کریس مارشالک، هم بنیان گذار و مدیرعامل صرافی Crypto.com

توسط کارن آهنگری
|
14 آذر 1400
|
زمان مطالعه:  3 دقیقه
کریس مارزالک، هم بنیان گذار و مدیرعامل صرافی Crypto.com

در این مقاله برآنیم تا یکی از شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار در حوزه ارزهای دیجیتال را به شما معرفی کنیم. «کریس مارشالک کیست؟» و چه پروژه‌هایی را در حوزه رمزارزها پیاده‌سازی و اجرا کرده است؟ وی در دو سال اخیر با روند رو به رشد و پرسرعت بازار رمزارزها، چه اقداماتی انجام داده است؟ با ما باشید تا با یکی از مشاهیر کریپتوکارنسی، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی Crypto.com آشنا شوید.

کریس مارشالک کیست؟

کریس مارشالک (Kris Marszalek)، شرکت پرداخت ارزهای دیجیتال موناکو را در سال ۲۰۱۶ تأسیس کرد تا به کاربران عادی این امکان را بدهد که کنترل بهتری بر امور مالی و دارایی‌هایشان داشته باشند. نام موناکو در سال ۲۰۱۸ به Crypto.com تغییر نام یافت تا ماموریت اصلی خود را برای تسریع در پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال منعکس کرده و اکنون کارت‌های نقدی رمزنگاری، خدمات تبادل متمرکز و غیرمتمرکز و موارد دیگر را ارائه می‌کند. کریس مارشالک که خود را موسس این شرکت پایا توصیف می‌کند، قبل از ورود به فضا و بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال، چندین استارت آپ را تأسیس کرد. یکی از این استارت آپ‌ها، پلتفرم تجارت الکترونیک بزرگ Beecrazy بود که در سال ۲۰۱۳ به iBuy Group Limited فروخته شد. مارشالک قبل از راه‌اندازی Crypto.com، به عنوان مدیر عامل در Ensogo (یک فروشگاه آنلاین تخفیفی در آسیای جنوب شرقی) کار می‌کرد.

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  کریس مارشالک در سال ۲۰۲۰

  صرافی Crypto. com به عنوان یک پلتفرم معاملاتی نسبتا جدید در حوزه معاملات ارزهای دیجیتال، محبوبیت خود را در سال ۲۰۲۰ افزایش داد. کریس مارشالک همکاری این صرافی را در سال ۲۰۲۰ با مجموعه‌ای از کیف پول‌هایی مانند Travala.com، Ecwid و Ledger آغاز کرد. به گفته پاسکال گوتیه (Pascal Gauthier)، مدیرعامل سرویس کیف پول لجر، جایگاه مارشالک در حوزه بازار رمزارزها به عنوان توسعه دهنده پلتفرم‌های مربوط به ارز دیجیتال در بین ۱۰۰ نفر برتر سال ۲۰۲۰ است.

  کریس مارشالک یکی از کارآفرینان جاه طلب جهانی است که می‌تواند بزرگ فکر کند و محصولات و خدمات را در مقیاس بزرگ به جوامع رمزنگاری ارائه دهد. صرافی Crypto.com به سرعت در حال حرکت است تا خدماتی با کیفیت ارائه به کاربران خود ارائه دهد. در ماه می‌سال ۲۰۲۰، صرافی Crypto.com دسترسی به کارت‌های نقدی پرچم دار خود را گسترش داد تا جامعه اتحادیه اروپا نیز شامل استفاده‌کنندگان از این کارت‌ها شود و سپس مجوز فعالیت در کانادا، استرالیا و مالت را نیز دریافت کرد.

  مارشالک اعلام کرده است که امیدوار است استفاده از این کارت نقدی را به سایر نقاط جهان نیز گسترش دهد. صرافی Crypto.com در پاییز سال ۲۰۲۰ با راه اندازی یک صرافی غیرمتمرکز به نام DeFi Swap، به دنیای مالی غیرمتمرکز پیوست. این پلتفرم به دلیل موفقیت ایجاد و مدیریت کارت‌های نقدی، میزان افزایش استفاده از پرداخت دیجیتال و علاقه کاربران به اشتراک گذاشتن کوین بومی صرافی خود، به ۵ میلیون کاربر در اکتبر رسید که بیشترین عضویت کاربران آن در سپتامبر ۲۰۱۹ اتفاق افتاد.

  کریس مارزالک، هم بنیان گذار و مدیرعامل صرافی Crypto.com

  کریس مارشالک در سال ۲۰۲۱

  مارشالک گفته است که قصد دارد مجوزهای نظارتی بیشتری را در سال ۲۰۲۱ تضمین کند. همچنین هدف بعدی او رسیدن کاربران صرافی Crypto.com به ۱۵ میلیون کاربر است. او امیدوار است ظرف مدت پنج سال آینده ۱۵۰ میلیون کاربر معاملات خود را در این پلتفرم انجام دهند. کارشناسان فعال در رمزارزها انتظار دارد که این شرکت به گسترش و رشد خود ادامه دهد و محرک اصلی پذیرش جریان اصلی رمزارزها باشد؛ همچنین یک راه حل آسان برای کاربران فراهم کند تا نه تنها ارزهای دیجیتال را خریداری کنند، بلکه رمزارزها را در جایی خرج کنند که تا به امروز فقط ارزهای فیات را می‌پذیرفتند. با وارد کردن کاربران اضافی به اکوسیستم خود از طریق ارائه کارت‌های نقدی، دور از ذهن نیست که Crypto.com، خود را به عنوان یک رقیب آماده برای صرافی‌های رمزنگاری بزرگ معرفی کند.

  گفتار پایانی!

  کریس مارشالک یکی از مشاهیر کریپتوکارنسی است که پس از سال‌ها تجربه کار و همچنین راه‌اندازی پلتفرم تجارت الکترونیک بزرگ Beecrazy و پس از آن کار در فروشگاه اینترنتی تخفیفی Ensogo به عنوان مدیرعامل، به فکر راه اندازی صرافی Crypto.com افتاد. وی امروزه در جایگاه بسیار خوبی در حوزه رمزارزها است.

  خرید بیت کوین

  پرسش‌های متداول!

  کریس مارشالک کیست و چه چشم‌اندازی از آینده کریپتوکارنسی و صرافی خود دارد؟

  کریس مارشالک یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل صرافی Crypto. com است. این صرافی در اصل یک استارت آپ مستقر در هنگ کنگ با شهرت جهانی است. وی با چشم‌انداز «کریپتو در هر کیف پول» با قاطعیت و جدیت تمام به مسیر خود در مسیر کریپتوکارنسی قدم برمی دارد. تعداد کاربران این شرکت به ۱۰ میلیون نفر رسیده است.

  هدف کریس مارشالک چیست؟

  کریس مارشالک در مصاحبه‌ای با DigFin VOX در مورد مسائلی مانند «ایجاد ارزش برای کاربران در حوزه رمزارزها» و اینکه «چگونه قصد دارد سهم بازار را در برابر صرافی Coinbase به دست آورد»، صحبت کرده است. بنابراین این موضوع یکی از اهداف مورد نظر وی است.

  4.4/5 - (5 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر