نهنگ‌ها و ماینرهای بیت کوین چقدر در سود هستند؟

تاریخ: 1 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  2 دقیقه
نهنگ‌ها و ماینرهای بیت کوین چقدر در سود هستند؟

کی یانگ جو، بنیانگذار و مدیرعامل CryptoQuant در پست جدیدی در ایکس، در مورد کل سودهای محقق نشده که در حال حاضر توسط گروه‌های مختلف نگهداری می‌شود، صحبت کرد. او در مورد چهار گروه صحبت کرد: اول نهنگ‌های هولدر کوتاه‌مدت (STH) است. نهنگ‌ها معمولاً به عنوان سرمایه‌گذارانی تعریف می‌شوند که حداقل 1,000 کوین در کیف پول خود نگهداری می‌کنند، در حالی که STH به سرمایه‌گذارانی اطلاق می‌شود که کوین‌های خود را در 155 روز گذشته خریداری کرده‌اند.

بنابراین، نهنگ‌های STH نهادهای بزرگی هستند که اخیراً وارد بازار شده‌اند. مانند نهنگ‌های کوتاه‌مدت، هولدرهای بلندی مدت (LTHs) نیز وجود دارند که بیش از 155 روز دارایی خود را نگه داشته‌اند نهنگ‌های LTH نشان‌دهنده بازیگران بزرگ کهنه‌کار بازار هستند. دو گروه دیگر نیز مربوط به ماینرها هستند: ماینرهایی که بین 100 تا 1,000 بیت کوین نگهداری می‌کنند و دیگری نهنگ‌های ماینر هستند. اولی نماینده ماینرهای کوچک در شبکه خواهد بود، در حالی که دومی شرکت‌های ماینینگ خواهند بود.

نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط بنیانگذار CryptoQuant ، نسبت سود تحقق‌نیافته را برای این چهار گروه بیت کوین در چند سال گذشته نشان می‌دهد:

«نسبت سود تحقق‌نیافته» را برای این چهار گروه بیت کوین در چند سال گذشته

نسبت سود تحقق‌نیافته (Unrealized Profit Ratio) شاخصی است که تاریخچه معاملات کوین‌هایی که این سرمایه‌گذاران نگه داشته‌اند را بررسی می‌کند، تا ببیند با چه قیمتی کوین‌های مذکور را به دست آورده‌اند.

براین‌اساس، محاسبه می‌کند که این هولدرها چه میزان سودهای تحقق‌نیافته‌ای را در جیب خود دارند و آن را بر ارزش کل بازار گروه تقسیم می‌کند تا سود را به عنوان یک نسبت تولید کند. نمودار نشان می‌دهد که نسبت سود تحقق‌نیافته برای سه گروه از این گروه‌ها با وقوع آخرین رالی افزایش یافته است. این معیار اکنون برای نهنگ‌های بلندمدت 2٫23، برای ماینرهای کوچک 1٫31 و برای شرکت‌های ماینینگ 0٫81 است.

این بدان معنی است که نهنگ‌های بلندمدت بزرگ‌ترین سود را در بازار، یعنی 223 درصد، در جیب خود دارند. این نشان می‌دهد که این سرمایه‌گذاران که برای مدت نسبتاً طولانی دارایی خود را هولد کردند، برای صبرشان پاداش دریافت کرده‌اند. ماینرهای کوچک با 131 درصد سود، بالاتر از 81 درصد سود نهنگ‌های ماینر، برنده بعدی هستند. در حالی که این سود به طور قابل توجهی کمتر از نهنگ‌های بلندمدت است، با این وجود هنوز قابل توجه است.

بااین‌حال، برای نهنگ‌های کوتاه‌مدت، نسبت سود تحقق‌نیافته فقط 0٫016 است، که نشان می‌دهد این گروه تنها 1٫6 درصد سود دارد. این سرمایه‌گذاران مربوط به پول کلانی است که از طریق صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) در چند ماه گذشته به دست آمده است. این نهادهای بزرگ مجبور شده‌اند با قیمت‌های نسبتاً بالایی خرید کنند، بنابراین نقطه سربه‌سر آنها بسیار بالاتر از بلندمدت‌ها است و بنابراین، سود آنها نیز بسیار کمتر است.

به‌طورکلی، بر اساس نسبت سود تحقق‌نیافته برای این گروه‌های بیت کوین، مدیرعامل CryptoQuant اظهار داشت:

به نظر من این سود برای پایان‌دادن به این چرخه کافی نیست.

شما دریاره کل سودهای محقق نشده که در حال حاضر توسط گروه‌های مختلف نگهداری می‌شود، چه دیدگاهی دارید؟

شبنم توایی

شبنم توایی

علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

نرخ تورم ایالات متحده اعلام شد؛ بیت کوین در گرداب تورم

طبق داده‌های سایت Forexfoctory، در 12 ژوئن (23خرداد) نرخ قیم ...

دونالد ترامپ: می‌خواهم بیت کوین‌های باقی مانده در ایالات متحده استخراج شود

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، علناً حمایت خود را از ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر