مراقب ایمیل‌های فیشینگ Opensea باشید: ارسال پیشنهادهای جعلی NFT برای کاربران

تاریخ انتشار: 24 آبان 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 4 آذر 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
مراقب ایمیل‌های فیشینگ Opensea باشید: ارسال پیشنهادهای جعلی NFT برای کاربران

بسیاری از کاربران گزارش دادند که ایمیل‌های فیشینگ از Opensea دریافت کرده‌اند که به آنها پیشنهادهای NFT ارائه می‌دهند. در همین حال، OpenSea در مورد نشت احتمالی ایمیل کاربران و کلیدهای API توسعه‌دهنده هشدار داد.

اخیراً، Wu گزارش داد که گزارش‌های کاربران از دریافت ایمیل‌های فیشینگ، به‌عنوان ارتباطات رسمی از Opensea، یک بازار پیشرو NFT، افزایش یافته است. این ایمیل‌ها اغلب حاوی محتوای مرتبط با پیشنهادهای NFT هستند. Opensea قبلاً احتمال لو رفتن ایمیل‌های کاربر و کلیدهای API توسعه‌دهنده را تأیید کرده بود.

Opensea اخیراً قربانی نشت API ناشی از یک فروشنده شخص ثالث ناشناس شده است. به این منظور، Opensea مجموعه‌ای از پیام‌ها را برای کاربران API ارسال کرد و از آنها خواست تا از حساب‌های خود در برابر سوءاستفاده احتمالی توسط هکرها محافظت کنند. به‌عنوان یک اقدام احتیاطی، مشتریان Opensea ملزم به دریافت کلیدهای API جدید هستند، زیرا این حمله، امنیت کلیدهای موجود را به خطر انداخته است.

هشدار ایمیل‌های فیشینگ Opensea

در 23 سپتامبر 2023، چندین کاربر در پلتفرم ایکس، پیام‌هایی را به اشتراک گذاشتند که ادعا می‌کردند از Opensea دریافت کرده اند. با توجه به این پیام‌ها، مشخص شد که یکی از شرکای شخص ثالث Opensea یک حادثه امنیتی را تجربه کرده که به طور بالقوه منجر به افشای غیرمجاز کلیدهای درخواست رابط برنامه‌نویسی (API) شده است.

هشدار ایمیل‌های فیشینگ Opensea

در نتیجه این حمله، اطلاعات حساسی در مورد مشتریان Opensea ممکن است در اختیار عوامل مخرب قرار گرفته باشد. مرتکبین می‌توانند از کلیدهای API برای درخواست‌های غیرمجاز با استفاده از حساب‌های کاربران Opensea که برای خدمات خاصی، پول پرداخت کرده‌اند، سوءاستفاده کنند. برای کاهش خطر، Opensea قویاً به همه مشتریان توصیه می‌کند که استفاده از کلیدهای API فعلی خود را متوقف کنند.

در حال حاضر، نه حساب Opensea در ایکس و نه صفحه API محور آن، نگرانی‌های کامیونتی را در مورد این مشکلات برطرف نکرده‌اند.

شبنم توایی

شبنم توایی

علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

جهش جسورانه تلگرام: از اپلیکیشن پیام‌رسان تا امپراتوری کریپتو

پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، اخیراً در کنفرانس Token2049 سخ ...

هشدار مجدد رابرت کیوساکی: ایالات متحده ورشکسته و سقوط در کمین است

پس از کاهش ترس از رکود اقتصادی در اواخر سال گذشته، در سه‌ماه ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر