ارزیابی خالق اندیکاتور بولینگر باندز از قیمت بیت کوین

تاریخ: 20 تیر 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
ارزیابی خالق اندیکاتور بولینگر باندز از قیمت بیت کوین

اندیکاتور بولینگر باندز (Bollinger Bands) بدون شک در صدر شاخص‌های تکنیکالی است که اغلب برای ارزیابی روند بیت کوین استفاده می‌شود. این اندیکاتور که به نام مخترع آن، جان بولینگر، نام‌گذاری شده است، یک ابزار تحلیل تکنیکال محبوب است که نشان می‌دهد که یک دارایی در محدوده اشباع خرید یا فروش است.

هنگامی که قیمت دارایی به سمت باند بالایی حرکت می‌کند، این معمولاً نشان‌دهنده اشباع خرید است و زمانی که قیمت به سمت باند پایین حرکت می‌کند، معمولاً سیگنالی برای اشباع فروش است. در این زمینه، خط میانی باندهای بولینگر شامل میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) دارایی مربوطه است.

جان بولینگر در توییتی با توجه به اندیکاتور ابداعی خود، نمودار بیت کوین را بررسی کرد و نوشت که فشاری (اسکوییز) در قیمت بیت کوین وجود دارد.

این تحلیلگر معروف در پست خود تنها نوشت “SQUEEZE” و این‌طور تفسیر می‌شود که بیت کوین بین باندهای بالایی و پایینی اندیکاتور باند بولینگر گیر کرده است.

این انقباض در اندیکاتور معمولاً به عنوان سیگنالی از حرکت قریب‌الوقوع قیمت به سمت بالا یا پایین تفسیر می‌شود.

در حالی که این انقباض باندهای بولینگر می‌تواند به معنای سیگنال‌های صعودی و نزولی برای بیت کوین باشد، روند قیمت به عوامل مختلفی مانند احساسات بازار، اخبار مثبت یا منفی آینده نیز جدا از شاخص‌های تکنیکال، بستگی دارد.

در این مرحله، باریک شدن بین باندهای بولینگر به عنوان آرامش قبل از طوفان تعبیر می‌شود، در حالی که این باریک شدن نشان می‌دهد که در حال حاضر نوسانات کمی در قیمت وجود دارد.

داده‌های CPI که قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود، ممکن است به عنوان یک کاتالیزور برای انفجار این انقباض عمل کند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

دلیل رشد اخیر قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چیست؟

قیمت بیت کوین (BTC) پس از هفته‌ها روند نزولی به بالاترین حد ...

آیا رسیدن به قیمت 110,000 دلار برای بیت کوین دست یافتنی است؟

بنا به اظهارات برخی از معامله‌گران کریپتو، علی‌رغم نگرانی‌ها ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر