خبر شوکه کننده برای طلا؛ این خبر چه تاثیری روی قیمت بیت کوین دارد؟

تاریخ: 20 خرداد 1403
زمان مطالعه:  کمتر از 1 دقیقه
عکس طلای جهانی

طبق گزارش سایت Marketwatch.com، بر اساس داده‌های اعلام شده در 7 ژوئن (18خرداد) ذخایر طلای بانک مرکزی چین در ماه می ثابت ماند. بانک مرکزی این کشور پس از 18ماه خرید طلا به طور مستمر تصمیم گرفت به این اقدام پایان داده و اقداماتی را برای شروع کاهش حجم خریدهای ماهانه خود انجام دهد. پس از اعلام داده‌های اقتصادی آمریکا و کاهش خرید طلا، قیمت طلای جهانی 1.1% کاهش یافت.

آینده طلا و بیت کوین پس از اعلام این خبر

بانک مرکزی چین اقداماتی در جهت توقف خریدهای ماهانه انس انجام خواهد داد. این اقدام باعث کاهش تقاضا برای این فلز گران‌بها خواهد شد و می‌تواند قیمت طلا جهانی را در کوتاه‌مدت دچار فشار فروش کند. از طرفی طبق همبستگی مثبت بیت کوین نسبت به طلا، این اقدام می‌تواند تأثیر منفی روی قیمت بیت کوین داشته و موجب کاهش قیمت آن در کوتاه‌مدت شود. همچنین اگر داده‌های تورمی ایالات متحده افزایش یابند و منجر به‌تعویق‌افتادن کاهش نرخ بهره شوند، می‌توانند به کاهش بیشتر قیمت طلا و بیت کوین کمک کنند و باعث شوند تا این دو دارایی به قیمت‌های پایین‌تری برسند.

همبستگی بیت کوین نسبت به طلای جهانی اندکی مثبت است. همچنین تأثیر نوسانات قیمت انس روی بیت کوین اندک بوده؛ ولی اخبار مهم می‌تواند قیمت بیت کوین را به دلیل همبستگی مثبت در دوره کوتاه‌مدت دچار نوسانات کند.

محمدجواد جعفری

محمدجواد جعفری

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

نرخ تورم ایالات متحده اعلام شد؛ بیت کوین در گرداب تورم

طبق داده‌های سایت Forexfoctory، در 12 ژوئن (23خرداد) نرخ قیم ...

دونالد ترامپ: می‌خواهم بیت کوین‌های باقی مانده در ایالات متحده استخراج شود

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، علناً حمایت خود را از ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر