هاپی (HAPI) چیست؟ پلتفرمی برای شناسایی هکرها در حوزه رمز ارزها

تاریخ انتشار: 25 مهر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 11 تیر 1402
زمان مطالعه:  4 دقیقه
هاپی (HAPI) چیست و چگونه عمل می‌کند؟

شاید یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های شما در حوزه ارز دیجیتال هکرها باشد. به دلیل افزایش کلاه‌برداری در این حوزه، پلتفرم‌های امنیتی تشکیل شده است تا افرادی که وارد حوزه ارز دیجیتال می‌شوند؛ دیگر نگران هک شدن سرمایه خود نباشند. در صورت آشنایی با هاپی (HAPI) دیگر این نگرانی برای شما به وجود نمی‎‌آید. در ادامه با این زیرساخت امنیتی آشنا می‌شوید.

هاپی (HAPI) چیست و چگونه عمل می‌کند؟

هاپی یک پلتفرم کارآمد برای مقابله با هکرها است. این زیرساخت امنیتی پروژه‌های مربوط به هک در زمینه‌های ارز دیجیتال و دیفای را جمع آوری کرده، سپس تمام آدرس‌های هک شده را ثبت می‌کند. این پروژه توسط دونا مارا (Dona Mara) تاسیس شده است و هدف اصلی این پروژه بالا بردن امنیت ارزهای دیجیتال می‌باشد.

هاپی اطلاعاتی را از محصولات دیفای (DeFi) جمع آوری می‌کند. به نظر شما فایده این اطلاعات چیست؟ هاپی تمام این اطلاعات را به صرافی‌های غیر متمرکز (CEX) و متمرکز (DEX) می‌فرستد تا هر تراکنش مشکوکی که در شبکه اتفاق افتاد؛ صرافی‌ها به سرعت این حساب را شناسایی و مسدود کنند.

HAPI ادعا می‌کند که حتی می‌تواند هکرهایی که هنوز اقدام به حمله سایبری نکردند را پیدا کند و از فعالیت‌ها آن‌ها جلوگیری ‌کند. تمامی فعالیت‌های این پلتفرم توسط توکن‌ آن امکان پذیر است و در واقع از طریق توکن HAPI می‌توانید به اطلاعات اوارکل این پلتفرم دسترسی داشته باشید.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  آشنایی با دیفای (DeFi) یا امور مالی غیر متمرکز

  همانطور که گفته شد: پروتکل HAPI تمرکز کامل خود را بر روی تامین امنیت در حوزه دیفای قرار داده است. در ادامه کمی با این حوزه آشنا خواهید شد.

  دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز (Decentralized Finance) به مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی اشاره دارد که می‌تواند امور مهمی مثل: معاملات مالی و دریافت وام را به صورت غیر متمرکز انجام دهد. امور مالی غیرمتمرکز یک پروژه نیست، بلکه یک اکوسیستم از هزاران پروژه گوناگون است که همه‌ آن‌ها خدمات مالی غیر متمرکز را به افراد ارائه می‌دهند.

  هاپی (HAPI) چیست و چگونه عمل می‌کند؟

  توکن هاپی (HAPI) چیست؟

  توکن HAPI به دلیل فعالیت در بلاک چین اتریوم آن را به عنوان یک توکن مبتنی بر اتریوم می‌شناسند، HAPI یک توکن چند زنجیره است که از الگوریتم ERC20 استفاده می‌کند، این توکن کاربردهای متفاوتی دارد که عبارت اند از:

  • استیکینگ.
  • هزینه اوراکل.
  • هزینه ارسال اطلاعات.

  اگر بخواهیم از نظر ابعاد اقتصادی این توکن را برای شما تعریف کنیم باید بگوییم: کل موجودی این توکن یک میلیون است و فقط 78 هزار توکن در دسترس قرار داد که توزیع آن به شرح زیر است:

  • 24% توكن‌ها برای تيم و شركا.
  • 43% برای فروش اختصاصی توکن‌ها.
  • 3% برای فروش عمومی.
  • 12% در استخر نقدینگی.
  • 18% پاداش فارمینگ.

  دارندگان توکن HAPI می‌توانند برای دریافت توکن بیشتر یا پاداش، توکن‌های خود را به اشتراک بگذارند، شاید برایتان سوال شود که اکنون این توکن‌های بارزش و ارزان را از کجا خریداری کنیم؟ بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال، شما نمی‌توانید آن را به طور مستقیم خریداری کنید.

  توکن HAPI را از کجا و چگونه خریداری کنیم؟

  ابتدا شما باید یکی از ارزهای دیجیتال مثل: تتر (USDT)، اتریوم (ETH) و بیت کوین (BTC) را خریداری کنید. برای خریداری کردن ارزهای دیجیتال شما باید از صرافی بایننس و صرافی ارز دیجیتال معتبر استفاده کنید. صرافی بایننس یکی از بزرگ ترین صرافی‌های رمزنگاری است که سپرده‌های فیات (Fiat) را قبول می‌کند.

  قبل از خریداری ارزهای دیجیتال، بهتر است با صرافی بایننس (Binance) به طور کامل آشنا شوید، صرافی بایننس یک از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان است که با وجود تحریم‌ها همچنان فعالیت ایرانیان در این صرافی محدود نشده است. فقط دقت داشته باشید که نباید با IP ایرانی داخل آن فعالیت کنید.

  صرافی بایننس امروزه مقر خود را به مالت در اتحادیه اروپا منتقل کرده است و این صرافی به خدمات مبادله رمزنگاری بسیار محبوب است. از آنجایی که HAPI یک آلت کوین است، ما باید سکه‌های خود را به صرافی منتقل کنیم تا بتوانیم وارد معاملات HAPI شویم.

   دلیل منحصر به فرد بودن هاپی (HAPI)

  هاپی (HAPI) مدعی است که به دلیل وجود روابط با هکرها از امنیت بالایی برخوردار است به دلیل اینکه نه تنها این هکرها خطاهای موجود در سرویس را بر طرف می‌کنند، بسیار قابل اعتماد نیز هستند. هاپی به توکنیزه کردن حسابرسی‌های امنیتی می‌پردازد و درصدد این است که این موضوع را به استانداردهای رایجی در صرافی‌های غیر متمرکز و متمرکز تبدیل کند.

  شما برای گزارش‌های حسابرسی و تمامی تراکنش‌های محدود به توکن HAPI نیاز خواهید داشت و همین موضوع باعث افزایش استانداردهای امنیتی و افزایش آگاهی نسبت به تهدیدات سایبری می‌شود.

  اولین محصول امنیت سایبری از سال 2018 تاکنون به سرپرستی دیما بودورین (Dyma Budorin) است که با داشتن سایت CER.live به رتبه بندی صرافی‌های ارزهای دیجیتال از لحاظ امنیتی می پردازد. این صنعت پیشرفت‌های چشم گیری نیز داشته است و توانسته با چین لینک نیز همکاری کند. هم چنین مدیر عامل بایننس به این وبسایت نیز شاره کرده است.

  خطرات متمرکز سازی

  تا اینجای مقاله از مزایای HAPI گفته شد؛ علیرغم مزایای این توکن، ایده اصلی این پروژه برای صنعت ارز دیجیتال جای نگرانی داشته است. اگر هاپی روزی به اوراکل امنیتی صرافی‌های ارز دیجیتال و قرارداد هوشمند تبدیل شود، ممکن است گلوگاه امنیتی و هدف خود را تغییر دهد.هاپی (HAPI) چیست و چگونه عمل می‌کند؟

  مقایسه هاپی با رقبای خود

  امنیت سیستم‌های اطلاعاتی توسط شرکت‌های ارائه دهنده آن‌ها تامین می‌شود اما قراردادهای هوشمند به کدهای کامپیوتری متکی هستند و هیچ نهادی برای ایجاد امنیت آ‌ن‌ها وجود ندارد؛ همانطور که گفته شد این کدهای کامپیوتری میلیاردها بودجه افراد را تحت کنترل دارند و اعتماد به آن‌ها کار بسیار سختی است.

  قراردادهای هوشمند غیر قابل تغییر هستند و باید قبل از انتشار امنیت آن‌ها کامل بررسی شود، تنها یک مشکل از طرف هکرها کافی است تا میلیاردها سرمایه از دست برود. در این میان شرکت‌هایی وجود دارند تا کد تمامی پروژه‌ها را بررسی کنند و بعد آن‌ها را تائید کنند.

  شرکت سرتیک (Certik) ممیزی‌های امنیتی را برای پروتکل‌های کیف پول‌ها، بلاک چین و قراردادهای هوشمند انجام می‌دهد. این شرکت امنیت بلاک چین است که یکی از رقبای سرسخت هاپی نیز شناخته می‌شود.

  شرکت سرتیک دارای زبان برنامه نویسی امن در بلاک چین است و کاربران می‌توانند با استفاده از دیپ سی (DeepSEA) قراردادهای هوشمند مورد تایید خود را در بلاک چین ایجاد کند. این شرکت در سال 2020 عرضه شده است و توانسته تا 2021 به ارزش بازار 10 برابر HAPI را بدست آورد.

  گفتار پایانی!

  همان‌طور که گفته شد با وجود پروژه‌های سرتیک و هاپی دیگر جای نگرانی برای هک شدن سرمایه شما وجود ندارد. توکن کاربردی این پروژه با نماد HAPI عرضه شده است و ناگفته نماند لوگوی این پروژه بسیار شگفت انگیز است و توجه خیلی از افراد به این لوگو نیز جلب می‌شود. برای آشنایی با ارزهای دیجیتال دیگر به سایت بیت پین سر بزنید.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  آموزش کامل بازی TapSwap‌ + ترفندهای سکه رایگان در بازی تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

  همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر