آشنایی با پلتفرم کریپتو دات کام (Crypto.com)

همه‌چیز درباره کریپتو دات کام، یکی از صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 14 بهمن 1401
زمان مطالعه:  8 دقیقه
آشنایی با پلتفرم کریپتو.کام (Crypto.com)
برخی از افراد خود با تکیه بر دانش کریپتو اقدام به ایجاد شبکه‌های بلاکچینی مستقل و ارائه یک ارز دیجیتال می‌پردازند. اما گاهی در پشت یک ارز دیجیتال خاص، یک شرکت بزرگ قرار دارد. ارز دیجیتال «کریپتو دات کام کوین» یکی از همین ارزهای دیجیتال است که توسط شرکتی تحت عنوان کریپتو دات کام ارائه شده‌. این شرکت با هدف تسهیل استفاده از ارزهای دیجیتال به میدان آمده و خدمات بسیاری را در حوزه کریپتو ارائه کرده است. در ادامه به بررسی بیشتر ماهیت این شرکت و خدمات آن خواهیم پرداخت که به احتمال زیاد برای شما نیز جذاب خواهد بود.

سایت کریپتو دات کام چیست؟

کریپتو دات کام «Crypto.com»یکی از بزرگترین اکوسیستم‌ها در فضای ارزهای دیجیتال است. کریپتو دات کام یک راه‌حل همه‌کاره برای ارزهای دیجیتال است که با ارائه چندین سرویس مختلف، تمام نیازهای مشتریان خود را پوشش می‌دهد. در وصف بیشتر پلتفرم کرپیتو دات کام می‌توان گفت:
 1. این پلتفرم با بیش از 50 میلیون کاربر و بیش از 250 ارز دیجیتال، سریع‌ترین رشد را در جهان دارد.
 2. کریپتو دات کام شبکه بلاکچین خود را تحت عنوان کرونوس «Cronos» ارائه کرده است.
 3. ارز دیجیتال بومی کریپتو دات کام کوین «Crypto.com Coin» تحت نشانه «CRO» در بازار کریپتو عرضه شده است.

با توجه به توصیفات فوق می‌توان متوجه شد که ارز دیجیتال کریپتو دات کام کوین و پروژه‌های دیگر شبکه بلاکچین کریپتو دات کام چین «Crypto.com Chain» همگی به‌وسیله‌ی شرکت کریپتو دات کام «Crypto.com» که یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال است، ارائه شده است!

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  تاریخچه و بنیان‌گذاران سایت کریپتو دات کام

  شرکت کرپیتو دات کام با نام اولیه «Monaco Technologies GmbH» در ماه ژوئن سال 2016 در هنگ کنگ توسط چهار مؤسس زیر تأسیس شد:

  تاریخچه و بنیان‌گذاران سایت کریپتو دات کام

  • کریس مارس‌زالک «Kris Marszalek»

  کریس مارک‌زالک یا کریس مارشالک یک کارآفرین موفق هنگ کنگی است که سابقه فعالیت در زمینه توسعه نرم‌افزار و تجارت الکترونیک را در برنامه کار خود دارد. وی قبل از کریپتو دات کام، مدیرعامل «Ensogo» بوده است و سابقه هدایت چند استارت‌اپ موفق را نیز در کارنامه خود دارد.

  • رافائل ملو «Rafael Melo»

  رافائل ملو نیز به‌عنوان دیگر بنیان‌گذار کریپتو دات کام، سابقه بیش از 15 سال فعالیت‌ها مالی داشته و قبلاً به توسعه شرکت «Ensogo» نیز کمک کرده است.

  • گری اور «Gary Or»

  گری اورو دیگر بنیان‌گذار کرپیتو دات کام، خود مهندس نرم‌افزار از دانشگاه هنگ ‌کنگ بوده و بیش از 9 سال در این زمینه فعالیت داشته است. وی نیز قبل از این پروژه در توسعه شرکت «Ensogo» همکاری داشته و همچنین سابقه توسعه برنامه‌های نرم‌افزاری تحت نام «Foris» را نیز در کارنامه دارد.

  • بابی بائو «Bobby Bao»

  بابی بائو به‌عنوان آخرین بنیان‌گذار کریپتو دات کام، سابقه تحصیل در دانشگاه‌های ملبورن، مؤسسه بازرگانی استرن و کالج ویلیام و مری را داشته است. وی قبل از پیوستن به کرپیتو دات کام، در یک بانک چینی در بخش M&A فعالیت می‌کرد

  افراد نامبرده جزو اولین مؤسسین و افراد فعال پشت پروژه کریپتو دات کام هستند. اما از سال 2016 تا به امروز، افراد بیشتری به این پروژه اضافه شده‌اند تا بتوانند بخش‌های متنوع و گسترده آن را مدیریت کنند.

  عملکرد کریپتو دات کام

  عملکرد کریپتو دات کام

  عملکرد شبکه کریپتو دات کام به کاربران آن وابسته است. از این رو این شبکه جایگاه‌های مختلفی را برای کاربران در نظر گرفته است که در وصف این جایگاه‌ها می‌توان گفت:

  • خریداران (Customers) می‌توانند در این شبکه از ارزهای دیجیتال مختلف برای پرداخت‌ها استفاده کنند.
  • مشتریان خریدار ارزهای دیجیتال (Crypto Customer Acquirers) پرداخت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را مدیریت کرده و روند تراکنش‌ها در زنجیره آن را تسهیل می‌کنند. برای تبدیل شدن به چنین کسی باید مقدار مشخصی ارز دیجیتال «CRO» به‌عنوان وثیقه در شبکه توسط شما قرار داده شود.
  • تجار «Merchants» در شبکه کرپیتو دات کام نقش مهمی دارند؛ درواقع این افراد در این شبکه محصولات و خدماتی را ارائه می‌دهند که موفق به کسب ارزهای دیجیتال شوند.
  • تجار خریدار «Merchant Acquirers» همانند مشتریان خریدار ارزهای دیجیتال، معاملاتی که از جانب تجار راه‌اندازی می‌شود را مدیریت می‌کنند. این افراد نیز باید مقداری ارز دیجیتال «CRO» به‌عنوان وثیقه در کریپتو دات کام داشته باشند.

  کاربردهای ارز دیجیتال کریپتو دات کام «CRO»

  همان طور که گفته شد، عملکرد ارز دیجیتال «CRO» و شبکه کریپتو دات کام به کاربران این شبکه وابسته است. به‌صورت کلی در بیان کاربردهای این ارز دیجیتال در شبکه کرپیتو دات کام نیز می‌توان گفت:

  1. کاربران شبکه کریپتو دات کام از ارز دیجیتال «CRO» برای تأمین هزینه‌های تراکنش‌های خود در این شبکه استفاده می‌کنند.
  2. خریداران در شبکه کریپتو دات کام می‌توانند از ارزهای دیجیتال مختلف از جمله «CRO» برای پرداخت در این شبکه استفاده کنند.
  3. کسانی که توکن «CRO» دارند، می‌توانند توکن‌های خود را در بلاکچین «کریپتو دات کام چین» استیک کنند و در برابر آن از شبکه پاداش بگیرند (با این کار آن‌ها به‌عنوان یک اعتبارسنج عمل کرده و کارمزدی را در مقابل پردازش تراکنش‌های شبکه دریافت خواهند کرد).
  4. با پرداخت توکن «CRO» در برنامه‌های پرداخت «Pay Crypto.Com» کاربران می‌توانند از تخفیف 20% در این شبکه بهره بگیرند.

  موارد فوق جزو کاربردهای رایج توکن «CRO» در شبکه کریپتو دات کام است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ماهیت این ارز دیجیتال و کاربردهای جزئی‌تر آن می‌توانید وارد وبسایت رسمی کریپتو دات کام شوید.

  مزایای کرپیتو دات کام

  کریپتو دات کام شرکتی است که خدمات گسترده‌ای در زمینه ارزهای دیجیتال داشته و تلاش‌های بسیاری برای پذیرش و استفاده از این فناوری را در برنامه کار خود قرار داده است. از جمله رایج‌ترین مزایای چنین شرکتی می‌توان موارد زیر را نام برد:

  1. کریپتو دات کام در نظر دارد تا با افزایش تراکنش‌ها، مقیاس‌پذیری و سرعت پردازش شبکه خود را افزایش دهد
  2. کریپتو دات کام، کیت توسعه نرم افزار اختصاصی خود «SDK» را برای سرمایه‌گذاران و تجار ارائه داده تا ایشان بتوانند با استفاده از آن بدون داشتن دانش تخصصی به راه‌حل‌های بلاکچین کریپتو دات کام دسترسی پیدا کنند.
  3. با استفاده از امکان «Crypto.com Pay» می‌توان از خرده‌فروشی‌های آنلاینی که پرداخت را با ارز دیجیتال ارائه می‌دهند، خرید کرد.
  4. با استفاه از امکان «Crypto.com Credit» می‌توان برای گرفتن وام تضمین شده تا سقف 50 درصد از ارزش وثیقه اقدام کرد.
  5. با استفاده از امکان «Crypto.com Earn» می‌توان یک حساب پس‌انداز داشت. درواقع شما می‌توانید دارایی‌های رمزنگاری خود را سپرده‌گذاری کرده و نرخ بهره ثابتی از آن‌ها دریافت کنید. نرخ بهره معمولاً بین 8 تا 14 درصد است. پس از واریز، شما تصمیم می‌گیرید که چه مدت می‌خواهید وجوه خود را در این حساب نگه‌دارید (یک هفته یا چند ماه)، هرچه سپرده شما مدت بیشتری در حساب پس‌انداز بماند، سود بیشتری می‌توانید کسب کنید.
  6. با استفاده از «Crypto.com App» شما می‌تواند زمانی‌که در دسکتاپ خود نیستید، ارزهای دیجیتال را بخرید و بفروشید و سرمایه‌های خود را با این اپ مدیریت کنید.
  7. با استفاده از صرافی «Crypto.com exchange» می‌توان بیش از 100 ارز مختلف را مورد معامله قرار داد. همچنین می‌توانید براساس حجم معاملات خود در 30 روز گذشته و تعداد توکن «CRO» که در آن استیک کرده‌اید، می‌توانید در کارمزد معاملات تخفیف دریافت کنید!

  صرافی ارز دیجیتال کریپتو دات کام در سال‌های اخیر، اسپانسر مسابقات مطرحی همچون جام‌جهانی 2022 قطر بوده است.

  موارد گفته شده تنها بخشی از امکانات و مزیت‌های شبکه کریپتو دات کام هستند که به منظور ترویج استفاده از ارزهای دیجیتال در اختیار کاربران قرار گرفته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایر امکانات این شبکه می‌توانید باز هم به وبسایت رسمی کریپتو دات کام مراجعه نمایید.

  گفتار پایانی!

  در شبکه بلاکچین کرپیتو دات کام، تراکنش‌ها به‌صورت ناشناس انجام می‌شوند. این شبکه همچنین راه‌حل‌های دیفای را به‌همراه امکانات گسترده کیف‌پول و نسخه اپلیکیشن برای راحتی معاملات کاربران و خرید و فروش ارزهای دیجیتال ارائه داده است. کریپتو دات کام حقیقتاً یک پلتفرم جامع و بزرگ است که می‌تواند آینده روشنی برای کل ارزهای دیجیتال را رقم بزند. بنابراین ارزش بررسی بیشتر و سرمایه‌گذاری را دارد!

  سؤالات متداول

  • کریپتو دات کام چیست؟

  کریپتو دات کام «Crypto.com» نام شرکتی است که با ارائه شبکه بلاکچین کریپتو دات کام و ارز دیجیتال «CRO» در تلاش برای تسریع روند استفاده از ارزهای دیجیتال در جهان است.

  • چطور می‌توان برای خرید ارز دیجیتال کریپتو دات کام اقدام کرد؟

  صرافی مشهورجهان مانند صرافی کوین‌بیس، هوبی گلوبال، کوکوین، بیترکس، بیت‌هامپ و … امکان خرید و فروش دیجیتال «CRO» را فراهم کرده‌اند. البته در داخل ایران می‌توان این ارز دیجیتال را از طریق صرافی بیت‌پین خریداری کرد.

  • کدام کیف‌پول‌ها از «CRO» پشتیبانی می‌کنند؟

  بیشتر کیف‌پول‌های مطرح مانند تراست والت، متامسک، اتمیک والت، لجر و سیف‌پال از نگهداری ارز دیجیتال بومی کریپتو دات کام «CRO» پشتیبانی می‌کنند.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  لایتنینگ؛ کلید دروازه خرید و انتقال بیت کوین با کارمزد کم و مبالغ پایین

  کارمزدهای زیاد در شبکه بیت کوین معضلی جدی برای کاربران کریپت ...

  پولبک (Pullback)؛ فرصتی برای ورود یا هشداری برای خروج؟

  استراتژی معاملات پولبک یک تکنیک تریدینگ رایج است که به تریدر ...

  دپوزیت در ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

  دپوزیت ارز دیجیتال یکی از مفاهیم ابتدایی و مهم در کریپتو است ...

  دیدگاه‌ها 3 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. فاطمه
   فاطمه | 28 آذر 1402

   سلام ایا میتوان پول یا ارزی که از طریق کراپتو برای کمپانی و یا شخص دیگری فرستاده شده پس گرفت؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 29 آذر 1402

    سلام فاطمه عزیز
    خیر. تراکنش‌ها در بلاک چین غیرقابل بازگشت هستن. فقط خود شخص گیرنده باید بخواد و برگردونه.

  2. amir
   amir | 8 بهمن 1401

   علی هست فقط نمی‌دونم چطور کار کنم