شکایت دسته‌جمعی از کریستیانو رونالدو به دلیل تبلیغ بایننس

توسط مبین حسینی
|
8 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
شکایت دسته‌جمعی از کریستیانو رونالدو به دلیل تبلیغ بایننس

کریستیانو رونالدو، ستاره محبوب فوتبال، با طرح دعوای دسته‌جمعی از سوی شاکیان مواجه شده است که ادعا می‌کنند از تبلیغ او در صرافی ارز دیجیتال بایننس، که اکنون درگیر چالش‌های قانونی شده است، متحمل ضرر شده‌اند.

یک پرونده در 27 نوامبر به دادگاه منطقه فلوریدا ارسال و مدعی شد که رونالدو «در هماهنگی با بایننس در عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده، تبلیغ، کمک و یا مشارکت فعال داشته است.»

بایننس در اواسط سال 2022 وارد یک شراکت چند ساله با رونالدو شد تا مجموعه‌ای از توکن غیرقابل تعویض (NFT) خودش را تبلیغ کند که حداقل سه مجموعه از آن‌ها به بایننس مرتبط بود.

این شکایت ادعا می‌کند که کاربرانی که برای NFTهای رونالدو ثبت‌نام کرده‌اند، احتمالاً از بایننس برای مقاصد دیگر استفاده می‌کنند – از جمله سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار ثبت نشده، از جمله BNB بایننس و بازدهی کریپتویی آن.

تبلیغات رونالدو همراه با تشویق میلیون‌ها فالوور، طرفدار و حامی او به سرمایه‌گذاری در پلتفرم بایننس، این صرافی را در جذب سرمایه‌گذاری، در اوراق بهادار ثبت نشده یاری کرده است.

در این شکایت آمده است که رونالدو به دلیل نفوذ و گستردگی بایننس با 850 میلیون دنبال کننده در سراسر شبکه‌های اجتماعی، بخش مهمی از محبوبیت رو به رشد بایننس بود. آنها ادعا می‌کنند که فروش NFT او در ارتقای صرافی «بسیار مهم» بوده است – با افزایش 500 درصدی جستجو برای «Binance» در یک هفته پس از فروش اولیه.

در این شکایت ادعا شده است که رونالدو «درباره فروش اوراق بهادار ثبت نشده بایننس» می‌دانست یا باید می‌دانست، زیرا او «تجربه سرمایه‌گذاری و منابع گسترده برای مشورت با مشاوران» را دارد.

در این شکایت به راهنمایی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار اشاره شده است که به افراد مشهور در مورد نیاز به افشای دریافتی خود برای تبلیغ ارزهای دیجیتال هشدار می‌دهد – که در شکایت ادعا می‌شود رونالدو این کار را نکرده است.

شاکیان دعوای دسته‌جمعی مایکل سایزمور، مایکی ونگدارا و گوردون لوئیس هستند که به دنبال جبران خسارت و کمک مالی برای پوشش هزینه‌های قانونی هستند.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر