دونالد ترامپ: من رئیس‌جمهور ارزهای دیجیتال هستم

تاریخ: 19 خرداد 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
دونالد ترامپ: من رئیس‌جمهور ارزهای دیجیتال هستم

بر اساس گزارش اخیر رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، بر حمایت خود از ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از کمپین ریاست‌جمهوری 2024 تاکید کرد و اکنون هدف خود را برای تبدیل شدن به «رئیس‌جمهور ارزهای دیجیتال» اعلام کرده است.

ترامپ در 7 ژوئن در یک رویداد جمع آوری کمک مالی در سانفرانسیسکو که توسط شریک کرافت ونچرز، دیوید ساکس و میلیاردر فناوری Chamath Palihapitiya میزبانی شد، اعلام کرد که «او رئیس‌جمهور ارزهای دیجیتال خواهد شد.» گزارش شده است که این رویداد به ترامپ کمک کرد تا 12 میلیون دلار برای حمایت از تلاش‌های تبلیغاتی خود منتهی به انتخابات ایالات متحده در 5 نوامبر جمع‌آوری کند.

ترامپ همچنین حمایت از ارزهای دیجیتال و برنامه‌های خود برای پیشبرد این صنعت را تکرار و در عین حال به‌قصد حزب دموکرات برای اتخاذ رویکرد مخالف با مقررات سخت‌گیرانه اشاره کرد.

این ادعا به دنبال تصمیم بحث‌برانگیز بایدن در مورد ارزهای دیجیتال است

تنها یک هفته پس از آن که جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده اقدام به وتوی قطعنامه‌ای کرد که بولتن حسابداری کارکنان کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شماره 121 را رد می‌کرد، واکنش‌های منفی از سوی صنعت کریپتو دریافت کرد.

این تصمیم اظهارات عمومی اخیر توسط ترامپ مبنی بر حمایت خود از صنعت ارزهای دیجیتال را به دنبال داشت. در 26 می، کوین تلگراف گزارش داد که ترامپ بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده نباید به چیزی جز کسب جایگاه برتر در صنعت کریپتو بسنده کند. ترامپ در پستی در 25 ماه می اعلام کرد: کشور ما باید در این زمینه پیشتاز باشد، جایگاه دومی وجود ندارد.

او افزود:

من نسبت به شرکت‌های ارزهای دیجیتال و همه چیزهای مرتبط با این صنعت جدید و روبه‌رشد بسیار مثبت و باز هستم.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر