تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

تاریخ انتشار: 27 تیر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 14 شهریور 1402
زمان مطالعه:  2 دقیقه

 

ارز دیجیتال بایننس توسط صرافی ارزهای دیجیتال بایننس ساخته شده است. هدف از ساخت این ارز، تسهیل معاملات و ترید ارزهای دیجیتال در این صرافی است. بایننس کوین با نماد BNB معامله می‌شود. این کوین ابتدا به صورت توکن ERC20 روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شد؛ اما پس از راه‌اندازی پروژه بلاک‌چین اختصاصی بایننس، به عنوان توکن عمومی عرضه شد.

این ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه‌ها و کارمزدها در صرافی بایننس به کار می‌رود. در این مقاله، روند قیمت ارز دیجیتال بایننس را در تایم فریم‌های چهار ساعته، ۱۲ ساعته، یک‌روزه و یک‌هفته بررسی کرده‌ایم. با مطالعه این تحلیل، می‌توانید نقاط ورود و خروج به معامله این ارز دیجیتال را تعیین و هدف‌گذاری کنید.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین در تایم فریم چهار ساعته

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

درتایم فریم چهار ساعته ارز BNB، در یک کانال صعودی کوتاه‌مدت در حال حرکت است. تعداد برخورد نمودار قیمت به کف این کانال نشان‌دهنده اعتبار این کانال است. همچنین قیمت در ابر کومو قرار دارد که در صورت حفظ حمایت این ابر، می‌تواند تا سقف ابر خود که محدوده‌های ۳۱۰ تا ۳۱۵ است، خواهد رسید اما در صورت از دست دادن حمایت این ابر، قیمت می‌تواند تا محدوده کف کانال خود ریزش داشته باشد.

با توجه به Volume پایین معاملات در این قیمت‌ها، می‌توانیم متوجه عدم تقاضا در این محدوده قیمتی شویم بنابراین می‌توانیم انتظار ریزشی تا محدوده‌های کف کانال را محتمل بدانیم.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  تحلیل قیمت بایننس کوین در تایم فریم ۱۲ ساعته

  تحلیل قیمت ارز دیجیتال BNB

  در تایم فریم ۱۲ ساعته ارز BNB، بعد از یک روند نزولی، وارد یک فشردگی مثلث شده است که در بازه این مثلث در حال رنج زدن است. اگر خطوط مثلث را بررسی کنیم، تعداد برخورد قیمت به سقف مثلث به تعداد مکرری بوده است و بعد از این برخوردها نتوانسته این محدوده را بشکند. همچنین در اواخر روند، ضعف روند قیمتی مشاهده می‌شود که این نشانه عدم توان نمودار در حرکت به سمت بالا است. همچنین حجم کم معاملات و همگرایی اندیکاتور RSI نیز نشانه ضعف روند رانشان می‌دهد. در صورت ریزش محدوده حمایتی کف کانال یعنی محدوده ۲۶۰ دلار قابل‌انتظار است.

  تحلیل ارز دیجیتال بایننس کوین در تایم فریم روزانه

  تحلیل قیمت BNB

  در تایم فریم روزانه بایننس کوین از سقف قیمتی واقع در ناحیه ۷۰۰ دلار ریزش شدیدی را تجربه کرده و هم‌اکنون با اصلاح ۶۰ درصدی در محدوده قیمتی ۳۰۰ دلار معامله می‌شود.

  این رمزارز بین دو مقاومت و حمایت در قیمت‌های ۲۲۵ تا ۳۴۰ دلار در حال نوسان است همچنین می‌توان به حمایت استاتیک در محدوده ۲۶۰ دلار را برای برگشت قیمت در نظر گرفت. این رمزارز برای بازپس‌گیری روند صعودی خود باید موفق به شکست و تثبیت بالای سطح مقاومتی داینامیک در محدوده ۳۳۰ دلار شود. همچنین در صورت کاهش قیمتی بیشتر می‌توان در محدوده ۲۹۰ و در مرحله بعدی عدد ۲۶۶ دلار برای خرید پله‌ای اقدام نمود.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بایننس کوین در تایم هفتگی

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بایننس

  در نمودار هفتگی این رمزارز، یک کانال بلندمدت قابل‌مشاهده است که قیمت از سقف کانال برگشت‌خورده و موفق به شکست سقف نشده است. همچنین در کندل‌های هفتگی فشردگی قابل‌توجهی دیده می‌شود که در صورت بسته شدن کندل هفتگی بالای محدوده قیمتی ۳۴۰ دلار می‌توان انتظار صعودی شدن روند را داشت.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

  بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

  پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، تو ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر