چارلی مانگر، سرمایه‌گذار افسانه‌ای و منتقد بیت کوین، در ۹۹ سالگی درگذشت

تاریخ انتشار: 8 آذر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 3 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
چارلی مانگر، سرمایه‌گذار افسانه‌ای و منتقد بیت کوین، در ۹۹ سالگی درگذشت

دنیای مالی با چارلی مانگر، سرمایه‌گذار برجسته و همکار قدیمی وارن بافت که در 28 نوامبر در سن 99 سالگی درگذشت، خداحافظی کرد.

مرگ مانگر پایان یک دوره خاطره‌انگیز را نشان می‌دهد و میراثی از مشارکت‌های تأثیرگذار در سرمایه‌گذاری، به‌ویژه در دوران تصدی او در برکشایر هاتاوی در کنار بافت، به جای می‌گذارد.

در حالی که توانایی مالی مانگر باعث تحسین او شد، او به همان اندازه به دلیل مخالفت با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شناخته شده بود.

موضع انتقادی او در مورد بیت کوین در اظهارات عمومی او مشهود بود و این ارز دیجیتال را «منزجرکننده و مغایر با منافع تمدن» نامید. شک و تردید مانگر ریشه در نوسانات بیت کوین و عدم وجود چارچوب‌های نظارتی داشت. همچنین او نگران سوءاستفاده احتمالی از بیت کوین در فعالیت‌های مجرمانه، از جمله آدم‌ربایی و اخاذی بود. او با استناد به ماهیت غیرقانونی و غارتگرانه آن‌ها، صراحتاً از ممنوعیت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده حمایت کرد.

در یک مصاحبه صریح، مانگر در مورد ارزی که می‌تواند توسط مجرمان مورد سوءاستفاده قرار گیرد، ابراز نگرانی کرد و گفت:

من از ارزی که برای آدم‌ربایان و باج‌گیران و غیره مفید باشد، استقبال نمی‌کنم.

علی‌رغم اذعان به رشد قیمت بیت کوین، مانگر با اکراه از آن به عنوان «جایگزین مصنوعی برای طلا» یاد کرد. حتی در مواجهه با موفقیت بیت کوین، او دیدگاه انتقادی خود را حفظ کرد و در جلسه سهامداران برکشایر هاتاوی اظهار داشت:

البته من از موفقیت بیت کوین متنفرم.

 

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

اولین مجوز پلتفرم تاکسی وب 3 در دبی

اداره راه‌وترابری دبی با صدور مجوز برای اولین پلتفرم تاکسی ب ...

نقض داده‌ها و کد در بایننس؛ صرافی تکذیب می‌کند

بایننس اتهامات مربوط به نقض اخیر داده‌ها را رد کرده و گفته ا ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر