بررسی داده‌های آن‌چین شبکه پولکادات (DOT): آیا می‌توان انتظار حرکتی مثبت داشت؟

تاریخ: 24 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
بررسی داده‌های آن‌چین شبکه پولکادات (DOT): آیا می‌توان انتظار حرکتی مثبت داشت؟

پولکادات (DOT) یکی از پروژه‌های لایه 1 است که به اندازه همتایان خود رشد نکرده و از بازار جا مانده است. یکی از دلایل این امر، کاهش محبوبیت پولکادات در پلتفرم‌های رسانه های اجتماعی است. در این مطلب وضعیت این بلاک چین را بر اساس داده‌های موجود بررسی خواهیم کرد.

داده‌های Santiment نشان می‌دهد که حجم اجتماعی پولکادات به طور قابل توجهی کاهش یافته است. علاوه بر این، «احساسات وزنی» در اطراف DOT نیز روندی نزولی داشته است.

Source: Santiment

با این وجود، پولکادات به طور فعال با یک آژانس رسانه‌ای، برای افزایش آگاهی در مورد شبکه خود، همکاری می‌کند. eVox، یک آژانس رسانه‌ای و شرکت مدیریت تولید محتوا، چندین طرح و برنامه را به پیشبرد اهداف پولکادات اختصاص داده است. در حال حاضر، آنها در نظر دارند این تلاش فراگیر را به CoinMarketCap گسترش دهند.

معامله پولکادات

باید دید که آیا تلاش‌های پولکادات برای بهبود محبوبیت می‌تواند نتایج مثبتی در بلندمدت داشته باشد یا خیر.

Source: X

نگاهی به قیمت ارز دیجیتال DOT

تحرکات قیمت رمزارز دات نیز چندان مثبت نبوده و از ابتدای آوریل، قیمت آن 27.96٪ کاهش یافته است. در این دوره، DOT چندین بار کف‌های پایین‌تر ثبت کرده، که نشان‌دهنده یک روند نزولی است.

علاوه بر این، اندیکاتور CMF برای DOT اندکی رشد کرده بود، که نشان می‌دهد که می‌تواند افزایشی در جریان پول به سوی این بلاک چین در آینده وجود داشته باشد.

با این حال، RSI به 42 کاهش یافته، که به معنای کاهش قابل توجه حرکت صعودی است. دات باید سطح 7.598 دلار را چند بار دیگر تست کند تا بتواند حرکت خود را به سمت بالا شروع کند.

قیمت پولکادات

از سوی دیگر، داده‌های آن‌چین مربوط به بلاک چین مساعد به نظر نمی‌رسد. تعداد کاربران فعال در شبکه پولکادات طی 30 روز گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. درآمد حاصل از شبکه نیز در این مدت افت داشته است.

این عوامل نشان می‌دهد که DOT نه تنها از نظر قیمت و فعالیت اجتماعی خوب عمل نمی‌کند، بلکه قدرت کلی اکوسیستم آن نیز روبه‌کاهش است. اگر اوضاع به همین منوال ادامه یابد، ممکن است بازیابی قیمت برای DOT دشوار باشد.

Source: Token Terminal

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر کمبات امروز 24 خرداد + آموزش وارد کردن

اگر شما هم طرفدار و بازیکن بازی همستر کامبت هستید، احتمالا ب ...

کدام رمزارزها برندگان و بازندگان هفته گذشته در بازار کریپتو بودند؟

هفته پرهیجانی را در بازار کریپتو پشت سر گذاشتیم که در آن ارز ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر