چگونه از توییتر برای پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین‌ها استفاده کنیم؟

امروزه ارزهای دیجیتال یک انقلاب مالی در سراسر جهان ایجاد کرده‌اند و میلیون‌ها نفر به فرصت‌های موجود در این بازار علاقه‌مند شده‌اند؛ از همین رو تعداد فعالان این عرصه نیز همواره در حال افزایش است که باید به این مورد دقت کافی داشته باشید. طبق بررسی‌هایی که تا به حال صورت گرفته، توییتر (twitter) نقش بسیار مهمی در تغییرات قیمتی آلت‌کوین‌ها داشته است. در این مطلب قصد داریم بیشتر با پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین با توییتر آشنا شویم.

تأثیر توییتر بر تغییرات قیمتی آلت‌کوین‌های مختلف

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که باید درباره هر آلت‌کوینی بررسی شود، جامعه آن ارز است.

به‌طورکلی اگر یک ارز جامعه خوبی داشته باشد، احتمال رشد آن نیز بسیار بالا خواهد بود؛ به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم برای سرمایه‌گذاری در هر آلت‌کوین به این موضوع دقت زیادی داشته باشید. در این میان نباید فراموش کرد که توییتر یک شبکه اجتماعی بسیار مهم است که واکنش‌های مردم به ارزهای دیجیتال مختلف در آن دیده می‌شود.

طی بررسی‌هایی که در این مورد صورت گرفته است، زمانی که تعداد توییت‌ها درباره یک آلت‌کوین خاص زیاد می‌شود، معمولاً باید خود را آماده یک جهش قیمتی کنید.

درواقع این شبکه می‌تواند به‌صورت غیرمستقیم سبب افزایش خرید یا فروش یک ارز مشخص شود که درنتیجه تغییرات قیمتی را اعمال خواهد کرد. همان‌ طور که می‌بینید این وضعیت نشان‌دهنده شرایط خاصی است که در این بخش وجود دارد و شما باید از این نظر درک لازم را داشته باشید. برخی از کارشناسان معتقدند با توییتر می‌توان پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین را نیز انجام داد که البته از این نظر اختلافات زیادی بین کارشناسان دیده می‌شود.

فعالیت اینفلوئنسرهای کریپتو در توییتر

فعالیت اینفلوئنسرهای کریپتو در توییتریکی از مهم‌ترین دلایلی که توییتر می‌تواند بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد، این است که اینفلوئنسرهای کریپتو نیز در این فضا حضور دارند؛ به همین دلیل شاهد هستیم که این افراد تغییرات قیمتی بزرگی را در آلت‌کوین‌های مختلف به وجود می‌آورند؛ برای مثال زمانی که ایلان ماسک یک توییت مثبت درباره دوج‌کوین می‌زند، قیمت این ارز به یک‌باره رشد خواهد کرد که در نوع خود بسیار مهم است. از سوی دیگر شاهد هستیم که مردم نیز نگاه ویژه‌ای به توییت‌های اینفلوئنسرهای کریپتو دارند و درواقع با این توییت‌ها بلافاصله دست به کار می‌شوند و خرید و فروش خود را ثبت می‌کنند.
اگر شما بتوانید پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین را با استفاده از فعالیت اینفلوئنسرهای کریپتو تشخیص دهید، به‌طور قطع سود بسیار خوبی برای شما ایجاد خواهد شد؛ پس این موضوع را در نظر داشته باشید. با توجه به تأثیرگذاری بالای اینفلوئنسرهای کریپتو بر این بازار، شما به‌عنوان یک تریدر باید فعالیت‌های آنان را به‌صورت مرتب چک کرده و آنان را در صفحه‌های اجتماعی مانند توییتر دنبال کنید. بی‌شک از این راه می‌توان سیگنال‌های ورود و خروج خوبی را دریافت کرد.

تأثیر حجم توییت روزانه بر قیمت آلت‌کوین

اکنون که در حال بررسی تأثیرات مختلف توییتر بر قیمت آلت‌کوین‌ها هستیم، بهتر است نگاهی نیز به حجم توییت روزانه داشته باشیم. با یک بررسی ساده می‌توان به این نکته پی برد که بسیاری از تریدرها نیز در توییتر حضور دارند. معمولاً معامله‌گران بخشی از معاملات پرسود یا زیان خود را توییت می‌کنند. زمانی که قیمت یک ارز به‌صورت جهشی کاهش یا افزایش پیدا می‌کند، تعداد توییت‌های روزانه درباره آن بیشتر می‌شود. درنهایت همین مورد سبب می‌شود تا توجه بقیه فعالان بازار به آن ارز جلب شود. معمولاً در این شرایط ارز موردنظر باز هم با نوسانات قیمتی مواجه می‌شود که می‌توان در این دوره یک موج‌سواری خوب انجام داد.
نکته جالب اینکه برخی تریدرها با استفاده از حجم توییت روزانه پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین را صورت می‌دهند؛ البته این راهکار خیلی نمی‌تواند پاسخ‌گو باشد؛ زیرا واکنش بازار به این اخبار بسیار سریع است و عملاً شما از این نوسانات قیمتی جا می‌مانید. در این میان، برخی افراد هستند که به‌صورت حرفه‌ای در این بخش فعالیت می‌کنند و فرصت‌های خوبی نیز در این زمینه به دست آورده‌اند.

پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین با اخبار توییتر

چگونه از توییتر برای پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین‌ها استفاده کنیم؟پیش‌بینی در بازار ارزهای دیجیتال انتخابی بسیار مهم است که باید به بهترین نحو ممکن اتفاق بیفتد. بی‌شک هرکس بتواند پیش‌بینی‌های بهتری در این باره انجام دهد، نتایج بهتری نیز برای خود به دست خواهد آورد. با این حال بسیاری از افراد این سؤال را مطرح می‌کنند که آیا با اخبار توییتر می‌شود ترید کرد؟ واقعیت این است که اختلاف‌نظر زیادی در این زمینه وجود دارد. برخی تریدرها معتقدند با پیگیری مداوم فعالیت‌ها در توییتر می‌توان فرصت‌های خوبی را ثبت کرد. این دسته از افراد معمولاً از اطلاعاتی مانند حجم توییت‌های روزانه یا فعالیت اینفلوئنسرها سیگنال‌های ورود و خروج خود را می‌گیرند. برخی دیگر از تریدرها نیز معتقدند این روش مناسب نیست و با استفاده از آن نمی‌توان ترید کرد.

واقعیت این است که هرکدام از این افراد تحلیل‌های خود را دارند. در این میان افرادی هستند که با تحلیل تکنیکال پیش می‌روند، ولی به توییتر و اخبار آن نیز توجه می‌کنند. به نظر می‌رسد این راهکار برای پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین مناسب‌تر به نظر می‌رسد که باید برای آن اقدام لازم را انجام دهید.

حتما بخوانید: چگونه از NFT به‌عنوان عکس پروفایل توییتر استفاده کنیم؟

 نکات مهم درترید با اخبار توییتر

اگر شما به هر دلیلی دوست دارید با اخبار و فعالیت‌های موجود در توییتر ترید کنید، باید مقدمات لازم در این باره را فراهم کنید. برای این کار در اولین قدم باید همه افراد مهم و تأثیرگذار کریپتو را فالو کنید تا فعالیت‌های آن‌ها برای شما نمایش داده شود. افرادی مانند ایلان ماسک و ویتالین بوترین در این دسته قرار می‌گیرند. معمولاً واکنش‌های این افراد به یک ارز خاص می‌تواند آن ارز را با پامپ یا دامپ مواجه کند. مورد دیگری که باید به آن دقت کنید، فالوکردن تحلیلگران برتر ارزهای دیجیتال است؛ برای مثال پلن بی یکی از همین موارد است که تا به حال تحلیل‌های موفق زیادی را ایجاد کرده است. مورد دیگری که باید به آن دقت کنید، واکنش‌های عمومی کاربران به یک ارز خاص است.
اگر حس می‌کنید صحبت‌ها درباره یک ارز خاص در توییتر در حال افزایش است، احتمال دارد این ارز در آینده‌ای نه چندان دور رشد کند این تجربه در ارزهای مختلفی مانند سندباکس به‌خوبی خود را نشان داده است. به‌طور قطع با پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین به این روش می‌توانید سود بسیار خوبی را برای خود به دست بیاورید.

گفتار پایانی!

در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی تأثیر فراوانی بر زندگی انسان دارند که باید دقت کافی به آن داشته باشید. با این حال شبکه‌هایی مانند توییتر روی بازار ارز دیجیتال اثرگذار هستند و سبب کاهش یا افزایش قیمت‌ها در این بخش می‌شوند؛ بر همین اساس شاهد هستیم که برخی تریدرها پیش‌بینی قیمت آلت‌کوین را با توییتر انجام می‌دهند و از این طریق معاملات خود را انجام می‌دهند. در این مطلب به‌طور ویژه تأثیرات توییتر بر ارزهای دیجیتال را بررسی کردیم که شما هم می‌توانید از این موارد به نفع خود استفاده کنید.

پرسش‌های متداول

  • چرا توییتر سبب تغییر قیمت آلتکوین‌ها می‌شود؟

اخباری که در شبکه اجتماعی توییتر پخش می‌شود، به افزایش خرید یا فروش کاربران می‌انجامد که در نتیجه آن قیمت‌ها نیز با تغییر روبه‌رو می‌شود.

  • مؤثرترین فرد توییتر در بازار کریپتوکارنسی کیست؟

بی‌شک هیچ فردی به اندازه ایلان ماسک و توییت‌هایش بر بازار کریپتوکارنسی اثر ندارد. رشد انفجاری دوج‌کوین نیز به‌دلیل توییت‌های ایلان اتفاق افتاد.

  • چطور با اخبار توییتر ترید کنیم؟

برای این کار بهتر است یک شیوه تحلیلی برای خود داشته باشید و از اخبار توییتر برای گرفتن تأییدیه‌های لازم استفاده کنید.

4.4/5 - (14 امتیاز)


اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x