ایلان ماسک: سیستم پرداخت X ، نیاز به حساب بانکی را تا پایان سال 2024 از بین می‌برد

تاریخ انتشار: 7 آبان 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 4 آذر 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
ایلان ماسک: سیستم پرداخت X ، نیاز به حساب بانکی را تا پایان سال 2024 از بین می‌برد

طبق گزارش The Verge در 26 اکتبر، ایلان ماسک، مالک پلتفرم ایکس (توییتر)، جزئیات جدیدی از سرویس پرداخت خود را، طی یک جلسه با کارکنان فاش کرد. ماسک عقیده دارد که این ویژگی جدید تقریباً تمام حوزه‌های مالی را پوشش می‌دهد.

او اظهار داشت:

وقتی می‌گویم پرداخت‌ها، در واقع تمام زندگی مالی یک فرد است. هر چیزی که شامل پول باشد، در پلتفرم ما قرار خواهد گرفت؛ بنابراین، این فقط مانند ارسال 20 دلار برای یک دوست نیست. من در مورد این صحبت می‌کنم که شما نیازی به حساب بانکی ندارید.

اگرچه ماسک عنوان کرد که X تقریباً تمام حوزه‌های مالی را پوشش می‌دهد، اما اظهار نکرد که این ویژگی‌های جدید، ارزهای دیجیتال را نیز شامل می‌شود یا خیر. با این حال، این برنامه پیش از این، دارای گزینه‌های پرداخت کریپتویی بوده است، مانند انعام (تیپ) بیت کوین و اتریوم و پشتیبانی از تصویر پروفایل ان‌اف‌‎تی.

ماسک گفت که این شرکت منتظر تأییدیه سرویس پرداخت خود است و این روند باید در ماه‌های آینده کامل شود. ایکس مجوز خدمات پولی را در تابستان امسال در ایالت‌های مختلف ایالات متحده دریافت کرده است.

ماسک جاه‌طلبی‌های بیشتری برای ایکس دارد

ماسک در جای دیگری در این جلسه خاطرنشان کرد که شرکت او به سرعت در حال تبدیل شدن به اپلیکیشنی برای هر نیازی است. او گفت که قصد دارد ایکس از اپلیکیشن وی چت چین پیشی بگیرد. این برنامه به طور مشابه شامل پرداخت و سایر ویژگی‌ها در کنار شبکه رسانه اجتماعی خود است، اما معادل آن در خارج از چین وجود ندارد.

ماسک می‌خواهد ویژگی‌های اجتماعی ایکس را نیز گسترش دهد تا شامل استخدام و دوست‌یابی شود و ویژگی‌های ویدیویی ایکس را با ادغام برنامه با تلویزیون‌ها گسترش دهد.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر