مقامات اسرائیلی در تلاش برای توقیف میلیون‌ها رمزارز مرتبط با حماس هستند

توسط مبین حسینی
|
25 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
مقامات اسرائیلی در تلاش برای توقیف میلیون‌ها رمزارز مرتبط با حماس هستند

به گزارش فایننشال تایمز، مقامات اسرائیلی دستور مسدود کردن صدها حساب ارزهای دیجیتال و توقیف میلیون‌ها دلار دارایی را به منظور اختلال در سرازیر شدن پول به سوی حماس صادر کرده‌اند. این تلاش‌ها، عمدتاً حساب‌های ارزهای دیجیتال در بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، را هدف قرار می‌دهد.

از زمان شروع مناقشه حماس و اسرائیل در 7 اکتبر، بیش از 100 حساب در بایننس بسته شده است و مقامات به دنبال اطلاعات در مورد حدود 200 حساب دیگر هستند که بیشتر آنها در بایننس فعالیت دارند.

تتر 32 آدرس مرتبط با حماس را مسدود کرد

علاوه بر این، تتر، استیبل کوین محبوب در بازار کریپتو، اعلام کرد که 32 آدرس حاوی بیش از 873,000 دلار را مسدود کرده که به جنگ در اسرائیل و اوکراین مرتبط است. با این حال جزئیات دقیقی از زمان مسدود شدن این حساب‌ها و توزیع دارایی‌ها بین دو کشور فاش نشده است.

مقامات اسرائیلی از 7 اکتبر حدود 150 طرح کمک مالی مرتبط با حماس و سایر گروه‌ها را شناسایی کرده‌اند. نیروی پلیس اسرائیل تأیید کرد که چندین حساب مورد استفاده برای جمع‌آوری کمک‌های مالی حماس را مسدود کرده است، اما در مورد اقدامات انجام شده علیه بایننس اظهارنظری نکرد.

نهاد CFTC ادعا می‌کند که بایننس از معاملات مرتبط با حماس آگاه بوده است

در ماه مارس، شکایتی از سوی کمیسیون معاملات آتی کالا مطرح شد که ادعا می‌کرد مدیران ارشد بایننس اطلاعاتی در مورد معاملات حماس در سال 2019 دریافت کرده‌اند.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

    مقامات اسرائیلی مدتی است حساب‌های ارزهای دیجیتال مظنون به ارتباط با تامین مالی حماس را زیر نظر دارند و این تلاش‌ها از زمان درگیری اخیر تشدید شده است. مقیاس این اقدامات، به ویژه در مورد بایننس، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. از سال 2021، مقامات اسرائیلی بیش از میلیون‌ها حساب کریپتویی را که مشکوک به ارتباط با حماس و دیگران هستند، توقیف کرده‌اند.

    اشتراک گذاری:
    دیدگاه‌ها
    در پاسخ به دیدگاه کاربر