اعلام نرخ جدید تورم آمریکا؛ این موضوع چه تاثیری روی قیمت بیت کوین دارد؟

تاریخ: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
افزایش قیمت بیت کوین

در 31 می (11خرداد) نرخ مخارج مصرف شخصی خالص ماهانه که برای بانک مرکزی آمریکا بسیار مهم و نشانگر تقاضای کوتاه مدت است، از نرخ 0.3 درصد به 0.2 درصد کاهش یافت. از طرفی، احتمال کاهش نرخ بهره توسط معامله گران افزایش یافته که همین موضوع موجب افزایش قیمت بیت کوین تا 69000 دلار شد.

کاهش نرخ تورم آمریکا و افزایش قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین

نرخ مخارج مصرف شخصی خالص سالانه

نرخ Core Pce سالانه نشانگر تقاضای بلندمدت است. این شاخص معیاری از قیمت‌های پرداخت شده برای خریدهای داخلی کالاها و خدمات به‌استثنای مواد غذایی و انرژی ارائه می‌دهد که در نرخ 2.8 ثابت ماند.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  نرخ مخارج مصرف شخصی ماهانه و سالانه

  نرخ pce سالانه و ماهانه معیاری از قیمت‌های پرداخت شده برای خریدهای داخلی کالاها و خدمات ارائه می‌دهد که pce سالانه در نرخ 2.7 درصد و نرخ pce ماهانه در نرخ 0.3 ثابت ماند.

  توضیح کوتاه درباره کاهش قیمت بیت کوین پس از صعود

  افزایش رکود بر سر اقتصاد آمریکا رخنه کرده است. به دلیل افزایش رکود و به دنبال کاهش نرخ تولید ناخالص داخلی آمریکا ترس از افزایش رکود در اقتصاد آمریکا در بین معامله‌گران افزایش‌یافته و باعث شده پس از اندکی افزایش قیمت بیت‌کوین، قیمت آن کاهش یابد.

  کاهش قیمت بیت کوین

  کاهش قیمت بیت کوین

  سخن پایانی

  اندکی کاهش در نرخ مخارج مصرف شخصی خالص ماهانه و ثابت ماندن دیگر نرخ‌های آن نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا در اوضاع نسبتاً خوبی به سر می‌برد. افزایش احتمال کاهش نرخ بهره و همچنان وقوع سافت لندینگ (کاهش تورم و وجود رونق) به‌خودی‌خود می‌تواند امید به صعود قیمت بیت کوین در بین معامله‌گران را زنده نگه دارد و منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود.

  محمدجواد جعفری

  محمدجواد جعفری

  چند سال پیش، پس از تب‌وتاب بازار بورس ایران با فارکس آشنا شدم و همین موضوع باعث شد که به سراغ یادگیری تحلیل تکنیکال و اقتصاد کلان برم. بعد از مدتی علاقم به اقتصاد بیشتر شد و به صورت حرفه‌ای‌تر تو این حوزه کار کردم. طولی نکشید که با ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، شروع به یادگیری تحلیل فاندامنتال کردم و الان بیشتر زمانم رو روی بررسی پروژه‌های بلاک‌چین و تحلیل اقتصاد کشورها می‌ذارم.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  افزایش سختی شبکه بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار تا آخر سال اشاره می‌کند

  تیموتی پیترسون، کارشناس بازار و حامی بیت کوین، به اهمیت نرخ ...

  بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

  داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر