلیلگر معتقد است که محرک اصلی افزایش اخیر بیت کوین، ورود وجوه به ETFهای اسپات بود که در ماه گذشته به شدت کاهش یافته است.

قیمت بیت کوین پس از هاوینگ

به گفته برخی از تحلیلگران، از جمله محقق سرمایه‌گذاری، لین آلدن، دلایل بسیار بیشتری به جز هاوینگ و ETF بیت کوین ایالات متحده وجود دارد که می‌تواند بیت کوین را در سال 2024 به سقف تاریخی جدیدی برساند.

عارفه رهبری

عارفه رهبری

تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

نرخ تورم ایالات متحده اعلام شد؛ بیت کوین در گرداب تورم

طبق داده‌های سایت Forexfoctory، در 12 ژوئن (23خرداد) نرخ قیم ...

دونالد ترامپ: می‌خواهم بیت کوین‌های باقی مانده در ایالات متحده استخراج شود

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، علناً حمایت خود را از ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر