انتقال استیبل کوین بدون پرداخت کارمزد در شبکه ترون

تاریخ: 17 تیر 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
انتقال استیبل کوین بدون پرداخت کارمزد در شبکه ترون

در یک اتفاق هیجان‌انگیز، جاستین سان، بنیانگذار شبکه ترون، اعلام کرد که برنامه‌هایی برای انتقال استیبل کوین بدون کارمزد (هزینه گس) در حال انجام است. با اینکه این موضوع واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت، اما بسیاری از کاربران از اجرای دیرهنگام این ارتقا انتقاد کردند.

انتقال استیبل کوین بدون گس تا سه‌ماهه چهارم 2024

در توییتی در روز شنبه، جاستین سان بیان کرد که تیم ترون در حال کار بر روی یک ارتقا جدید است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون پرداخت هزینه گس، استیبل کوین ارسال و دریافت کنند.

برای درک بهتر، کارمزد گس شامل هزینه‌هایی می‌شود که هر تراکنش در یک بلاک چین به همراه دارد. برای انتقال استیبل‌کوین‌ها و اکثر دارایی‌ها، هزینه‌های گس معمولاً به صورت توکن اصلی هر شبکه تعیین می‌شود، یعنی هزینه‌های گس برای تراکنش‌های استیبل کوین در شبکه ترون با توکن TRX پرداخت می‌شود.

با این حال، جاستین سان توضیح می‌دهد که راه حل جدید به کاربران امکان می‌دهد بدون نیاز به TRX یا سایر دارایی‌های بومی تراکنش‌های خود را انجام دهند. در عوض هزینه این نقل و انتقالات به طور کامل توسط استیبل‌کوین‌ها پوشش داده می‌شود.

علاوه بر این، او گفت:

این ارتقای جدید ابتدا در بلاک چین ترون، قبل از گسترش به اتریوم و سایر شبکه‌های عمومی سازگار با EVM معرفی می‌شود.

قابل ذکر است، در حالی که این ویژگی مفهوم هزینه‌های تراکنش را حذف نمی‌کند، ممکن است به احتمال زیاد هزینه‌های گس کمتری را برای کاربرانی که فقط از استیبل کوین استفاده می‌کنند، ایجاد کند.

از سوی دیگر، برخی از کاربران، شبکه ترون را به دلیل تاخیر در توسعه این راه حل مورد انتقاد قرار داده‌اند؛ زیرا سایر بلاک چین‌ها مانند Celo و ICP پیش از این ویژگی مشابهی را به کاربران ارائه داده‌اند.

به گفته جاستین سان، انتقال استیبل کوین بدون گس انتظار می‌رود در سه‌ماهه چهارم سال 2024 راه‌اندازی شود. بنیانگذار ترون معتقد است که این ویژگی می‌تواند شرکت‌های بزرگ را به ارائه استیبل کوین ترغیب کند و بنابراین پذیرش ارزهای دیجیتال را به طور گسترده‌ای افزایش دهد.

جواد علیزاده

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کمبو کارت‌های همستر کامبت؛ ۳۱ تیر ماه

بازی همستر کامبت توانسته در مدت نسبتاً کوتاهی به چنان محبوبی ...

کد مورس امروز ۳۱ تیر ماه؛ ۱ میلون سکه رایگان!

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز ۳۱ تیر همستر، می‌توانی ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر