شبکه NFTFY و راهکار هایی برای بهبود نقدینگی در آن

تاریخ انتشار: 14 آذر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 13 آذر 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
شبکه NFTFY چیست؟

توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFT ‌ها، طی ماه‌های اخیر دنیای رمزارز را دچار تغییر ناگهانی کرده است، همان‌طور که با موجی از پس موج دیگر، رکورد فروش این رمز ارزها، افزایش جستجو و افزایش حجم معاملات NFT مشاهده می‌شود. شبکه NFTFY با راهکارهای جدید به دنبال توسعه بیشتر حوزه NFT در بازار ارزهای دیجیتال است.

به طور سنتی، ماجرای توکن غیر قابل تعویض صفر و یکی بوده است ، یا صاحب یک واحد کامل هستید یا نه، برخلاف اکثر ارزهای دیجیتال معمولی که به زیر واحدهایی تقسیم می‌شوند. اما این ممکن است به زودی با ظهور شبکه Nftfy تغییر کند، یک پلتفرم که به نظر می‌رسد توکن‌های غیر قابل تعویض را از طریق یک فرآیند تقسیم‌بندی جدید، نقدتر و قابل دسترس‌تر کند. برای آشنایی بیشتر با شبکه NFTFY، این نوشتار را تا انتها دنبال کنید.

شبکه NFTFY چیست؟

NFTFY یک بازار آزاد نامتمرکز رو به پیشرفت است که به تمامی افراد حتی بدون توانایی کد نویسی این امکان را می‌دهد تا به آسانی کسب درآمد دیجیتال داشته باشند. شبکه NFTFY همانند توکنِ آن، به این منظور به وجود آمد که همه بتوانند برای هر قالبی از NFT، بازاری خرد و مستقل بسازند.

این سیستم شکوفا از این حیث که نقدینگی زیادی را وارد بازار NFT می‌کند یک برد به حساب می‌آید و به واسطه آن NFTهایی از پایین‌ترین تا بالاترین بازه قیمتی شانس دسترسی به آن و رقابت در آن را دارند. این پروتوکل برای تمامی سرویس‌های قدر و فعالِ مرتبط با صرافی‌های نامتمرکز مثل AMM، Liquidity Mining، Airdrops و DAO Treasury مجاز است. در ادامه بیشتر به بررسی سوال شبکه NFTFY چیست؟ خواهیم پرداخت.

 • پیش قدم بودن

به عنوان یک مفهوم نو ظهور در دنیای ارز دیجیتال و بخشی از پاسخ سوال شبکه NFTFY چیست؟ NFTFY اولین پروتوکلی است که به دارندگان NFT این امکان را می‌دهد تا در یک بستر نسبتا امن، توکن (NFTs) های خود را خرد کنند.

این پلتفرم در غایت پیچیدگی و در عین حال کاربر پسند بودنش، از معادلاتی هوشمند به منظور تبدیل دارایی‌های دیجیتال به ERC-20 استفاده می‌کند و این تضمین را می‌دهد که هر مقداری از آن دوباره می‌تواند به فرم NFT بازگردانده شود.

 • شیدایان NFT

رشد و محبوبیت یافتن NFT در سال‌های اخیر به خصوص 2021، چنان بی‌سابقه بود که حتی متخصصین و علاقه‌مندان این حوزه نیز قادر به پیش‌بینی‌اش نبودند. از این رو سوالات و ابهامات زیادی در این اکوسیستم، نیاز به پاسخی شفاف به سوال شبکه NFTFY چیست؟ دارند.

 • محدودیت نقدینگی

کمبود نقدینگی به علت ارزش بالای بعضی NFT ها، تعداد سرمایه گذاران جدید در این اکوسیستم را محدود می‌کند.

 • ریسک سرمایه گذاری

از آن جایی که ماهیت بازار NFT رقابتی و سود محور است، سرمایه گذاران ریسک قابل توجهی را روی ارزش سرمایه خود متحمل می‌شوند، چرا که ممکن است در مدت زمانی کوتاه ارزش آن، نوسان زیادی داشته باشد.

 • مدیریت دارایی ها

به واسطه قیمت بسیار بالای برخی NFT ها، برخی از آن‌ها به ارزش واقعی‌شان فروخته نمی‌شوند، علی‌الخصوص اگر محدودیت زمانی نیز مطرح باشد. تا قبل از این –NFTFY- امکانی برای خرد کردن ارزش یک NFT وجود نداشت. به نظر می‌رسد این پروتوکل، توانسته مشکلات ذکر شده را به واسطه تقسیم مالکیت‌ها تا حد زیادی حل کند. در ادامه به بررسی کامل‌تری از NFTFY خواهیم پرداخت تا پاسخ سوال NFTFY چیست؟ واضح‌تر شود.

سهم بندی و واگذاری سهم ها در NFTFY چیست؟

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  سهم بندی و واگذاری سهم ها در NFTFY چیست؟

  اولین هدف NFTFY سهم‌بندی NFT ها به فرم ERC-20 است. در فرم سنتی مالی، این پروسه به شدت متمرکز و نیازمند تضمین یک یک بازارهای دخیل است. همینطور وجود چندین واسطه اصطکاک مسیر را زیاد و سرمایه‌داران را متحمل هزینه‌های جانبی می‌کرد. NFTFY این دشواری‌ها را با پروسه‌ای نامتمرکز و بر پایه نرم‌افزار و بدون واسطه، هموار کرده است.

  ارزش گذاری شفاف NFTFY چیست؟

  در حال حاضر، بازارهای پیشرو در حوزه NFT، مثل Opensea و Rarible به فرم جفت ارز مبادلات را انجام می‌دهند و جبران کمبود نقدینگی در آن‌ها، مستلزم قیمت‌گذاری مناسب و غالبا پایین‌تر از ارزش هر NFT است. سیستم NFTFY به عنوان یک بازار نامتمرکز با معامله سهم‌های یک NFT، این امکان را فراهم می‌کند تا مقدارهای مختلفی از نقدینگی وارد بازار شود. وجود این نقدینگی، قیمت‌گذاری واقعی NFT ها را تسهیل می‌کند.

  ساز و کار NFTFY

  • قدم اول: واگذاری NFT

  به محض این که پروسه واگذاری و سهم‌بندی تکمیل شد، یک میلیون سهم از NFT شما به کیف پول‌تان وارد و امکان دسترسی به آن فراهم می‌شود.

  • قدم دوم: IDO (Initial Dex Offering)

  بعد از این که سهم‌بندی شما بر پایه ERC-20 تکمیل شد، حال می‌توانید رمز ارز خود را در بازار (DEX) راه‌اندازی کنید. این پروسه طبق پروتکل‌های نوسان‌گیر انجام می‌شود و در نهایت برای سهم‌های NFT شما کسب نقدینگی می‌کند. به این ترتیب، به هر دارنده NFT این امکان داده می‌شود تا برای خرید و فروش فرکشن‌های NFT اش ایجاد یک بازار جدید ایجاد کند.

  فروش محدود

  سهام داران NFT می‌توانند با فروش بخشی از سهم به یک گروه خصوصی از افراد، سرمایه خود را افزایش دهند. این سیاست، ایجاد یک تاثیر شبکه‌ای می‌کند که در آن چند سهام‌دار برای افرایش ارزش یک سهم مشترک زدوبند می‌کنند. این روش به خصوص برای NFTهای کمیابی مثل Crypto Punks و Hashmasks که به واسطه ارزش بالا در دسترس عموم نیستند رایج است. افزایش نقدینگی منجر به افزایش معاملات و در نهایت، مسیر ساختن هدف اولیه NFTFY یعنی دموکراتیزه کردن مالکیت NFT می‌شود.

  پلت فرم NFTFY برای چه کاربرانی است؟

  • هنرمندان دیجیتال و کار آفرینان حوزه NFT

  برخورداری از مزیت ارزش گذاری واقعی NFT آثار و نقدینگی آنی و در دسترس

  • کلکسیونرها

  شانس خرید سهام آثار متعدد با قیمتی منصفانه

  • واسطه گران

  کسب درآمد به واسطه معاملات سهام و تامین نقدینگی

  راهنمای کاربران NFTFY چیست؟

  پروتوکل سهم‌بندی NFT مشروط به تضمین سه شرط زیر است:

  1. باز گرداندن سهام به فرم NFT
  2. پروسه باز پرداخت سریع و آسان
  3. تضمین حقوق سهام داران پس از باز خرید سهم

  به این ترتیب یک توافق‌نامه برای سهام‌داران تعریف شده و مقدار رمز ارزی که به عنوان توکن در نظر گرفته می‌شود تعیین و قیمت خروجی فیکس می‌شود.

  بر اساس این قوانین، شخصی که قصد فروش سهم خود از NFT ای مشخص را داشته باشد باید معادل آن ERC-20 توافق شده بپردازد. این نقدینگی به کیف پول انتقال داده می‌شود تا زمانی که فردی دیگر قصد فروش سهمی به ارزش آن یا کمتر داشته باشد.

  چطور می توان NFT را در پروتوکل NFTFY سهم بندی کرد؟

  چطور می توان NFT را در پروتوکل NFTFY سهم بندی کرد؟

  • ایجاد حساب کاربری از طریق کیف پول
  • در معرض قرار دادن NFT در برنامه NFTFY
  • انتخاب NFT به منظور سهم‌بندی
  • به نمایش گذاشتن تمام اطلاعات NFT و انتشار شروط معامله؛ تعیین قیمت خروجی به واسطه انتخاب رمز ارز و مقدار آن
  • تایید تبادلات بلاک چین از طریق کیف پول
  • اتمام سهم‌بندی (دریافت 100 درصد سهام NFT در قالب ERC-20 در کیف پول)

  در این مرحله سهام داران قادرند سهام خود را به هر شکلی که مایلند، فروش و یا اهدا به یک شخص و یا گروهی خصوصی تقسیم کنند.

  پرسش‌های متداول!

  آیا امکان اسکم یا کلاهبرداری در NFTFY وجود دارد؟

  ابهامات زیادی در این باره وجود دارد، برای مثال احتمال کلاه‌برداری راگ پول را مطرح می‌کنند اما با توجه به محدودیت این دست بسترها در حال حاضر جایگزین‌های امن‌تری در دسترس نیستند.

  آیا می توان سهمی از NFT را با سهمی برابر و یا در ترکیب با ERC-20 بازخرید کرد؟

  بله باز خریدها می‌تواند به اشکال مختلف انجام شوند.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  یس کوین چیست؟ آموزش استخراج و کسب درآمد از بازی Yescoin

  بازی تلگرامی یس کوین (Yescoin)، پس از جنجال بزرگ نات کوین با ...

  لیست بهترین بازی‌های تپ تو ارن (Tap to Earn) تلگرامی

  شاید تا همین اواخر، هیچکس باور نمی‌کرد که با ضربه زدن به صفح ...

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر