افزایش 55 درصدی آدرس‌های جدید لایت کوین در یک هفته با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ

توسط مبین حسینی
|
30 خرداد 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
افزایش 55 درصدی آدرس‌های جدید لایت کوین در یک هفته با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ

لایت کوین (LTC)، یکی از قدیمی‌ترین ارزهای دیجیتال، همچنان شاهد رشد شبکه در سال 2023 پیش از رویداد هاوینگ خود است که در ماه آگوست انتظار می‌رود.

پس از یک دوره پر نوسان، تعداد آدرس‌های فعال روزانه و آدرس‌های جدید در بلاک چین لایت کوین دوباره به مسیر صعودی بازگشته است و طبق داده‌های IntoTheBlock تا 19 ژوئن، به ترتیب 28 درصد و 54.6 درصد افزایش 7 روزه داشته است.

نمودار آدرس‌های فعال روزانه لایت کوین (LTC)

نمودار آدرس‌های فعال روزانه لایت کوین (LTC)

بر اساس داده‌های گلسنود در 17 ژوئن، این افزایش تنها چند روز پس از آن رخ می‌دهد که کل آدرس‌های LTC به نقطه عطف 200.7 میلیون رسید و از 181 میلیون اتریوم (ETH) فراتر رفت.

نمودار کل آدرس‌های لایت کوین (LTC)

نمودار کل آدرس‌های لایت کوین (LTC)

چرا لایت کوین شاهد رشد شبکه است؟

افزایش تعداد آدرس‌های فعال و جدید روزانه و همچنین کل آدرس‌های زنجیره لایت کوین نشان‌دهنده افزایش قابل توجه علاقه به یکی از محبوب‌ترین دارایی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال است.

علاوه بر این، در ماه می، لایت کوین برای اولین بار بیت کوین را بر اساس معیاری کلیدی پشت سر گذاشت – تعداد آدرس‌های جدید در روز! شان بلو، از هواداران لایت کوین در توییتر خود خاطرنشان کرد:

علاوه بر این، لایت کوین رشدی قوی در حجم بر روی زنجیره (فعالیت شبکه) را ثبت کرده است.

اگرچه رشد اخیر فعالیت شبکه می‌تواند به دلیل عوامل متعددی باشد، اما یکی از بارزترین محرک‌ها رویداد هاوینگ لایت کوین است که در 3 آگوست 2023 رخ می‌دهد.

هاوینگ به کاهش در نرخ اعطای کوین‌های جدید LTC به ماینرها اشاره دارد. هاوینگ که هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، پاداش بلوک لایت کوین را از 12.5 LTC فعلی به 6.25 LTC کاهش می‌دهد.

از نظر تاریخی، رویدادهای هاوینگ با افزایش قیمت قابل توجهی در ارز دیجیتال مربوطه همراه بوده است، و از آنجایی که لایت کوین برای چنین رویدادی در کمتر از دو ماه آماده می‌شود، رشد شبکه تعجب‌آور نیست.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر