تقویم اقتصادی هفته سوم اکتبر: سخنرانی رئیس فدرال رزرو، داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده و تنش‌های ژئوپلیتیک

توسط مبین حسینی
|
24 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
تقویم اقتصادی هفته سوم اکتبر: سخنرانی رئیس فدرال رزرو، داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده و تنش‌های ژئوپلیتیک

این هفته می‌توان منتظر روزهای شلوغی در تقویم کلان اقتصادی بود که برجسته‌ترین آن‌ها، سخنرانی رئیس فدرال رزرو است. علاوه بر این، تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی نیز می‌تواند بر نوسانات بازار بیفزاید.

در 16 اکتبر، نشریه اقتصاد کلان The Kobeissi Letter رویدادهای مهم اقتصادی این هفته برای ایالات متحده را فهرست کرد و هشدار داد که تنش‌های ژئوپلیتیکی بر این احساسات افزوده است – که برپایداری روند نزولی منجر می‌شود.

سه‌شنبه شاهد انتشار داده‌های خرده‌فروشی در ایالات متحده خواهیم بود، که تغییر در ارزش کل فروش در سطح خرده‌فروشی را اندازه‌گیری می‌کند. این شاخص اصلی‌ترین شاخص هزینه‌های مصرف‌کننده است که اکثریت فعالیت‌های اقتصادی را به خود اختصاص می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود که این شاخص اندکی کاهش یابد که سیگنالی نزولی برای کل اقتصاد است.

برخی از داده‌های مسکن و ساختمان در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد، اما هیچ‌کدام از اینها تاثیر زیادی بر بازارها ندارد.

در روز پنجشنبه ۱۹ اکتبر، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو سخنرانی خواهد کرد. سخنرانی در باشگاه اقتصادی نیویورک، درست قبل از شروع دوره تعطیلی بانک مرکزی قبل از تصمیم بعدی برای نرخ بهره انجام می‌شود.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  شاخص‌های اقتصادی پیشرو ایالات متحده نیز روز پنجشنبه به همراه داده‌های بیکاری منتشر می‌شوند، اگرچه انتظار نمی‌رود این شاخص‌ها تغییر کنند. انتظار نمی‌رود هیچ یک از رویدادهای این هفته، بازارهای ارزهای دیجیتال، که در آخر هفته باثبات بوده‌اند را تغییر دهد.

  با این حال، به گفته ری دالیو، سرمایه‌گذار میلیاردر، شبح جنگ که به مناطق دیگر سرایت می‌کند، یک تهدید واقعی است.

  ری دالیو گفته است که درگیری اسرائیل و حماس می‌تواند جرقه نبردهای خونین دیگری را بزند و حال باید دید که آیا جنگ جهانی با حضور ایالات متحده و چین آغاز می‌شود یا خیر. دالیو اواخر هفته گذشته گفت:

  به نظر من، این جنگ خطر بالایی دارد که منجر به چندین درگیری دیگر از انواع مختلف در تعدادی از نقاط دنیا شود و احتمالاً اثرات مضری خواهد داشت که فراتر از اسرائیل و غزه خواهد بود.

  وی افزود که شانس یک جنگ جهانی بزرگ که شامل قدرت‌های بزرگ می‌شود، از 35 درصد به حدود 50 درصد در دو سال گذشته رسیده است.

  چشم‌انداز بازار کریپتو

  یک درگیری بزرگ جهانی خبر بدی برای همه بازارها است، اما ما هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم.

  دارایی‌های دیجیتالی همچنان روندی سرد و رنج را دنبال می‌کنند و حتی می‌توان گفت زمستان ارزهای دیجیتال ادامه دارد. عده‌ای عقیده دارند این وضعیت احتمالاً حداقل تا پایان سال جاری تغییری نمی‌کند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. حامد کازرونی
   حامد کازرونی | 25 مهر 1402

   جالب بود