افزایش نگرانی‌ها از احتمال رکود تورمی در ایالات متحده و کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم

تاریخ: 10 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
افزایش نگرانی‌ها از احتمال رکود تورمی در ایالات متحده و کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس گزارش وزارت بازرگانی، اقتصاد ایالات متحده در سه‌ماهه اول سال 2024 ضعف قابل‌توجهی نسبت به پیش بینی‌ها را تجربه کرد. داده‌ها نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی (GDP) سالانه 1٫6 درصد بود، که ضعیف‌ترین نرخ رشد از سه‌ماهه دوم سال 2022 و کمتر از نرخ 2٫2 درصدی پیش بینی شده توسط اقتصاددانان در نظرسنجی FactSet است.

کاهش رشد اقتصادی را می‌توان به عوامل متعددی از جمله افزایش شدید واردات، افت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌های دولت نسبت داد. مخارج مصرف‌کننده که بخش قابل‌توجهی از تولید اقتصادی را تشکیل می‌دهد، در اوایل سال جاری نیز کاهش یافت، اما همچنان به رشد در سه‌ماهه اول ادامه داد.

مخارج مصرف‌کننده که بخش قابل‌توجهی از تولید اقتصادی را تشکیل می‌دهد، در اوایل سال جاری نیز کاهش یافت، اما همچنان به رشد در سه‌ماهه اول ادامه داد.

کاهش تولید ناخالص داخلی ضعیف‌تر از حد انتظار، نگرانی‌هایی را در مورد احتمال رکود تورمی، ترکیبی از تورم بالا و رشد اقتصادی پایین ایجاد کرده است. این سناریو منجر به کاهش قیمت دارایی‌های ریسکی شده است، به‌طوری‌که شاخص DOW 500 واحد در شروع بازار سقوط کرد، اس‌اندپی 500 نیز 1٫3 درصد افت داشت و نزدک کامپوزیت 2 درصد کاهش یافت.

علی‌رغم رکود اقتصادی، به نظر می‌رسد فدرال رزرو عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارد. تورم در سال گذشته به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته، اما سرعت کاهش آن در ماه‌های اخیر متوقف شده است. بانک مرکزی احتمالاً زمانی که متقاعد شود تورم تحت کنترل است و در مسیر رسیدن به هدف 2 درصدی خود قرار دارد، کاهش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد. بااین‌حال، اگر اقتصاد به طور ناگهانی دچار تزلزل شود، بانک مرکزی می‌تواند نرخ‌ها را زودتر از حد انتظار کاهش دهد.

آخرین خوانش تولید ناخالص داخلی به این روایت که ممکن است اقتصاد ایالات متحده در حال گرم‌شدن بیش از حد است، آسیب وارد کند، که می‌تواند جدول زمانی فدرال رزرو برای شروع چرخه کاهش نرخ بهره را تغییر دهد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم ۴ ساعته

کوئینسی کراسبی، استراتژیست ارشد جهانی در LPL Financial، عقیده دارد که اولین خوانش ملایم‌تر از تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول، می‌تواند جولای را برای شروع کاهش نرخ‌ها به بازی بازگرداند. بازار کریپتو که به تحولات کلان اقتصادی حساس است، تحت‌تأثیر ترس‌های جدید از رکود تورمی ایالات متحده قرار گرفته است. بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو از نظر ارزش بازار، در زمان انتشار نزدیک به 62400 دلار معامله شد که کاهشی 2٫5 درصدی در 24 ساعت گذشته را ثبت کرده است.

 

 

شبنم توایی

شبنم توایی

علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر ۲ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر