رویدادهای کلیدی و مهم برای کریپتو و بیت کوین در هفته جاری

تاریخ: 16 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
رویدادهای کلیدی و مهم برای کریپتو و بیت کوین در هفته جاری

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا، در سخنان اخیر خود تأیید کرد که بانک مرکزی در مورد کاهش نرخ بهره، به ویژه پس از داده‌های اقتصادی اخیر، محتاط است. او گفت که اقتصاد ایالات متحده همچنان قوی است و FOMC می‌خواهد شواهد بیشتری از کاهش نرخ تورم به 2 درصد ببیند. او این نظریه را رد کرد که کاهش نرخ پس از رسیدن به هدف 2 درصد اتفاق می‌افتد. معامله‌گران کریپتو و بیت کوین به دنبال سرنخ‌هایی از کاهش نرخ فدرال رزرو، برای بازگشت پول به بازار هستند.

این هفته برای سرمایه‌گذاران کریپتو بسیار مهم خواهد بود، زیرا چندین رویداد کلیدی مرتبط با کریپتو و اقتصاد کلان در این هفته رخ می‌دهد.

نائب بوکله، حامی بیت کوین، مجدداً به عنوان رئیس‌جمهور السالوادور انتخاب شد، که نشان‌دهنده تعهد بیشتر به بیت کوین، به ویژه انباشت بیت کوین و برنامه Freedom Visa و Citizen مبتنی بر بیت کوین است.

نائب بوکله

در همین حال، بانک خلق چین نرخ ذخایر الزامی (RRR) برای بانک‌ها را به میزان 50 واحد کاهش داد. شاخص CSI 1000 چین در عرض چند ساعت 8 درصد سقوط کرد و باعث توقف معاملات 30 درصد از سهام در بورس شد.

چندین رویداد کلان از سوی ایالات متحده نیز وجود دارد: از جمله داده‌های  S&P Services PMI در روز دوشنبه، داده‌های ISM Non-Manufacturing PMI در روز سه‌شنبه، حراج اسناد خزانه ۱۰ ساله در روز چهارشنبه، و مطالبات اولیه بیکاری در روز پنجشنبه. علاوه بر این، 20 درصد از شرکت‌های S&P 500 درآمدهای خود را در این هفته گزارش می‌کنند.

مهم‌ترین رویدادی که معامله‌گران به دقت آن را رصد می‌کنند، سخنرانی مقامات فدرال رزرو است. از اعضای FOMC سخنرانی رافائل بوستیک، لورتا مستر، آدریانا کوگلر، توماس بارکین و میشل بومن برای این هفته برنامه‌ریزی شده است. آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو و بومن از موضع خود نسبت به کاهش‌نیافتن نرخ بهره در ماه می یا ژوئن عقب‌نشینی کرده‌اند.

رویدادهای دیگر

تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد درخواست ای‌تی‌اف اسپات اتریوم از سوی  Invesco Galaxy در تاریخ 6 فوریه اعلام می‌شود. این تصمیم برای فعالین بازار بسیار مهم است زیرا کارشناسان بازار از جمله Standard Chartered و تحلیلگر بلومبرگ Eric Balchunas انتظار دارند که ای‌تی‌اف اسپات اتریوم در ماه می تایید شود.

ارتقای پالیگان Etrog در روز سه‌شنبه و ارتقای شبکه اصلی Horizen (ZEN) در روز چهارشنبه نیز رویدادهای مهم این هفته هستند.

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ‌کنگ (SFC) احتمالاً در 9 فوریه در مورد درخواست ای‌تی‌اف بیت کوین توسط Harvest Hong Kong تصمیم می‌گیرد. انتظار می‌رود که این محصولات پس از سال نو چینی در 10 فوریه راه اندازی شود.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

دلیل رشد اخیر قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چیست؟

قیمت بیت کوین (BTC) پس از هفته‌ها روند نزولی به بالاترین حد ...

آیا رسیدن به قیمت 110,000 دلار برای بیت کوین دست یافتنی است؟

بنا به اظهارات برخی از معامله‌گران کریپتو، علی‌رغم نگرانی‌ها ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر