با افزایش قیمت بیت کوین تا 35,000 دلار، جریان ورودی سازمانی به 66 میلیون دلار رسید

توسط مبین حسینی
|
2 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
با افزایش قیمت بیت کوین تا 35,000 دلار، جریان ورودی سازمانی به 66 میلیون دلار رسید

قیمت بزرگ‌ترین دارایی دیجیتال جهان به بالاترین حد خود در سال 2023 و بعد از ماه می 2022 رسیده است و در معاملات آسیایی تا 35,000 دلار به ازای هر کوین نیز معامله شد. علاوه بر این، اشتهای سرمایه‌گذاران سازمانی، با چهارمین هفته متوالی ورود سرمایه به محصولات کریپتو بازگشته است.

احساسات صعودی پیرامون بیت کوین روبه‌افزایش است و در 24 ساعت گذشته بیش از 10 درصد رشد داشته است. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین پس از افزایش 21 درصدی نسبت به زمان مشابه در هفته گذشته، با قیمت 34,100 دلار معامله می‌شود.

این روند صعودی چشمگیر، با شور و شوق پیرامون راه‌اندازی ETF اسپات تقویت شده است.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ توضیح داد:

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  ایجاد یک ETF زمانی است که سرمایه اولیه (معمولاً) توسط یک بانک یا کارگزار برای خرید بیت کوین در ازای سهام ETF ارائه می‌شود.

  با این حال، او اضافه کرد که این میزان معمولاً پول زیادی نیست، فقط برای راه‌اندازی ETF کافی است. او گفت: بنابراین من اصلاً این را نمی‌توانم بگویم که «وای خدای من، بلک‌راک در حال خرید هزاران بیت کوین است.»

  با این وجود، سرمایه‌گذاران نهادی با چهارمین هفته متوالی ورودی سرمایه به محصولات کریپتو بازگشته‌اند. طبق داده‌های CoinShares، جریان ورودی سازمانی به 66 میلیون دلار رسید و محصولات بیت کوین با 55 میلیون دلار ورودی، پیشرو هستند.

  در این بیانیه آمده است: «بیشتر جریان‌های ورودی، احتمالاً به هیجان ناشی از راه‌اندازی ETF بیت کوین در ایالات متحده مرتبط است.»

  احتیاط سرمایه‌گذاران

  کل دارایی‌های تحت مدیریت نسبت به پایین‌ترین سطح خود در اوایل سپتامبر 15 درصد افزایش یافته است. اکنون مجموع آنها تقریباً 33 میلیارد دلار است که بالاترین میزان از اواسط آگوست است.

  با این حال، CoinShares خاطرنشان کرد که این جریان‌ها «در مقایسه با جریان‌های ورودی اولیه پس از اعلام بلک‌راک در ژوئن، نسبتاً کم بود.»

  علاوه بر این، محصولات اتریوم (ETH) با خروج هفتگی 7.4 میلیون دلار، در روندی نزولی هستند.

  با این وجود، ارزش کل بازار به 1.22 تریلیون دلار افزایش یافته است. این بالاترین سطح از اوایل آگوست است.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر