معرفی بازی Ember Sword؛ بجنگ و ارز دیجیتال جایزه بگیر!

بازی‌ها
توسط کارن آهنگری
|
13 دی 1400
|
زمان مطالعه:  7 دقیقه
معرفی بازی Ember Sword؛ بجنگ و ارز دیجیتال جایزه بگیر!

دنیای بازی‌های ویدئویی از چند سال اخیر با پیشرفت‌های قابل‌توجهی همراه بوده است. البته این مهم را می‌توان به افزایش قابلیت‌های بازی‌ها نسبت داد. شاید هنوز هم عدۀ زیادی از افراد به خاطر اینکه تصور می‌کنند بازی کردن صرفاً وقت تلف کردن است، از انجام آن خودداری کنند. بااین‌حال، امروزه نمی‌توان گیمرها را افرادی بیکار و علاف تصور کرد؛ چراکه این افراد می‌توانند از بازی‌ کردن درآمد کسب کنند. بازی‌های بسیاری وجود دارند که امکان کسب درآمد را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند. البته این مهم پس از ظهور ارزهای دیجیتال موردتوجه قرار گرفت، امروزه درآمد حاصل از بازی‌ها به‌صورت دیجیتالی است. در ادامه با معرفی بازی Ember Sword این موضوع را بیشتر روشن خواهیم کرد.

معرفی بازی Ember Sword

بازی امبر سورد (Ember Sword) یک بازی ویدئویی جنگ‌محور است. این بازی را در گروه بازی‌های «MMORPG»  (Massively Multiplayer Online Role Playing Game) به معنای «بازی چند نفره آنلاین نقش‌آفرینی» قرار می‌دهند. این بازی با مضمون قرون وسطایی، روی بلاک چین اتریوم (بر اساس توکن Polygon/Matic) ایجاد شده است. در این گروه از بازی‌ها، همان‌طور که از تعریف آن هم مشخص است، چند بازیکن وجود دارند. این بازیکنان در محیط بازی به فعالیت پرداخته و اتفاقات داخل بازی را رقم می‌زنند. در معرفی بازی Ember Sword می‌توان این نکته را موردتوجه قرار داد که خلق هر مفهوم جدید در این بازی برای بازیکنان با درآمد همراه است. درآمد حاصل از این بازی به‌صورت توکن‌های دیجیتالی غیرمثلی منسوب به «NFT» قابل مالکیت و دسترسی هستند. در ادامه، ضمن بررسی توکن‌های غیرمثلی، بیشتر به معرفی بازی Ember Sword می‌پردازیم.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  مفهوم NFT چیست و چه نقشی در دنیای بازی‌ها دارد؟

  عبارت «NFT» از ترکیب واژگان «Non-fungible token» به معنی «توکن غیرقابل‌تعویض» ایجاد شده است. البته از آن با عنوان «توکن‌های غیرمثلی» یا «توکن‌های منحصربه‌فرد» هم یاد می‌شود. این توکن‌ها مانند دیگر کوین‌ها و توکن‌های دیجیتال چون بیت‌کوین، اتریوم، تتر و … واحدهای تعویض‌پذیر ندارند؛ بلکه ساختار آن‌ها متفاوت و یگانه است. برای درک این مفهوم، تصور کنید که شما مقداری از اسکناس‌های خود را در بانک قرار می‌دهید. پس از مدتی به وجه نقد نیاز پیدا می‌کنید و به بانک می‌روید. شما با درخواست وجه نقد از بانک، برابر مبلغی که قبلاً در آنجا داشتید، اسکناس دریافت می‌کنید. اما این‌ها همان اسکناس‌های قبلی شما نیستند؛ بلکه صرفاً هم‌ارزش اسکناس‌های گذشته‌اند. این‌گونه دارایی‌ها «مثلی» و قابل‌جایگزینی هستند. اما حالا به جام آنتیکی چند هزارساله فکر کنید که آن را در گاوصندوق خود قرار داده‌اید.

  جام شما نمی‌تواند با جام دیگری تعویض یا جایگزین شود. چون جام دیگری هم‌ارزش آن وجود ندارد. تابلوهای نقاشی و هرگونه دارایی ارزشمند دیگر هم به‌ همین صورت است. به این‌گونه دارایی‌ها «غیرمثلی» گفته می‌شود. در محیط بازی‌ها، وقتی شما شمشیر، زره یا هر چیز دیگری را طبق سلیقۀ خود می‌سازید، آن یک توکن NFT و دارایی غیرمثلی برای شما خواهد بود!

  زمان عرضه بازی Ember Sword

  سازندگان و توسعه‌دهندگان بازی امبرسورد ادعا می‌کنند که این بازی را در ابتدای سال 2022 عرضه می‌کنند. این بازی در حال حاضر، در مرحلۀ تست «Pre Alpha» قرار دارد. این در حالی است که مرحلۀ پیش‌‌فروش زمین‌های این بازی منسوب به «LAND» پایان یافته است. در جریان این پیش‌فروش، 200 میلیون دلار سرمایۀ اولیه برای این بازی جذب شده است. بسیاری از گیمرها مشتاقانه منتظر عرضۀ این بازی هستند تا بتوانند در محیط آن تجربیاتی فانتزی کسب کنند و از آن درآمد دیجیتالی داشته باشند!

  وجوه مختلف بازی Ember Sword کدام است؟

  برای اینکه بتوانید بهتر با معرفی بازی Ember Sword با محیط آن آشنا شوید، باید از قواعد و وجوه مختلف آن آگاهی داشته باشید. اگر شما نیز مانند هزاران گیمر دیگر به چنین بازی‌هایی علاقه دارید، موارد زیر برای شما جذاب خواهد بود:

  • فاقد توکن بومی

  بازی‌های مشهوری چون سند باکس و دسنترالند به ترتیب دارای توکن‌های بومی «SAND» و «MANA» هستند که در مارکت کرپیتوکارنسی‌ها عرضه شده‌اند. بازیکنان می‌توانند با استفاده از این توکن‌های بومی، توکن‌های غیرمثلیِ محیط بازی را بخرند؛ اما بازی امبر سورد برخلاف بازی‌های نامبرده، فاقد توکن بومی است. به همین خاطر گیمرهای این بازی، صرفاً با فروش NFT ها از این بازی کسب درآمد می‌کنند.

  • بازی ترکیبی

  امبر سورد از نوع بازی ترکیبی یا «Classless» است. یعنی گیمرها در محیط این بازی، به یک سبک محدود نیستند؛ بلکه می‌توانند در نقش‌های مختلف ظاهر شده و به فعالیت‌های مختلفی همچون «جنگیدن»، «جست‌وجوی آیتم‌ها»، «استخراج معادن» و … بپردازند.

  • توانایی‌های متنوع

  توانایی یا «Skill»های بسیاری در بازی امبر سورد وجود دارد. از جمله این توانایی‌ها می‌توان به «ذوب فلزات»، «ساخت جواهرات»، «آشپزی کردن»، «جنگیدن»، «ماهیگیری»، «ساخت زره»، «بافندگی» و … اشاره کرد. به نظر می‌رسد این بازی در آینده Skill های بیشتری را نیز اضافه می‌کند. به‌ هر حال، هریک از این توانایی‌ها دارای سطوح مختلفی از 0 تا 100 هستند. هرچقدر سطح توانایی موردنظر شما در بازی بیشتر باشد، شانس بیشتری هم برای داشتن منابع بیشتر و کسب درآمد بیشتر خواهید داشت.

  • کسب امتیاز بدون برنده شدن

  وجه تمایز دیگر بازی امبر سورد با دیگر بازی‌های رمزارزی، در سیستم بردوباخت آن است. دیگر بازی‌ها بر ساختار «Play to Earn» یا «Play to Win» مبتنی هستند؛ یعنی در صورتی به گیمرها امتیاز تعلق می‌گیرد که در نبردی برنده شوند. در امبرسورد مبنا برنده شدن نیست؛ بلکه بازیکنان می‌توانند با یافتن توکن‌های غیرمثلی و مبادلۀ آن‌ها از بازی سود ببرند.

  • ارزش‌ متفاوت توکن‌ها

  توکن‌های بی‌همتای بازی امبر سورد شامل «لباس»، «نوع آرایش کاراکترها»، «زره»، «سلاح‌ها» و … است. این توکن‌ها در مسیر جنگ‌ها، استخراج معادن یا جست‌وجوهای گیمر در داخل بازی به دست می‌آیند. هرچقدر یک توکن NFT کمیاب‌تر باشد، ارزش آن نیز بالاتر است. همچنین لازم به ذکر است که تعداد توکن‌های یکتای این بازی محدود است؛ اما محدودیت آن برای کاربران مشخص نیست!

  با توجه به مطالب فوق، درک واضح‌تری از محیط بازی و معرفی بازی Ember Sword خواهید داشت. با این وجود، معرفی اقوام و قلمروهای این بازی نیز برای شما جذاب خواهد بود. در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

  اقوام و قلمروهای بازی Ember Sword

  اقوام و قلمروهای بازی Ember Sword

  در بازی امبر سورد، چند قلمرو مختلف با اقوام مختلف وجود دارد. اگر بخواهیم در ابتدا به بررسی اقوام قرون وسطایی این بازی بپردازیم، 4 قوم (Nation) زیر وجود دارند:

  • قوم سولاوود (Solarwood)
  • قوم ادیسائو (Edisau)
  • قوم داسکرن (Duskeron)
  • قوم سورند (Sevrend)

  هرکدام از این 4 نیشن یا قوم، خود دارای سه قلمرو هستند، این قلمروها عبارت‌اند از:

  • قلمرو کینگ‌شپ (Kingship)

  این قلمرو را می‌توان قلمرو بازیکن در برابر محیط «Player VS Environment» در نظر گرفت که اختصاراً به آن «PVE» هم گفته می‌شود. در این قسمت، گیمر با محیط بازی تعامل دارد و می‌تواند به جست‌وجوی منابع موردنظر بپردازد.

  • قلمرو ویلدنز (Wilderness)

  این قلمرو نیز از نوع «PVE» است و امکان تعامل کاربر با محیط را فراهم می‌کند. با این تفاوت که قلمرو قبلی به محدودۀ پادشاهی نزدیک‌تر است؛ اما قلمرو ویلدنز محدودۀ گسترده‌تر و بیابانی‌تری دارد. پس می‌توان در آن به کسب منابع جدید پرداخت.

  • قلمرو آوت‌لو (Outlaw)

  این قلمرو را می‌توان محدوده‌ای خطرناک برای هر قومی در نظر گرفت. در این محدوده حیوانات وحشی، هیولاها و غول‌هایی وجود دارند؛ بنابراین یک قلمرو برای گیمرها چالشی‌تر است.

  اگرچه پیش‌نمایش‌های برای معرفی بازی Ember Sword وجود دارد؛ اما تنها زمانی می‌توان به امکانات و ویژگی‌های جزئي هر قوم و قلمرو پی برد که بازی عرضه شود و گیمرها حقیقتاً داخل آن به تکاپو بپردازند. چیزی که مشخص است، امکان کسب دارایی‌های NFT در تمام قلمروها است.

  زمین‌ها و لندهای بازی Ember Sword

  زمین‌های متنوع بازی امبر سورد در مرحلۀ پیش‌فروش واگذار شده است. به همین دلیل در حال حاضر امکان خرید این لندها وجود ندارد؛ اما با عرضۀ بازی، گیمرها می‌توانند لندها را از دیگر بازیکنان خریداری کنند. این لندها شامل موارد زیر هستند:

  • لند رگیولا (Regular)

  لندهای رگیولا از نوع معمولی هستند. در پیش‌فروشی که توسط وب‌سایت رسمی امبرسورد صورت گرفت، این زمین‌ها با قیمت 40 دلار واگذار شده‌اند. رگیولاها دارای ابعاد 1×1 هستند و امکانات محدودی را به گیمرها ارائه می‌کنند.

  • لند ستلمنت (Settlement)

  این لندها با قیمت 400 دلار در پیش‌فروش واگذار شده‌اند. بنابراین مشخص است که امکانات و منابع بیشتری را در اختیار گیمرها قرار می‌دهند؛ اما ابعاد آن‌ها با ابعاد رگیولاها برابر است.

  • لند تاون (Town)

  با توجه به قیمت هشت هزار دلاری واگذاری تاون‌ها در پیش‌فروش بازی، می‌توان گفت که این لندها از نوع بهتری هستند و امکانات گسترده‌ای را در اختیار گیمر قرار می‌دهند. تاون‌ها از چهار بخش تکی و 2×2 تشکیل شده‌اند. خرید این لندها قوانین خاصی دارد (درصدی از معاملات تکی آن باید به صاحب اصلی لند برگردد).

  • لند سیتی (City)

  سیتی‌ها، لندهایی ویژه و ارزشمند با ابعاد 4×4 هستند و با قیمت 80 هزار دلار در پیش‌فروش واگذار شده‌اند. هر تراکنشی که در محیط این بازی انجام شود، مالکان درصدی از آن سود خواهند برد.

  اقوام و قلمروهای بازی Ember Sword

  گفتار پایانی!

  معرفی بازی Ember Sword برای گیمرها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه آن‌ها مایل‌اند با فعالیت در محیط این بازی به کسب توکن‌های یگانه بپردازند. اگر شما نیز دربارۀ این بازی کنجکاو هستید، می‌توانید صفحه توئيتر این بازی را چک کنید. چراکه ممکن است پیش‌فروش‌های دیگری هم قبل از عرضۀ بازی صورت بگیرد. نظر شما در مورد امبر سورد چیست؟!

  پرسش‌های متداول!

  • بازی Ember Sword چیست؟

  بازی امبر سورد (Ember Sword) یک بازی ویدئویی جنگ‌محور است که در آن خلق هر مفهوم جدید در این بازی برای بازیکنان با درآمد همراه می‌شود.

  • زمین‌ها و لندهای بازی Ember Sword شامل چه مواردی می‌شود؟

  لند رگیولا (Regular)، لند ستلمنت (Settlement)، لند تاون (Town) و… زمین‌های بازی Ember Sword هستند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها 12 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. مهدی خیری
   مهدی خیری | 12 خرداد 1401

   چطوری دانلودش کنم

  2. اسی
   اسی | 25 دی 1400

   تحلیلگر آن چین را چگونه میتوانم دانلود کنم

  3. اسی
   اسی | 25 دی 1400

   سلام رمز ارزهای متاورسی چرا در بیت پین کم هستند لطفا رمز ارزهای متاورسی را زیاد کنید

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 25 دی 1400

    سلام دوست عزیز
    در تلاش هستیم تا ارزهای دیجیتال متاورسی رو بیشتر کنیم.

  4. ⍣ رامین ⍣
   ⍣ رامین ⍣ | 17 دی 1400

   سلام. این بازی هنوز ساخته نشده است و از پشتیبانی این بازی سوال پرسیدم گفت 1/2 ماه دیگه ساخته می‌شود
   احساس می‌کنم بازی خوبی باشد ⁦ಠ‿ಠ⁩

  5. رضا
   رضا | 17 دی 1400

   سلام،راجب متاورس و نحوه خرید و معامله آن هم اگر امکان داره مطلب ارائه دهید.

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 18 دی 1400

    سلام
    در مورد متاورس یه ویدیوی کامل می سازیم و خرید و فروش رو کامل توضیح میدیم.

  6. اتابك
   اتابك | 17 دی 1400

   سلام بازى امبر سورد رو از كجا تهيه كنيم راهنمايي ميكنيد

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 18 دی 1400

    فعلا رونمایی نشده.

  7. اتابك
   اتابك | 17 دی 1400

   سلام بازى امبر ورد از كجا ميتونيم تهيه كنيم لطفا راهنمايي ميكنيد ممنونم

  8. رضا
   رضا | 13 دی 1400

   سلام .لطفا درباره بازی crazy defense توضیح بدین

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 14 دی 1400

    سلام
    در مورد این بازی به زودی محتوا تولید می کنیم.