تحلیل جامع بیت پین از بازار کریپتو؛ شبیه‌سازی‌ها، شاخص‌ها و پیش‌بینی‌های احتمالی

تاریخ: 17 بهمن 1402
زمان مطالعه:  24 دقیقه
تحلیل جامع بیت پین از بازار کریپتو؛ شبیه‌سازی‌ها، شاخص‌ها و پیش‌بینی‌های احتمالی

هر هفته سه‌شنبه، بیت پین گزارش تحلیلی جامع خود را از بازار ارزهای دیجیتال در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهد. گزارش تحلیل بیت پین، ابزاری ارزشمند برای سرمایه‌گذاری و تریدر در بازار رمزارزهای و دنیای کریپتوکارنسی است و آگاهی و دانش شما را برای تصمیم‌گیری ارتقا می‌دهد. تیم تحلیل بیت پین بازارا کریپتوکارنسی و رمزارزهای برتر آن را به دقت بررسی کرده و فرصت‌های احتمالی سودآوری و نکات کلیدی را برای شما بازگو می‌کند.

در این گزارش، ابتدا آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بازار رمزارزها و اخبار ژئوپلیتیک را بررسی کرده، سپس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال مختلف و شاخص‌های مهم و شبیه‌سازی‌های قیمتی را ارائه داده، پس از آن وضعیت کلی بازار در هفته گذشته را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهیم و در آخر هم ارزهای پرریسک و کم‌ریسک را معرفی و تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر، پیش‌بینی قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته آینده را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی تقدیم شما می‌کنیم.

در این گزارش تحلیلی، علاوه بر موارد بالا، بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری، شاخص‌های مرتبط و عملکرد و حجم معاملات ارزهای دیجیتال را عنوان کرده و در نهایت هم، تحلیلی فنی از بازارهای دیگر را ارائه می‌دهیم.

نویسندگان تحلیل

نویسندگان تحلیل

اخبار و رویدادها

اخبار ارزهای دیجیتال

 • ۲۹ ژانویه: پیشی گرفتن حجم معاملات صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر از یونی سواپ

طبق گزارش وب‌سایت Cointelegraph، حجم معاملات در صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر مبتنی بر سولانا به دنبال بحبوحه جنجالی برای ایردراپ میم کوینی جدید و افزایش مبادلات استیبل کوین در 29 ژانویه (9 بهمن) با 480 میلیون دلار در صدر جدول قرار گرفته است. این افزایش، در شرایطی که مجموع حجم معاملات نسخه 2 و نسخه 3 صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ مبتنی بر اتریوم تنها 470 میلیون دلار  بود، رخ داد. اندکی بیش از ۵۰ میلیون دلار از حجم معاملات ژوپیتر به توکن ون (Wen) اختصاص داشت.

طبق این داده جفت‌ارز jupusdt در بلندمدت می‌تواند رشد خوبی را تجربه کند.

 • ۲۹ ژانویه: رشد 103 درصد نرخ هش بیت کوین در سال 2023

طبق گزارش وب‌سایت Cointelegraph، بررسی سالانه بخش استخراج بیت کوین که توسط Compass Mining منتشر شده، رشد قابل‌توجهی در نرخ هش جهانی در سال 2023 را نشان می‌دهد. نرخ هش شبکه، سال 2023 را با 266 اگزاهش در ثانیه آغاز به کار کرد و با افزایش دوبرابری در پایان سال به 542 اگزاهش در ثانیه رسید. از آنجایی که ماینرهای بیشتری نرخ هش جهانی را افزایش دادند، میانگین سختی استخراج بیت کوین نیز سال 2023 را با 35 تریلیون آغاز کرد که در 31 دسامبر (10 دی) به 72 تریلیون رسید.

 • ۲۹ ژانویه: هش ریت لایت کوین (LTC) به بالاترین حد خود رسیده است.

لایت کوین (LTC)، یکی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین ارزهای دیجیتال، نقطه عطف جدیدی را برای عملکرد شبکه رقم زده است. هش‌ریت لایت‌ کوین در حال حاضر به بالاترین حد خود رسیده است. هش‌ریت اندازه‌گیری قدرت محاسباتی مورد استفاده برای ایمن‌سازی و پردازش تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین است. هش‌ریت بالاتر نشان می‌دهد که شبکه از امنیت و مقاومت بیشتری در برابر حملات برخوردار است و ماینرهای بیشتری در آن شرکت می‌کنند.

لایت کوین، مانند بیت کوین، دارای عرضه محدود است و مجموع 84 میلیون لایت‌ کوین در شبکه وجود دارد که در حال حاضر، 74 میلیون از آن در گردش است.

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

 • Unlock date: تاریخ آزادسازی
 • Tokens to be Unlocked: حجم توکنی که باید آزاد شود
 • Unlock Amount: حجم توکنی که آزاد می‌شود
 • Percent of Market Cap: درصد ارزش بازار
 • Fully Diluted Market cap: ارزش بازار رقیق شده (قیمت در حداکثر عرضه)

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس عملکرد:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد

 • براساس حجم معاملات:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد

دانلود هشتمین ماهنامه دامیننس

ارزیابی جامع تاثیر زیست‌محیطی بیت کوین

  اخبار اقتصادی

  • ۳۰ ژانویه:
   • فرصت‌های شغلی باز (job opening jolts) از 8٫79 میلیون به 9٫03 افزایش یافت.
    در این گزارش، فرصت‌های شغلی که خالی مانده‌اند و توسط افراد پر نشده‌اند را ارزیابی می‌کند. افزایش فرصت‌های شغلی نشان‌دهنده گرم شدن بازار کار است. گرم بودن بازار کار فدرال رزرو را منجر به ثابت نگه داشتن نرخ بهره می‌کند و تریدرها احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس را کاهش دادند و به همین دلیل قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد.
  • ۳۱ ژانویه:
   • نرخ وجوه فدرال رزرو (Federal funds Rate) در عدد 5٫5 درصد ثابت باقی ماند.

  بخشی از سخنان آقای پاول

  نرخ بهره به خوبی در قلمرو محدود است (انبساطی).

  تسهیل خیلی زود یا بیش از حد موضع پولی می‌تواند پیشرفت در کاهش تورم را معکوس کند و در عین حال، کاهش دیرهنگام نرخ بهره می‌تواند اقتصاد را تضعیف نماید (خنثی).

  هدف ما تضعیف رشد اشتغال نیست، اما اگر شاهد افت بازار کار باشیم، نرخ بهره را کاهش می‌دهیم (انبساطی).

  زمانی که اقتصاد و بازار کار قوی است، باید در مورد زمان آغاز چرخه کاهش نرخ بهره محتاط باشیم (انقباضی).

  بر اساس نشست پولی اخیر، بعید می‌دانم در ماه مارس نرخ بهره را کاهش دهیم (انقباضی).

  با ثابت ماندن نرخ بهره و منتشر شدن بیانیه هاوکیش (انقباظی)، قیمت بیت کوین کاهش یافت.

  آقای پاول خنثی متمایل به هاوکیش صحبت کرد و به دنبال جمله بعید می دانم در ماه مارس کاهش نرخ بهره دهیم، تریدرها از کاهش نرخ بهره در ماه مارس ناامید شدند و احتمال ثابت ماندن نرخ بهره در ماه مارس افزایش یافت که به همین امر قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد.

  • ۵ ژانویه:
   • شاخص میانگین درآمد ساعتی ماهانه (Average Hourly Earnings m/m) از 0٫4 درصد به 0٫6 درصد افزایش یافت. این شاخص، تغییر در دستمزدی که کسب‌وکارها برای نیروی کار پرداخت می‌کنند، به استثنای صنعت کشاورزی را ارزیابی می‌کند.
   • شاخص تغییرات اشتغال غیر از بخش کشاورزی (Non-Form Employment Change) از 216 هزار به 353 هزار افزایش یافت. این شاخص، تعداد مشاغل ایجاد شده یا از دست رفته در اقتصاد آمریکا را در یک ماه قبل اندازه‌گیری می‌کند.
   • شاخص نرخ بیکاری (Unemployment rate) در عدد 3٫7 درصد ثابت باقی ماند. این شاخص نشان‌دهنده میزان افراد بیکار شده است. افزایش نرخ nfp و نرخ میانگین درآمد ساعتی و ثابت ماندن نرخ بیکاری نشان‌دهنده رونق در اقتصاد آمریکا است. با افزایش نرخ‌ها و ثابت ماندن نرخ بیکاری، تریدرها احتمال ثابت ماندن نرخ بهره در ماه مارس را افزایش دادند و احتمال کاهش نرخ بهره در ماه می کاهش یافت و به همین دلیل قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد.

  نتیجه‌گیری

  با انقباضی صحبت کردن آقای پاول و افزایش نرخ که نشان‌دهنده گرم بودن بازار کار است و به این دلیل که آقای پاول تاکید کرد با گرم بودن بازار کار و رونق در اقتصاد باید در زمان چرخه کاهش نرخ بهره، محتاط باشیم، احتمال ثابت ماندن نرخ بهره در ماه مارس افزایش پیدا کرده است. نرخ میانگین درآمد ساعتی، نرخ تورمی است و در نرخ nfp هم، حقوق و دستمزد محاسبه می‌شود که با افزایش و گرم بودن بازار کار، فدرال رزرو تهاجمی‌تر عمل کرده و احتمالا نرخ بهره را همچنان ثابت نگه داشته و کاهش نرخ بهره به تعویق می‌افتد و به همین دلیل هم احتمال داده می‌شود قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت کاهش یابد.

  افزایش نرخ‌ها، رونق در اقتصاد آمریکا را نشان می‌دهند و با رونق در اقتصاد آمریکا، احتمال ورود پول ارزان در میان‌مدت محتمل است، به همین دلیل هم با احتمال بالایی قیمت بیت کوین در میان‌مدت افزایش پیدا می‌کند.

  رویداد‌های مهم اقتصادی

  • ۵ فوریه: سخنرانی آقای پاول – شاخص بخش خدمات (ISM Services PMI) – نرخ قبلی 50٫6 درصد پیش‌بینی تحلیلگران 52 درصد

  با افزایش اعتماد مصرف‌کننده، افزایش درآمد شخصی، کاهش نرخ پس‌انداز که نشان‌دهنده مصرف مصرف‌کننده است، تحلیلگران احتمال می‌دهند بخش خدمات افزایش پیدا می‌کند.

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با استفاده از ضریب بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریبی است که نشان می‌دهد هر ارز دیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین)، چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با ۱ به منظور ریسک هم‌سو با شاخص‌کل است، ضریب بتای بزرگتر از ۱ پرریسک‌تربودن از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از ۱ هم کم‌ریسک‌تر بودن از شاخص کل را نشان می‌دهد؛ ضریب بتای منفی هم نشان‌دهنده بازده معکوس نسبت به شاخص کل خواهد بود. براساس ضریب بتا و طبق جدول زیر، کم‌ریسک‌ترین رمزارز TRX و پرریسک‌ترین رمزارز SOL است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۹۷ ETH
  ۰٫۶۱ BNB
  ۰٫۵۰ XRP
  ۱٫۴۰ SOL
  ۰٫۸۳ ADA
  ۱٫۳۲ AVAX
  ۰٫۸۷ DOGE
  ۰٫۸۹ DOT
  ۰٫۴۹ TRX

  ***

  در جدول زیر، مقدار ضریب بتای بیت کوین نسبت به هر یک از نماد‌های آورده‌شده در داخل جدول محاسبه شده است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۰۱- DXY
  ۰٫۱۲ NADSAQ
  ۰٫۰۸ S&P 500
  ۰٫۰۴ GOLD
  ۰٫۰۱ OIL

  ***

  ضریب همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب همبستگی، رابطه‌ای متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت ضریب همبستگی، شاخصی تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. چنانچه قیمت دو دارایی در مرحله‌ای افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند و آن را با عددی مثبت گزارش می‌‌دهند؛ برعکس همبستگی مثبت، همبستگی منفی است، که نشان‌دهنده رابطه‌ای معکوس است. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف‌شده دارند، شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند است.

  TRXUSD DOTUSD DOGEUSD AVAXUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  ۰٫۶۳ ۰٫۶۴ ۰٫۴۶ ۰٫۶۲ ۰٫۵۶ ۰٫۵۸ ۰٫۳۴ ۰٫۶۰ ۰٫۸۰ ۱ BTCUSD
  ۰٫۶۲ ۰٫۷۳ ۰٫۶۲ ۰٫۶۷ ۰٫۶۸ ۰٫۶۴ ۰٫۴۱ ۰٫۶۷ ۱ ۰٫۸۰ ETHUSD
  ۰٫۵۵ ۰٫۵۷ ۰٫۵۶ ۰٫۵۲ ۰٫۵۴ ۰٫۶۰ ۰٫۳۶ ۱ ۰٫۶۷ ۰٫۶۰ BNBUSD
  ۰٫۳۵ ۰٫۳۰ ۰٫۳۲ ۰٫۳۶ ۰٫۴۵ ۰٫۵۰ ۱ ۰٫۳۸ ۰٫۴۱ ۰٫۳۴ XRPUSD
  ۰٫۵۵ ۰٫۷۸ ۰٫۴۸ ۰٫۷۴ ۰٫۶۶ ۱ ۰٫۵۰ ۰٫۶۱ ۰٫۶۴ ۰٫۵۸ SOLUSD
  ۰٫۴۸ ۰٫۸۱ ۰٫۵۶ ۰٫۷۹ ۱ ۰٫۶۶ ۰٫۴۵ ۰٫۵۵ ۰٫۶۸ ۰٫۵۶ ADAUSD
  ۰٫۵۰ ۰٫۸۲ ۰٫۵۲ ۱ ۰٫۷۹ ۰٫۷۴ ۰٫۳۶ ۰٫۵۴ ۰٫۶۷ ۰٫۶۲ AVAXUSD
  ۰٫۳۸ ۰٫۵۵ ۱ ۰٫۵۲ ۰٫۵۶ ۰٫۴۸ ۰٫۳۲ ۰٫۵۸ ۰٫۶۲ ۰٫۴۶ DOGEUSD
  ۰٫۵۵ ۱ ۰٫۵۵ ۰٫۸۲ ۰٫۸۱ ۰٫۷۸ ۰٫۳۹ ۰٫۵۸ ۰٫۷۳ ۰٫۶۴ DOTUSD
  ۱ ۰٫۵۵ ۰٫۳۸ ۰٫۵۰ ۰٫۴۸ ۰٫۵۵ ۰٫۳۵ ۰٫۵۷ ۰٫۶۲ ۰٫۶۳ TRXUSD

  ***

  جدول همبستگی بین بیت کوین، طلا، نفت، NASDAQ و S&P500

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  ۰٫۲۶ ۰٫۲۸ ۰٫۰۴ ۰٫۱۵ ۱ BTCUSD
  ۰٫۲۶ ۰٫۲۶ ۰٫۱۹ ۱ ۰٫۱۵ GOLD
  ۰٫۱۶ ۰٫۰۳ ۱ ۰٫۱۹ ۰٫۰۴ OIL
  ۰٫۹۴ ۱ ۰٫۰۳ ۰٫۲۶ ۰٫۲۸ NASDAQ
  ۱ ۰٫۹۴ ۰٫۱۶ ۰٫۲۶ ۰٫۲۶ S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور یا همان شاخص مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۴۸٬۱۲۶ و کمترین محدوده ۳۳٬۴۴۶ و میانگین قیمتی بیت کوین را ۴۰٬۸۹۵ درنظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۲٬۸۲۶ و کمترین محدوده ۲٬۱۰۱ و میانگین قیمتی اتریوم را در محدوده ۲٬۴۶۵ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمتی برای ۱۰ رمز ارز برتر دنیا در یک هفته آینده

  محتمل‌ترین سناریو بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  ۴۰٬۸۹۵ ۳۳٬۴۴۶ ۴۸٬۱۲۶ BTCUSD
  ۲٬۴۶۵ ۲٬۱۰۱ ۲٬۸۲۶ ETHUSD
  ۳۰۹٫۰۸ ۲۴۹٫۷۹ ۳۶۶٫۸۷ BNBUSD
  ۰٫۵۲۳۹ ۰٫۴۲۱۹۳ ۰٫۶۲۴۷ XRPUSD
  ۱۰۶٫۷۵ ۶۸٫۰۸ ۱۴۴٫۶۷ SOLUSD
  ۰٫۵۰۴۵ ۰٫۳۶۷۹ ۰٫۶۳۹۸ ADAUSD
  ۳۵٫۵۳ ۲۳٫۱۲ ۴۷٫۴۸ AVAXUSD
  ۰٫۰۸۲۶ ۰٫۰۵۶۶ ۰٫۱۰۸۳ DOGEUSD
  ۶٫۸۰ ۵٫۲۷ ۸٫۳۲ DOTUSD
  ۰٫۱۱۹۱ ۰٫۱۰۴۵ ۰٫۱۳۳۵ TRXUSD

  ***

  ضریب الفا (ALPHA)، ضریبی است که بازدهی مازاد هر ارزدیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین) را نشان می‌دهد. ضریب آلفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر هم به معنای بازدهی صندوق، متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی مقدار آلفای بیشتر، بیانگر عملکرد بهتر ارز دیجیتال است. در جدول زیر ضریب آلفا ارز‌ها دیجیتال را نسبت به بیت کوین، که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه شده‌اند.

  ضریب آلفا نماد
  ۰٫۰۱- ETH
  ۰٫۰۱- BNB
  ۰٫۰۴- XRP
  ۰٫۰۲- SOL
  ۰٫۰۱ ADA
  ۰٫۰۱- AVAX
  ۰٫۰۱- DOGE
  ۰٫۰۴- DOT
  ۰٫۰۴ TRX
  ***

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین (BTC)

  باتوجه‌به اینکه بیت کوین در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته در محدوده مهمی قرار دارد، دو سناریو برای این ارز وجود دارد که عبارت‌اند از:

  تحلیل بیت کوین (BTC)

  • سناریو اول:

  بیت کوین اصلاح خود را تا سطح ۴۰٫۵۰۰ الی ۴۰٫۱۲۶ دلار ادامه دهد و درصورتی‌که موفق به حفظ این سطح شود، در مرحله بعدی تا محدوده مقاومتی مهم و ناحیه عرضه بسیار قوی خود واقع در ۴۵٫۵۳۸ الی ۴۶٫۷۰۶ دلار، رشد خود را ادامه دهد. پس از آن می‌توان انتظار داشت از این سطح اصلاح عمیق‌تری را شروع کند.

  • سناریو دوم:

  بیت کوین سطح فعلی قیمتی که در تصویر نیز مشخص شده است را حفظ کرده و در گام صعودی بعدی خود، تا منطقه عرضه گفته شده، رشد قیمتی داشته باشد و سپس از این ناحیه به سمت محدوده بسیار مهم و بیس تقاضا خود در منطقه ۳۸٫۵۷۳ الی ۳۶٫۷۲۵ دلار، اصلاح قدرتمندی انجام دهد.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  همان‌طور که در تصویر قابل‌مشاهده است، برای شاخص دامیننس تتر دو سناریو وجود دارد.

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  • سناریو اول:

  این شاخص بتواند تا محدوده مقاومتی ۶٫۲۷ الی ۶٫۴۰ رشد قیمتی داشته باشد و سپس از این محدوده به سمت ناحیه تقاضای اصلی خود واقع در ۵٫۷۲ الی ۵٫۵۱، اصلاح داشته باشد. پس از اصلاح، می‌توان انتظار داشت از این محدوده روند صعودی قدرتمند خود را به سمت هدف ۷٫۰۶ الی ۷٫۳۰، آغاز کند.

  • سناریو دوم:

  شاخص دامیننس تتر از محدوده‌ای که اکنون در آن در حال نوسان است، به سمت منطقه تقاضای قیمتی خود واقع در ۵٫۵۱ الی ۵٫۷۲، حرکت کند و سپس از این ناحیه روند صعودی خود را به سمت ناحیه مقاومتی ۷٫۰۶ الی ۷٫۳۰ آغاز کند.

  همچنین باید به این نکته توجه داشت که با افزایش شاخص دامیننس تتر، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد شد.

  • تحلیل شاخص توتال 2

  شاخص توتال ۲ در تایم فریم ۴ ساعته مطابق تحلیل هفته‌های گذشته حرکت می‌کند. انتظار داریم شاخص توتال ۲ محدوده حمایتی مهم ۷۴۹.۴۵۷ الی ۷۱۴.۵۴۱ را حفظ کرده و باعث شروع روند صعودی شود. محدوده مقاومتی مهم ۸۳۹ الی ۸۶۲، اولین اهدافی هستند که می‌توان برای شاخص توتال ۲ در این روند صعودی در نظر داشت. محدوده گفته شده بیس مقاومتی مهمی برای شاخص توتال ۲ محسوب می‌شود.

  تحلیل شاخص توتال 2

  همچنین باید توجه داشت که با افزایش شاخص توتال ۲، روند آلت کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص روند آلت کوین‌ها نزولی می‌شود.

  ارزهای دیجیتال مستعد رشد

  • تحلیل ارز دیجیتال ثور چین (RUNE)

  ارز دیجیتال ثور چین در تایم فریم ۴ ساعته پتانسیل خوبی برای رشد قیمتی دارد. باتوجه‌به مومنتوم حرکتی ارز RUNE، انتظار داریم که این آلت کوین بتواند از ناحیه تقاضا و بیس حمایتی خود در ناحیه ۴٫۱۱۸ الی ۳٫۹۵۸ دلار، روند صعودی خوبی را به سمت هدف قیمتی ۴٫۷۰۶ الی ۴٫۸۰۰ دلار آغاز کند.

  تحلیل ارز دیجیتال ثور چین (RUNE)

  همچنین باید توجه داشت، در صورت شکست محدوده مشخص شده، ارز ثور چین می‌تواند اهداف قیمتی بالاتری داشته باشد.

  • تحلیل ارز دیجیتال آربیتروم (ARB)

  در نمودار ارز دیجیتال ARB در تایم فریم یک‌ساعته و چهارساعته، پتانسیل رشد قیمتی خوبی دیده می‌شود. باتوجه‌به بررسی‌های انجام شده، انتظار داریم ارز ARB از محدوده مهم تقاضای خود واقع در ۱٫۶۸۵۸ الی ۱٫۵۷۶۳ دلار، با جمع‌آوری نقدینگی کافی، رشد قیمتی خود را به سمت اولین بیس مقاومتی و عرضه خود در ناحیه ۲٫۰۱۱۰ الی ۲٫۰۴۷۹ دلار شروع کند.

  تحلیل ارز دیجیتال آربیتروم (ARB)

  در صورت شکسته‌شدن محدوده مقاومتی گفته شده، آربیتروم می‌تواند اهداف قیمتی بالاتری نیز داشته باشد.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  در حال حاضر شاخص دلار امریکا در تایم فریم ۴ ساعته، در نزدیکی بیس مهم مقاومتی خود قرار دارد. انتظار داریم شاخص دلار امریکا از این بیس مقاومتی در محدوده ۱۰۴٫۸۳۵ الی ۱۰۵٫۱۴۷، اصلاح خود را آغاز کند و به سمت اولین محدوده حمایتی خود در ناحیه ۱۰۳٫۱۳۸ الی ۱۰۳٫۲۸۸ حرکت کند.

  تحلیل شاخص دلار امریکا

  در صورت شکست این ناحیه، شاخص دلار امریکا می‌تواند تا محدوده تقاضای اصلی خود در ناحیه ۱۰۲٫۵۶۳ الی ۱۰۲٫۱۶۵، اصلاح انجام دهد.

  • تحلیل اونس جهانی طلا

  می‌توانیم برای طلا در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته دارای دو سناریو در نظر داشته باشیم. این دو سناریو عبارت‌اند از:

  تحلیل اونس جهانی طلا

  •  سناریو اول:

  انس جهانی طلا در ادامه روند اصلاحی خود تا محدوده مهم حمایتی ۱۹۶۱ الی ۱۹۴۵ دلار اصلاح قیمت داشته باشد و سپس از این منطقه مهم تقاضا، به سمت سقف قیمتی خود در ناحیه مقاومتی ۲۱۰۲ الی ۲۱۲۹ دلار حرکت کرده و روند صعودی خود را آغاز کند.

  • سناریو دوم:

  انس جهانی طلا از بیس حمایتی معتبر خود در ناحیه ۱۹۸۲ الی ۱۹۹۷ دلار حرکت صعودی خود را به سمت سقف قیمتی خود در ناحیه ۲۱۰۲ الی ۲۱۲۹ دلار آغاز کند و سپس از این محدوده مقاومتی (در صورت شکسته‌نشدن سقف قیمتی) به سمت بیس تقاضای خود در ناحیه ۱۹۴۵ الی ۱۹۶۱ دلار، اصلاح قیمتی داشته باشد.

  • تحلیل شاخص S&P500

  شاخص S&P 500 در تایم فریم ۴ ساعته روی سطح مهم و معتبر عرضه قرار گرفته است

  تحلیل شاخص S&P500

  باتوجه‌به بررسی‌ها، انتظار داریم که شاخص S&P از محدوده مقاومتی گفته شده در ناحیه ۲۴۹۴۱ الی ۵۰۰۱٫۸، روند اصلاحی به خود گرفته و به سمت اولین بیس حمایتی خود در ناحیه ۴۸۴۱٫۷ الی ۴۸۲۲٫۱، حرکت کند. در صورت شکست معتبر این سطح، هدف بعدی اصلاح در محدوده ۴۷۴۴٫۶ الی ۴۷۲۲٫۲، قرار گرفته است.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. ابراهیم رضایی
   ابراهیم رضایی | 21 بهمن 1402

   درود بر شما
   مطالب بسیار شفاف و روشنگرانه است .
   خدا قوت عزت زیاد🙏🌹⚘️🌷

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 23 بهمن 1402

    سلام ابراهیم عزیز
    خوشحالیم که براتون مفید بوده.