بلومبرگ: رسیدن قیمت بیت کوین به 10 هزار دلار فاجعه نیست

توسط مبین حسینی
|
7 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
بلومبرگ: رسیدن قیمت بیت کوین به 10 هزار دلار فاجعه نیست

مایک مک گلون، تحلیلگر بلومبرگ، اشاره می‌کند که همبستگی بین قیمت بیت کوین و قیمت سهام در حال حاضر زیاد است. او همچنین در مورد پذیرش سریع بیت کوین در بین همگان، شک دارد.

در ۲۹ آگوست، در پستی در ایکس (توییتر سابق)، مایک مک گلون، تحلیلگر بلومبرگ، توضیح داد که چگونه دارایی‌های مستعد آسیب‌پذیری، مانند بیت کوین، پس از سرمایه‌گذاری عموم در آن‌ها، می‌توانند کاهش قیمت را تجربه کنند:

دارایی‌های با کارایی بالا و تبلیغات گسترده این درس را به ما داده‌اند که بازگشت قیمت ممکن است خطر بزرگ‌تری پس از ورود عموم به آن‌ها باشد.

وی اظهار داشت: «بیت‌کوین از زمانی که برای اولین بار در سال 2011 با قیمت 1 دلار معامله شد، طی 12 سال 26,000 برابر افزایش یافته است، در مقایسه با رشد 130 درصدی برای آمازون در مقیاس مشابه.»

او حرکات بیت کوین را با حرکات سهام آمازون مقایسه و خاطرنشان کرد که هر دو دارایی به زیر سطح پایان سال 2020 سقوط کرده‌اند.

«بیت کوین با قیمت حدود 26,000 دلار در 28 آگوست کمی کمتر از قیمت در پایان سال 2020 است، مشابه آمازون.»

حدس و گمان‌های پیرامون قیمت بیت کوین تشدید می‌شود

چندین تحلیلگر در چند وقت اخیر به شدت در مورد قیمت بیت کوین گمانه‌زنی کرده‌اند.

دو تحلیلگر برجسته که از نام‌های کاربری Doctor Profit و Inmortal روی X استفاده می‌کنند، کاهش قیمت تا 23,500 دلار را پیش‌بینی کرده‌اند.

Doctor Profit ادعا می‌کند که سپتامبر از نظر تاریخی بدترین ماه برای بیت کوین است، در حالی که Inmortal پیش‌بینی می‌کند که این آخرین سقوط برای بیت کوین خواهد بود.

مک گلون به دلیل شناسایی روندهای منحصربه‌فرد با بیت کوین در برابر سایر کالاها معروف است.

در 24 آگوست، او اشاره کرد که رفتار بیت کوین منعکس‌کننده حرکات بازارهای سهام در دهه 1930 است. این دوره بیشتر به عنوان «افسردگی بزرگ» شناخته می‌شود.

در اخبار جدیدتر، JPMorgan گزارش داد که فروش اخیر در دارایی‌های کریپتو تا حد زیادی به پایان خود رسیده است. این تحقیق به افزایش فعالیت در بازار آتی بیت کوین، به عنوان شاخص این ادعا اشاره می‌کند.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر