نقض داده‌ها و کد در بایننس؛ صرافی تکذیب می‌کند

تاریخ: 17 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
نقض داده‌ها و کد در بایننس؛ صرافی تکذیب می‌کند

بایننس اتهامات مربوط به نقض اخیر داده‌ها را رد کرده و گفته است که حساب‌های کاربری امن هستند. پیش از این، یک هکر ادعا کرده بود که به یک حساب درخواست اجرای قانون به نام «KodexGlobal» دسترسی پیدا کرده است که ظاهراً احضاریه اطلاعات کاربر از شرکت‌های مختلف از جمله کوین بیس، بایننس و چین لینک را امکان‌پذیر می‌کند.

در به‌روزرسانی اخیر وبلاگ در 4 فوریه، هادسون راک، ارائه‌دهنده راهکارهای جرایم سایبری، گزارش داد که یک هکر دسترسی به حساب سیستم درخواست اجرای قانون در BreachForums را با قیمت 5,000 دلار یا 300 دلار برای هر درخواست داده اضطراری (EDR) ارائه می‌دهد.

اعتقاد بر این است که این هکر با سوءاستفاده از اعتبارنامه‌های به دست آمده از Infostealer Infections، که اغلب از رایانه‌های در معرض خطر متعلق به افسران مجری قانون سرچشمه می‌گیرد، وارد سیستم‌های اجرای قانون شده است.

در پی این رویدادها، کاربری به نام «otteroooo» ادعا کرد که داده‌های احراز هویت کاربران بایننس برای فروش در یک بازار وب تاریک ارائه شده است که ظاهراً به نشت GitHub مرتبط است.

سخنگوی بایننس، با تشخیص احتمال به خطر افتادن حساب‌های مجری قانون، اطمینان داد که این پلتفرم از یک فرایند مستندسازی جامع استفاده می‌کند و نظارت مستمر را برای هر گونه نشانه‌ای از حساب‌های در معرض خطر حفظ می‌کند.

نشت داده‌ها در بایننس

در دسامبر 2023، هادسون راک گزارش داد که یک هکر تلاش می‌کند دسترسی به پورتال مجری قانون بایننس را از طریق KodexGlobal بفروشد. این شرکت یک اسکرین شات را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد سه رایانه در طول کمپین‌های بدافزار جهانی در سال 2023 آلوده شده‌اند که منجر به به خطر افتادن اعتبارنامه‌ها می‌شود.

نشت داده‌ها در بایننس

لاگین‌های نشان‌داده‌شده در تصویر، که دسترسی به پنل ورود بایننس را فراهم می‌کنند، به افسران مجری قانون در تایوان، اوگاندا و فیلیپین مرتبط بودند. در حالی که KodexGlobal آن را به عنوان یک «کلاهبرداری» رد کرد، بایننس از چنین دسترسی‌هایی آگاه بود، اگرچه در آن زمان هیچ‌گونه نقض سیستم، به خطر انداختن داده‌های کاربر یا سرقت رمزارز را تأیید نکرد.

در همین حال، سال گذشته در ماه نوامبر، یک هکر موفق شد 27 میلیون دلار تتر (USDT) را از کیف پول مرتبط با توسعه دهنده بایننس سرقت کند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر