یافتن حقیقت برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال

توسط مبین حسینی
|
8 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  3 دقیقه
یافتن حقیقت برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال

در دو سال گذشته افرادی که وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند، افزایش قابل توجهی داشته است به طوری که احتمالاً تبدیل به یکی از بحث‌های اصلی در جمع دوستان و آشنایان شده است. اما واقعیت تلخ این است که بیشتر این افراد تحمل و صبر کافی برای تغییر زندگی خود را ندارند. شاید بگویید اگرچه این بازار مکانی فوق‌العاده هیجان‌انگیز برای محقق شدن آرزوها است؛ اما به همان نسبت هم می‌تواند ریسک داشته باشد. اینجاست که باید از خود بپرسید آیا به اندازه کافی اعتقاد، انگیزه و صبر دارید و به اندازه کافی سرسخت هستید تا آخر این داستان رو ببینید؟

در حالی که 5 یا 10 سال پیش، شرایط با حال حاضر بسیار متفاوت بوده است، بیایید به روزهای نخستین بازار کریپتو نگاه کنیم. از زمانی صحبت می‌کنیم که بسیاری از ما آرزوی بازگشت به آن روزها را داریم تا بتوانیم ارزهای دیجیتال را با قیمت‌های باورنکردنی خریداری کنیم. خرید بیت کوین و اتریوم زیر 1 دلار می‌تواند زندگی هرکسی را تغییر دهد – و البته افراد زیادی هم بودند که با این قیمت‌ها خرید کردند.

در آن زمان، بازار کریپتو در مرکز توجهات نبود و سرمایه‌گذاری در این بازار مانند انداختن پول به سطل زباله در نظر گرفته می‌شد. نوسانات بسیار بیشتر از امروز بود و بسیاری از سرمایه‌گذاران با هر اصلاحی دارایی‌های خود را می‌فروختند. با این حال، افراد زیادی هم بودند که به اعتقاد خود پایبند ماندند و صبر کردند.

در این دسته صبور هم باز عده‌ای با 2 برابر، 3 برابر، یا شاید حتی 10 برابر شدن سرمایه خود از بازار خارج شدند. اگرچه آنها دستاوردهای بزرگی به دست آوردند، اما به هیچ وجه به ثروت باورنکردنی – که اگر تا امروز دارایی خود را حفظ می‌کردند، دست نیافتند.

صبر کلید همه چیز است

بسیاری عقیده دارند که شرایط در حال حاضر تا حدودی مشابه همان روزها است. شاید شما با این عقیده مخالف باشید؛ زیرا فکر می‌کنید قیمت‌ها بسیار بالا است. به هر حال، بیت کوین حدود 27 هزار دلار و اتریوم تقریباً 1700 دلار است. بیشتر مردم با دو یا سه برابر کردن پول خود با این دارایی‌ها و سپس فروش برای کسب سود، راضی می‌شوند، به‌ویژه وقتی از بازار خرسی خارج شویم.

توجه به این نکته مهم است که اگر بیت کوین و به طور کل بازار کریپتو در مسیر موفقیت‌های بیشتر قرار گیرند، قیمت‌های فعلی در مقایسه با آنچه ممکن است دیده شود، ناچیز است. وقتی مردم می‌پرسند قیمت بیت کوین در آینده چقدر است، باید گفت هیچ محدودیتی وجود ندارد. میلیون‌ها دلار به ازای هر کوین تا قبل از سال 2030 یک سناریوی محتمل است. با عمیق‌تر شدن در آینده، پیش‌بینی‌ها حتی عجیب‌تر هم می‌شوند.

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  فقط کسانی که اعتقاد قوی دارند زنده می‌مانند

  چشم لیزری

  به دو سال گذشته در بازار کریپتو فکر کنید. در آخرین چرخه انتظار همگان این بود که بیت کوین نه تنها به 100 هزار دلار برسد، بلکه این قیمت تازه شروع داستان باشد. حتی چهره‌های برجسته‌ای وجود داشتند که پیش‌بینی می‌کردند قیمت اتریوم به 40 هزار دلار برسد. همانطور که اکنون می‌دانیم، هر دوی این موارد هرگز اتفاق نیفتادند. نه تنها این، بلکه بدترین سال در تاریخ این صنعت را تجربه کردیم. سال ورشکستگی و اتفاقات عجیب در صنعت ارزهای دیجیتال. همه چیز با کلاهبرداری FTX در نهایت به پایان رسید.

  همه اینها منجر به خروج بیشتر مردم از این بازار شد، اما باز هم افرادی ماندند – و شما که این مقاله را می‌خوانید جز همین دسته هستید. این افراد در مورد حرکات کوچک قیمت نیز هیجان‌زده می‌شوند. هنگامی که کوین‌ها به سطح قبلی خود باز می‌گردند، بسیاری از آنها به سختی به خروج از بازار فکر می‌کنند. اما وقتی قیمت‌ها 2 برابر یا 3 برابر شود، بسیاری نظر خود را تغییر خواهند داد. بیشتر سرمایه‌گذاران برای بلند مدت باقی نمی‌مانند تا شاهد محقق شدن احتمالی قیمت‌هایی شوند که اکنون بسیاری رویایی به نظر می‌رسند.

  سپس انگیزه می‌آید

  حتی اگر بتوانید به نحوی صبور باشید و اعتقاد خود را به ارزهای دیجیتال حفظ کنید، این باز هم تضمینی برای موفقیت شما در این بازار نیست. این بازار می‌تواند نفس‌گیر باشد. در طول بازارهای نزولی، اخبار منفی پایانی ندارد. زمانی که در سردترین روزهای زمستان کریپتو هستیم، اغلب به نظر می‌رسد که این بازار هرگز به روزهای بهاری باز نخواهد گشت. در اینجا داشتن انگیزه برای ادامه حضور در بازار، در حالی که به نظر می‌رسد همه چیز در حال سقوط است، حیاتی است. اما افرادی که به هر دلیلی زنده می‌مانند لیاقت این را خواهند داشت که از بولران بعدی نهایت لذت را ببرند.

  واقعیت تلخ کریپتو این است که افرادی که بیشترین مهارت یا پول را دارند، موفق‌ترین نیستند. تنها چیزی که لازم است داشتن 3 ویژگی است که ذکر شد. فقط و فقط زنده بمانید.

  4.6/5 - (8 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر