صرافی آنلاین ارز دیجیتال چیست؟ آشنایی با انواع اکسچینج

همه چیز درباره اکسچنج های رمزارز؛
توسط کارن آهنگری
|
17 مهر 1400
|
زمان مطالعه:  6 دقیقه
صرافی آنلاین ارز دیجیتال چیست؟ آشنایی با انواع اکسچینج

این روزها که بازار خرید و فروش ارز دیجیتال حسابی داغ است و بسیاری برای چند برابر کردن سرمایه خود به سمت خرید بیت کوین، اتریوم یا هر ارز دیجیتال دیگری روی آورده‌اند، وجود بستری امن برای تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر و یا پول ملی، ضروری است. شما نمی‌توانید برای خرید رمزارزها به بانک بروید و یا از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای ورود به بازار ارز دیجیتال اقدام کنید.

هنگامی که تصمیم گرفتید وارد دنیای جذاب رمزارزها شوید، برای خرید باید به ثبت نام سایت ارز دیجیتال بپردازید. در واقع باید یک حساب کاربری در یک پلتفرم معاملاتی ایجاد کنید تا بتوانید با ریال ایران به خرید بیت کوین، تتر، اتریوم و سایر رمزارزها بپردازید و هرگاه که تمایل داشته باشید، دارایی دیجیتال خود را بفروشید و تبدیل کنید.
تمام این امکانات در بستر صرافی آنلاین، اتفاق می‌افتد. اگر قصد ورود به بازار رمزارزها دارید و هنوز نمی‌دانید چطور باید برای خرید و فروش ارز دیجیتال اقدام کنید و کار کردن با صرافی آنلاین را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

صرافی آنلاین چیست؟

صرافی آنلاین ارز دیجیتال، یا اکسچینج (Exchange) بستری است که می‌توانید در محیط آن برای خرید ارزهای رمز نگاری شده مورد نظر و فروش آن‌ها اقدام کنید. شما می‌توانید از طریق صرافی، یک ارز را با ارز دیگر مبادله نمایید. به‌عنوان مثال قادر خواهید بود تا بیت کوین را با لایت کوین تبدیل کنید و یا می‌توانید رمزارزهایی که خریداری کرده‌اید را بفروشید، به دلار آمریکا یا حتی ریال خودمان تبدیل کنید و در حساب ‌کاربری خود نگه دارید تا بعدا مجدد با آن، ارز دیجیتال بخرید و یا اینکه به حساب بانکی‌تان وارد نمایید تا قابل برداشت باشد.

همان‌طور که اشاره شد صرافی ارز دیجیتال، آنلاین بوده و نیاز به حضور فیزیکی شما برای ثبت نام و احراز هویت نیست. تمامی این مراحل از طریق اینترنتی و با یک گوشی هوشمند یا رایانه قابل اجراست. وقتی قرار است به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازیم، ارزی که نه قابل دیدن است و نه قابل لمس، طبیعی است که صرافی‌های مربوط به آن نیز صرفا در بستر اینترنت فعال باشند و نیازی به حضور فیزیکی نباشد.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  خرید و فروش ارز دیجیتال در بستر صرافی آنلاین

  صرافی ارز دیجیتال، انواع مختلفی دارد.

  صرافی آنلاین ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

  اگر برای خرید و فروش بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری به صرافی آنلاین و ثبت نام سایت ارز دیجیتال بپردازید، غالبا با یکی از این دو نوع رویکرد مواجه می‌شوید. یا صرافی به طور مستقیم با شما معامله می‌کند، به این مفهوم که ارزهای دیجیتال را از خود صرافی می‌خرید و به خودش هم می‌فروشید که اغلب صرافی ارز دیجیتال در کشور ما از این نوع هستند. یا صرافی صرفا واسطه‌ای است بین کاربران و از معاملات آن‌ها درصدی کارمزد دریافت می‌کند. اما پیش از هرچیز باید بدانید که کدام صرافی را به عنوان مرجع برای خرید و فروش ارز دیجیتال، انتخاب کنید. در ادامه به این موضوع پرداخته‌ایم.

  صرافی آنلاین یا مستقیما با کاربر معامله می‌کند و یا واسطه معاملات کاربران می‌شود

  صرافی آنلاین یا مستقیما با کاربر معامله می‌کند و یا واسطه معاملات کاربران می‌شود

  نحوه انتخاب صرافی ارز دیجیتال

  انتخاب یک صرافی برای ارزهای دیجیتال، ممکن است یک پروسه دلهره‌آور برای شما باشد. به‌هرحال شرایط اقتصادی کشور ما به نوعی است که درآمدها حاصل ساعت‌های متوالی کار طاقت‌فرساست. از طرفی هزینه‌های زندگی آن‌قدر بالاست که با حقوق‌های کم و ساعت زیاد، هم‌خوانی ندارد؛ ازاین‌رو اندوختن سرمایه بسیار دشوار است و ریسک روی آن، دلهره‌آور. در نتیجه کسانی که به سودای کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال، وارد این عرصه می‌شوند، طبیعی است که نتوانند به هر صرافی آنلاین، اعتماد کنند.

  خب! چاره کار چیست؟ چگونه می‌توان یک اکسچینج مورد اعتماد برای رمزارزها پیدا کرد؟ ما نکاتی را برای شما آماده کرده‌ایم که با ور نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید:

  • تاریخچه صرافی را بررسی کنید

  یکی از مهم‌ترین موارد در انتخاب صرافی آنلاین ارز دیجیتال، بررسی سابقه آن است. آیا در گذشته مورد حملات مخرب قرار گرفته است؟ آیا ‌کاربران از آن رضایت دارند؟ آیا خرید و فروش ارز دیجیتال در آن به سرعت و سهولت اتفاق می‌افتد؟ این‌ها سوالاتی است که باید پاسخ‌های روشنی برای آن‌ها پیدا کنید. واضح است که نباید صرافی را انتخاب کنید که سابقه محدود کردن کاربران برای برداشت وجه را در کارنامه دارد یا قبلت مورد حملات کلاهبرداری قرار گرفته است.

  • موقعیت جغرافیایی صرافی و محدودیت‌های کشورمان را در نظر بگیرید

  اگر یک صرافی بین المللی را برای خرید و فروش بیت کوین، تتر، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال انتخاب کنید، ممکن است با توجه به محدودیت‌های کشورمان برای استفاده از برخی پلتفرم‌های خارجی، دچار مشکل شوید. از آن‌جایی هم که ارز دیجیتال تابع قوانین هیچ کشوری نیست، دستتان برای پیگیری موضوع بسته خواهد بود. بنابراین ترجیح این است که معاملات خود را از طریق صرافی آنلاین معتبری که در داخل مرزهای جغرافیایی خودمان واقع شده است، انجام دهید.

  در انتخاب صرافی آنلاین به سابقه آن دقت کنید

  در انتخاب صرافی آنلاین به سابقه آن دقت کنید

  • حجم و نقدینگی صرافی آنلاین را در نظر بگیرید

  همیشه به یاد داشته باشید که قدرت و خدمات یک صرافی آنلاین بزرگ، بی‌نظیر است؛ زیرا بسترسازی مناسب برای دسترسی سریع کاربران ثبت سفارش خرید و انجام عملیات فروش در آن به درستی انجام گرفته است. آن صرافی آنلاین ارز دیجیتال که در روز چندین میلیون ریال حجم داشته باشد، قطعا ساز و کارهای لازم امنیتی و حمایتی را نیز داراست.

  • بررسی کنید که صرافی، ارزهای مورد نظر شما را معامله می‌کند یا خیر؟

  اگر در زمره کسانی باشید که به تازگی قصد ورود به بازار رمزارزها را دارند، شاید ندانید که همه صرافی‌ها از همه ارزهای دیجیتال، پشتیبانی نمی‌کنند. بنابراین وب‌سایت صرافی ارز دیجیتال را با دقت بررسی کنید و رمزارزهای قابل معامله را شناسایی نمایید.

  • امنیت صرافی آنلاین را در نظر بگیرید

  وقتی حجم معاملات در یک صرافی زیاد باشد، طبیعتا سوژه مناسبی برای هک از سوی سودجویان خواهد بود. اگر هنگام ثبت نام سایت ارز دیجیتال، به سهولت توانستید وارد آن شوید، به امنیت صرافی شک کنید. بهتر است صرافی آنلاینی را انتخاب کنید که تایید دو مرحله‌ای برای ورود کاربران در نظر می‌گیرد و از ارسال ایمیل و پیامک به طور همزمان برای احراز هویت استفاده می‌کند.

  • قوانین صرافی درباره هزینه معاملات را بررسی کنید

  همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد، صرافی آنلاین یا مستقیما با شما معامله می‌کند یا بستری برای معاملات کاربران با دریافت کارمزد فراهم می‌نماید. حتما قوانین صرافی درباره نرخ سود از معاملات را بررسی کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

  • صرافی آنلاین معتبر باید رابط کاربری مطلوب داشته باشد

  اینترنت در کشور ما با اختلالات مداوم همراه است و کندی نت نباید بهانه‌‌ای برای پشتیبانان صرافی آنلاین ارز دیجیتال باشد مبنی بر ایجاد مشکلات برای ثبت سفارشات خرید و فروش. بنابراین پیش از ثبت نام، رابط کاربری وب‌سایت صرافی را بررسی کنید و سهولت استفاده از آن را امتحان کنید. برخی صرافی‌ها برای رفاه حال مشتریان خود، اقدام به تولید و عرضه اپلیکیشن برای خرید و فروش ارز دیجیتال می‌کنند که استفاده از آن بسیار ساده و کاربردی است.

  در انتخاب صرافی آنلاین رابط کاربری مهم است

  در انتخاب صرافی آنلاین رابط کاربری مهم است

  بهترین صرافی آنلاین ایرانی کدام است؟

  با ورود بخش قابل توجهی از مردم کشور ما به بازار ارزهای دیجیتال، صرافی‌های بسیاری شروع به کار کردند که قطعا همه آن‌ها از اعتبار لازم برای فعالیت برخوردار نیستند! اما همان‌طور که گفته شد، ارزهای دیجیتال تابع قوانین هیچ کشوری نیستند و طبیعی است که بسیاری تلاش کنند از این بی‌قانونی نهایت استفاده را برای سودهای سیاه ببرند. به‌هرحال با توجه به موارد ذکر شده برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی معتبر، پیشنهاد ما برای شما بیت پین است.

  با ثبت نام سایت ارز دیجیتال بیت پین، شما قادر خواهید بود تا ضمن اینکه به طور لحظه‌ای قیمت‌ها را مشاهده می‌کنید از بالاترین درجه امنیت برای خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال بهره‌مند شوید. هم‌چنین با بیت پین می‌توانید تجربه‌ای دلچسب از مدیریت ریسک و پشتیبانی از جفت ارزها را به دست آورید. بیت پین با ارائه اپلیکیشن‌هایی برای اندروید و آیفون، کار کاربران را برای استفاده از صرافی آنلاین خود راحت کرده است و شرایطی را به‌وجود آورده که در چشم برهم زدنی، بتوانید اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال کنید.

  بیت پین با توجه به حجم معاملات و نقدینگی، کارمزدی که برای هر داد و ستد در نظر گرفته است، طراحی فنی قوی و خط مشی‌های استاندارد و ایجاد رابط کاربری مطلوب، توانسته است به محبوب‌ترین صرافی آنلاین کشورمان تبدیل شود. با مراجعه به این سایت می‌توانید اقدام به ثبت نام، دریافت اپلیکیشن متناسب با سیستم عامل گوشی هوشمند خود و احراز هویت نمایید و فصل جدیدی از زندگی مالی خود را آغاز کنید.

  بیت پین، معتبرترین صرافی آنلاین با بیت پین حتی توی خواب پول دربیاورید!

  بیت پین، معتبرترین صرافی آنلاین با بیت پین حتی توی خواب پول دربیاورید!

  ثبت نام در سایت ارز دیجیتال بیت پین

  کلام آخر!

  اگرچه حضور در بازار مالی که تابع قوانین هیچ کشوری نیست و هنوز در هیچ کجای دنیا به رسمیت شناخته نشده است، ریسک محسوب می‌شود، اما با درک شرایط و مدیریت درست می‌توان از بستر به‌وجود آمده برای کسب سود و انباشت سرمایه استفاده کرد. در این میان ورود به بازار ارزهای دیجیتال بدون ثبت نام در یک صرافی آنلاین معتبر امکان‌پذیر نیست و هوشمندانه است که با در نظر گرفتن نکاتی ضروری، بهترین و معتبرترین صرافی ارز دیجیتال را برای معامله انتخاب کنید.

  بیت پین به عنوان یکی از محبوب‌ترین و معتبرترین اکسچینج‌های فعال در کشور، می‌تواند پاسخگوی نیاز کاربران باشد تا در محیطی امن و بی‌دغدغه بتوانند اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال نمایند. با بیت پین می‌توانید رمزارزها را راحت بخرید و آسان بفروشید و حتی در خواب هم پول در بیاورید!

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر